Yazar
Ekmel Ali Okur

Ekmel Ali Okur

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
51 Kişi
145
Okunma
8
Beğeni
1.273
Gösterim
Unvan
İnşaat Mühendisi, Yazar
Doğum
25 Ekim 1954
Yaşamı
Ekmel Ali OKUR, 25.10.1954’de doğdu. Eylül 1960’a kadar köyünde yaşadı. 1960’da ilkokula başladı. Orta ve liseyi sanat okulunda okudu. Daha sonra İnşaat Mühendisliği okudu. Çeşitli dergi, gazetelerde yazıları yayımlandı. Edebiyatın hemen her türünde üretti.
BHK
Ben Yüksel Mert Atatürk'ten Özür Diliyorum'u inceledi.
400 syf.
·
7/10 puan
Kitabın anlatmak istediği çok güzel bir konu var. Mustafa Kemal Atatürk'ün din düşmanı olmadığı aksine halkın dini doğru anlaması için uğraştığını anlatmaya çalışmış. Atatürk ün ve İslamın iki ayrı kutup olmadığını göstermeye çalışmış ama şöyle bir sıkıntı var bir yerden sonra sanki ana karakter ağzını her açtığında aynı şeyleri söylüyormuş gibi geliyor buda biraz sıkıcı oluyor zamanla. Bunun dışında akıcı ve güzel bir kitap.
2
@Saire'nin Kitap Dünyası
Beni Yüreğinle Dinle'yi inceledi.
160 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Beni Yüreğinle Dinle
"Beni Yüreğinle Dinle Evlât" Bir yol ayrımı vardı... Şehirden bir şehre gitmek üzre Yola çıkılmıştı, Genç adam, Bir köy okulu yarım kalmıştı, Şehirden yola çıktı köyün yolunu tuttu yüreğine sevgi ekerek, Başı dik delikanlı Kader bu ya, Yarı yolda kaldi.. Arabaya bir parça lazımdı.. Köylü yine gösterdi misafir ferverliğini... Kapısını açtı sonuna kadar, Yenildi içildi konuşuldu. Geceyi sabaha kattılar, Ve bir sabah bi türkü sesi ile irkildi genç adam!! Alim mi desem üsdat mı desem? Öyle insan ki, Ölümü ve vuslatı öyle anlattı ki, Yer yerinden oymadı adeta Çocuklarla çocuk genç ile genç oldu... Sevmişti İremi'ni zalimler penceşini taktı.. Kader bu ya!!! Bu gencin yüreği acı dolu bu Alim'e misafir oldu. Günlerce konuştular sohbet çay derken, Zaman hızla ilerledi... Sohbet sohbet-i çayın sıcaklığında buluştu Günler akıp gitti... Tibki şelale misali yüreklere dokundukca coştu.. Ayrılık vakti gelindiğinde Gözyaşları sel oldu Alim ve genç adamım yolları ayrıldı. Bir gece öyle bir rüya gördü ki Genç adam Rüyanın etkisi ile yollara düştü, Aci haber çabuk duyuldu Kar firtina ve tyatro sahnesi Rüyadan ibaretmiş meğer Ah anam sesi ile, Güne başladı ve yola koyuldu.. Yolun sonu acının habercisiydi... Sevmişti dost gibi, Bağrına bastı baba gibi, Kader bu ya!!! Alimi'n yüzü hiç gülmedi... Ve aklında kalan, Beni yüreğinle dinle evlât!!! Ve yüreğinin sesine kulak verdi Yollara düştü... Kara ve fırtınaya meydan okurcasına, Son kez ... Kabri başında son kelamini dile getirdi... Harika bir eser okudum Beyhan Uygur
Beni Yüreğinle Dinle
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
EfiraD
Aşk Yüreğe Düşünce'yi inceledi.
256 syf.
·
15 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
İnsandaki bazı psikolojik düşünmelere yardımcı, önerici bir kitaptır. Bence bu gibi durumlarda, duygularda yol gösteriyor. Aşkı, aşk sandıklarımızı, aile bu gibi konular işlenmiş.
Aşk Yüreğe Düşünce
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Ayşe Gezer
Beni Yüreğinle Dinle'yi inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kerim adında bir genç yolda arabası bozulur ve bir köyde tanıştığı yaşlı çiftin misafiri olur. Orada Kalender adında bir kişinin türkü söylediğini görür. Onunla tanışır. Hayat hikayesini dinler. Ondan çok şey öğrenir. Nasihatler verir. Olayın gelişmesinden sonra olanlar bizlere çok büyük bir ders veriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Beni Yüreğinle Dinle
OKUYACAKLARIMA EKLE
5