Elan Gale

Elan Gale

Yazar
8.8/10
4 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Hiç pişman olmamışsanız hata yapmamayı hiçbir zaman öğrenmesiniz. Hiç yanılmamışsanız doğrusunu nasıl yapacağınızı öğrenmeniz için bir neden olmaz.
Hadi gelin kabul edin, Instagram'a koyup "beğeni''almadan bir omlet bile yiyemiyorsunuzdur. Ve sakın övgü bağımlısı yaptığı için sosyal medyaya kızmayın. Bu sistemler, kendinizi mutlu ve tatmin olmuş hissetmeniz için tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu mühendisler bildiği için kuruldu.
164 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
Bugüne kadar pek çok kişisel gelişim kitabı okudum fakat bu kadar samimi ve gerçekçisini okumamıştım. Arka kapak yazısı oldukça ilginç. Yazar, hayatımız boyunca mutlu olma çabasında olmamızdan oldukça rahatsız ve bu rahatsızlığının çok mantıklı nedenleri var. İçimizde bu kadar çok duygu varken sadece mutluluğa odaklanıp diğer duygularımızı bastırmamamız gerektiğinden bahsediyor. Bence oldukça da haklı. Her an pozitif ve mutlu olamayabiliriz. Her dakika mutlu olmaya çalışmak, bunu sağlayamayınca da sahte bir mutluluğa kapılmak, kendimizi her şeyde 1 numara zannedip pişmanlıklarımızı, hatalarımızı kabul etmemek ve kendimizi mükemmel sanmak... Bunların hepsi insanın kendini geliştirmesinde bir engel yazara göre. Yazar içimizdeki negatif duyguların bizi daha çok geliştirdiğini söylüyor. Utanç, pişmanlık, intikam, nefret, çaresizlik... Bunlar insanı harekete geçiren türden duygular diyor yazar.


  Dibi gören birçok insanın başarı hikayesinden bahsediyor. Başlarına gelen şeye ''Bir nedeni vardır elbet. '' demektense bundan ders çıkarıp durumu tersime çevirmeye çalışan insanlar. Bu kitabı okuduktan sonra bundan önceki kişisel gelişim kitaplarını okurken kandırılmışım gibi hissettim. Çok şeyin farkına vardım. Yazarın dediklerinin %95'ine katılıyorum diyebilirim. Geri kalan %5'te ise biraz farklı düşünüyorum yazardan.


 Kitabın dili o kadar samimi ve akıcı ki hiç sıkmıyor insanı. Bazen biraz fazla samimi olsa da, yazar kendi hayatında nasıl kelimelerle konuşuyorsa, onu kitabında kullanması gerçekten çok samimi. Kitap yazıyor diye kendini asla sınırlamamış ve ne isterse onu yazmış. Ben çok sevdim yazarın yazma tarzını. Kitapta enn ennn çok sevdiğim şey yazarın kendinden, bütün şeffaflığıyla bahsetmiş olması. Benim bu tür kitaplarda istediğim de bu. ''Ben her şeyi başardım, her şeyi aştım, sen de yaparsın sadece gayret et!'' gibi içi boş cümleler yoktu bu kitapta. Dünyanın en mutlu her şeyi aşmış bir insanı yazmamış yani bu kitabı, en çok bu hoşuma gitti. Mükemmel bir son bölümle bitirmiş yazar kitabı. En çok alıntı yaptığım yer son bölüm olan ''yakında öleceksin '' oldu. Gerçekçi bir kişisel gelişim kitabı okumak isterseniz kesinlikle öneririm.
164 syf.
·9/10
Tarzı , verdiği tavsiyeler, kurulan cümleler o kadar farklıydı ki, halâ etkisindeyim. Toplum size şunu söyler, akrabalar, arkadaşlar , bulunduğumuz yüzyıl, kitaplar böyle der ama aslında böyle değildir diye başlayıp, şimdiye kadar ki toplum baskısıyla öğrenme mecburiyetinde bulunduğunuz yanlışların doğrularını açık bir dille anlatmış . Harikaydı

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.