Elif İrem Güney

Elif İrem Güney

Çevirmen
7.8/10
26 Kişi
·
53
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Etkileyici bir bilim-kurgu daha...
Bilim kurgu okuyamazken bu seri sayesin de sanırım daha çok okuyacağım. Blanca ve muhteşem yaşamı, zorlukları ve başarıları hepsine bayıldım. Özellikle Seth ve Cal karakterine aşık oldum. Yazarın dili fazlasıyla akıcı.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Herkese merhaba.
Çok severek okuduğum bir kitapla geldim sizlere. Genesis Girl kitabı boş sayfa serisidir. Distopya tarzında bir kitaptır. Aynı zamanda bilim kurgu ve gizem dolu bir kitaptır. Konusuna gelecek olursak, Bir gün Blanca adında bir vesta kızın Call McNeal
tarafından 32 milyon dolara satın alınıyor. Bu kadar para verme sebebi Blanca'ya Call'in oğlu Seth'i eve geri getirmesi için. Eve geri dönmesini sağlaması içindir. Kitap bu şekilde başlıyor ve olaylar ardı ardına geliyor. Kitap hakkında şöyle bir açıklama yapmak istiyorum. Sizin için daha aydınlatıcı olabilir. Tabula Rasa adında okul var. Bu okulda öğrenciler yetiştiriliyor. Ama bu öğrenciler çok küçük yaşta bu okula veriliyorlar. Öğrenciler ailelerini hiç tanımıyorlar ve aileleri hakkında bilgileri yoktur. Peki bu öğrenciler niye bu okulda eğitim görüyorlar. Zamanı geldiğinde büyük iş adamları tarafından açık artırmada satın alınıyorlar. En çok parayı kim verirse vesta öğrencilerinden birisini alıyorlar. Alma sebepleri vestalar hiç telefon kullanmıyor. Bileklerindeki çipleri var sadece. Normal insanlarda bileklikli saatler kullanıyorlar. Ama virüs dedikleri yani telefon kullanan insanlar virüs oluyorlar. Telefon kullananlar insanlara virüs diyorlar. İş adamların vestaları alma sebepleri onlara güvenebilcekleridir. Yani vestalar telefon kullanmazlar. Onları satın alan kişilere hata yapmazlar ve onların resmini çekemezler. Vestalar güvenilirdir. Çok severek okuduğum bir kitaptı gerçekten. Elime aldığımda bu kadar seveceğimi hiç düşünmemiştim. Kitabı elimden bırakamadım diyebilirim. Çok iyi yazılmış ve kurgusu çok iyiydi gercekten. Kitabın sonunda büyük bir şoka uğramıştım. Bu tarz kitap hiç okumamıştım. Gerçekten çok sevdim. Mutlaka okuyun derim. Eminim sizlerde seviceksiniz. Herkese tavsiye ediyorum.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem ötesi bir devam kitabı.
Bu seriyi okumayanlar için tek tavsiyem Blanca ve Seth için alın ve okuyun derim. Zaten konuyu biliyorsunuz uzun uzun anlatmama gerek yok.
288 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Herkese merhaba.
Boş sayfa serisi hız kesmeden devam ediyor. Blanca her şeye sahipti. Sevgilisi ve manevu babasıyla çok mutluydu. Tabula Rasa okulu'dan kurtulmuştu. Her şey çok iyiye giderken bir gün Blanca FBI tarafından alınıp götürülüyor. Bitmeyen sırlar vardı hala. Blanca bu sırlara cevap verebilcekmiydi? Kaçanlar'la birlikte Blanca Vestal olan arkadaşlarıyla birlikte Tabula Rasa okuluna karşı amansız bir mücadele vericektir. Onu zor günler bekliyordu. Blanca ailesini, arkadaşlarını ve ailesini korumak için elinden gelen her şeyi yapıcaktır. Sorunlar hız kesmeden devam ediyor. Sırlar ve sırlar hala açıklanmamış sırlar var aslında. Kitap bitti ama devamı olduğunu düşünüyodum. Kitabın devamı yokmuş. Güzel bir boş sayfa serisiydi. O kadar alışmıştım ki kitaba onlardan ayrı kalmak beni üzecek. Okurken keyif aldığım ve elimden bırakmak istemediğim bir seri oldu. Yani kitabın içinde güzel ve anlamlı sözler vardı. Düşündüğümde bizler telefonu olanlar birer virüsüz aslında. Hayatımızı elimizden düşürmediğimiz bir telefona adadık resmen. Ailemizi, arkadaşlarımızı ve kendimizi unuttuk. Bu dünyayı unuttuk. Değer vermeyi ve sevmeyi unuttuk. Dostluklarımızı ve paylaşmayı unuttuk. İnsanları görmez olduk. Gercekten bu anlattıklarımı okurken kitapta bulacaksınız. Çok güzel bir seriydi. İyiki okumuşum diyorum. Herkese tavsiye ediyorum.
288 syf.
·Puan vermedi
Boş Sayfa Serisi'nin ilk kitabına bugün başladım ve bitirdim. Okunması çok kolay bir kitaptı.
Ana karakterimiz Blanca isminde bir genç kız ve doğduğundan beri Vesta olma eğitiminde, dijital dünyanın hayaleti, herhangi bir teknolojik aletten ve gelişmeden habersiz, güneş ışığı hiç görmemiş, satın alındığında sahiplerinin her istediğini yapmaya hazır. Mezuniyetiyle 32 milyon dolara (kapakta 35 milyon dolar yazıyor) alınmasıyla gelişen olayları anlatıyor.
288 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitapta ilk kitaba nazaran daha com karakterlere odaklanılmış ve yine olaylar aniden gelisiyo kitabın devamını isterdim ama beğendim güzel bir seriydi kurgusu çok güzeldi akıci ve kolay okunur bir kitap
288 syf.
·14 günde·5/10
Herkese merhaba bugün Boş Sayfa serisinin ikinci ve son kitabından bahsedeceğim Damaged Goods:
Bu seri benim için çerzlikti yani büyük bir hevesle başlamanızı önermem canınız sıkılınca alıp okuyabileceğiniz tarzdaydı ben birinci kitabını çok severek okumasam da seriyi bitirmek istedim ikinci kitabını da cidden beğenmedim konu biraz saçmaladı gibi geldi başroldeki Blanca zaten sinir bozucuydu araya FBI falan girdi yani ben sevemedim ama tabiyki bir şans vermek isteseniz kitaba verin :))
(Konusuna pek fazla girmedim zaten 1.kitapta bahsettiğim için isterseniz incelememe bakabilirsiniz ve konusu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz)
288 syf.
·2 günde·5/10
Selaaam bugün bir 'bilim kurgu' kitabından bahsedeceğim. Genesis Girl açıkçası bence kitapta bilim kurgudan çok Wattpad'teki 'aşk' romanlarına benzettim ve çok hoşuma gitmedi açıkçası konusu evet ilgi çekici ama konusundan biraz sapmıştı. Fakat çerezlik bir kitap istiyorsanız alıp okuyabilirsiniz.
Konusuna gelecek olursak
Tabula Ressa adında bir okulda internetten uzak işgenceyle yetiştirilen Vestalardan( internetten uzak yetişen öğrenciler) biri olan Blanca'nın açık arttırmada internet bağımlısı olan oğlunu kurtarmak için 35 milyon dolara satın alan Cal McNeal, Blanca'yı oğluna yakınlaşmak için bir şans görür ve Blanca ve Seth'i tanıştırır,birbirlerini tanıdıkça yakınlaşırlar ama Seth bir Virüstür(Vestalara göre internet bağımlısı) ve Blanca'nın onunla yakınlaşması Tabu Ressa kurallarına göre yasaktır. Ve Vestalar da düşünmek,kendi başına hareket etmekte de yasaktır fakat Cal ve Seth Blanca'yı düşünmeye kendi başına hareket etmesi için ellerinden geleni yaparlar...Sonra Blanca düşündükçe gerçekleri görür...
288 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap kurgu olarak çok güzeldi fakat karakterlerin iç dünyası çok iyi yansıtılamamış olaylar arası geçiş aniden gelişyodu ve nedenini anlayamıyodunuz bunların dışında genel olarak iyi bir kitap sade ve anlaşılır bir dili var kolay okunur ve akıcı

Yazarın biyografisi

Adı:
Elif İrem Güney

Yazar istatistikleri

  • 53 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.