Efe Kurtluoğlu

Efe Kurtluoğlu

Çevirmen
8.0/10
2 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
22
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
635 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Kitapta Sezar'ın hayatı,savaşları ve ailesi ile ilgili herşey mevcut.O dönemdeki Romalıların hayatlarını ve tanınmış kişilerini de anlatıyor.Savaşlara dair haritalar da var.Kitap bazen sıkıcı gelebilir ama sağlam hazırlanmış bir eser.
635 syf.
·Puan vermedi
Başarılı ve keyifli bir biyografi. Çeviri işbankası yayınlarından beklenecek şekilde dili koruyan ve antik terimleri katletmeyecek şekilde yapılmış. Yazarın ingilizce yayınlanan antik roma dönemine ait henüz türkçeye çevrilmemiş bir çok kitabı var. Bu tarz konuyu akıcı işleyen yazarların kitapları keşke daha çok çevrilse dilimize. Keyifle okuduğum bir kitap oldu.
188 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Konstantin Paleologos kitabı bitti.
Kitap beklediğimden çok daha iyiydi. Ben taraflı bir kitap bekliyordum ama yazar olabildiğince tarafsız kalmış. Kitapta çoğunlukla Rum tarihçilerden alıntı yapıldığı için taraflı bir kitap izlenimi verebilir bazılarına ama yazar olayları bu durumdan kurtarmak için çok fazla Türk kaynaktan da alıntı yapmış.

Kitapta İmparator’un yaşamına yer verildiği gibi yaşamından sonra İmparator üzerine yazılan eserlerden de bahsediliyor . Ayrıca yazar İmparator’dan sonra Paleologos Hanedanı’nın yaşayan fertleri üzerine de uzunca duruyor ve bununla birlikte insanları dolandırmak için kendisini Paleologos Hanedanı mensubu olarak tanıtan şarlatanlara da kitapta yer verilmiş. Daha iki hafta önce kendisinin Paleologos olduğunu iddia eden bir adamın ölümüyle ilgili haber okuyup gülüp geçmiştim, ama kitapta anlatılanlara göre bu eylemi yapan tek kişi değilmiş.

Kitabı beğendim. Kitapta ilk defa duyduğum çok fazla şey öğrendim. Bu nedenle Biyografi Serisi kitaplarının okumaya devam edeceğim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.