Giriş Yap

Emine Acar

Yazar
8.3
4 Kişi
Doğum
Konya, 1972
Yaşamı
1972’de Konya’da doğdu. Konya İmam Hatip Lisesi (1989), Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (1993) mezunu. Aynı üniversitede “Mehmet Fuat Köprülü’nün Fecr-i Ati Dönemindeki Edebi Faaliyetleri” adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı (1996). İlk hikayeleri Aşiyan’da yayımlandı (Emine BERKALTAY). Yazmaya uzun bir süre ara verdi. Hâlen Mahalle Mektebi’nde yazmakta, Konya’da Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapmaktadır.

İncelemeler

Tümünü Gör
96 syf.
·
10/10 puan
Herkesin hayatından ufacıkta olsa parça bulabileceği güzel bir öykü olmuş. Her kesime hitap edebilecek sade ve akıcı bir dille yazılmış. Öykü türü okumayı sevenlerin beğenerek okuyacağını düşünüyorum.
Reklam
96 syf.
·
Puan vermedi
Alışılagelmiş öykü kitaplarından değil öyle akıcı ki öyküler birbiri ile bağlantılı olmamasına rağmen roman gibi sürükleyici olayları farklı bakış açılarından ele alması ise şaşırtıcı ve çok güzeldi her öykü biraz hayatın içinden bir o kadarda kurgusal gibiydi okuduğunuzda çok farklı bir his kuşatıveriyor sizi elinizden bırakmayacağız bir günde bitirebileceginiz bir kitap kesinlikle okunmalı
96 syf.
·
Puan vermedi
Hangi Pencere
Emine Acar'in ilk kitabı Hangi Pencere hayatımızda pekçok kez karşımıza çıkan tanıdık tipleri farklı pencerelerden ele alıyor. Kitabin 1. Kısım öyküleri bölüm adıyla da isabetli olan Kurşuni öyküler okuyucuya dokunaklı etkiler bırakıyor. Gümüşi adlı 2. Kısım öyküleri ise Kurşuni öykülerin üzerimizde bıraktığı ağırlığı bir nebze hafifleterek hayattan kesitler sunuyor. Takip etmemiz gereken değerli bir kalemimiz.
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42