Emir Görür

Emir Görür

Tasarımcı
8.7/10
127 Kişi
·
238
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
776 syf.
·7/10
1k da kitap araştırırken daha önce watpad de okuduğum bu hikâyeye rastladım. Seviyorum bu kitabi yazarın betimlemeleri anlatış tarzı çok hoş. Asi merve ve karan Ali'nin hikâyesi . İlk karşılaşma çok güzeldi karan mervenin okuluna konferansta konuşma yapmaya gelmişti . Öğrencilerden kendisine soru sorulmasını istediğinde Merve de Karana yanlış bir soru sormuştu :)) böylece Karan'in dikkatini çekti. Karan Merve'nin ismini de duyunca ( merve ismi daha dogrusu mervenin anlami karan için özel) küçük kıza bir ilgi besledi ve böylece başladı hikâyeleri. İkisininde aile yönünden yaralari var biri karanlık biride karanlığa adım atan küçük bir asi çakıltaşı... Daha fazla spoi vermemek adina burda bitiriyorum guzel hikaye okunabilir :).
776 syf.
·2 günde·Puan vermedi
"Kuş uçmadı diye kaybolan bir gökyüzü gördünmü sen hiç?"
Umutsuzluklar karanlıklar içinde kaybolmuş hayatlar.Ve güzel birbirini tamamlayan bir aşk hikayesi Asi ve karan:)
776 syf.
·2 günde·Beğendi
Hayatta ailesiyle darbe almış iki insanin birbirlerinin yaralarını iyileştirmeyi konu edinmiş bir kitap.Kızımız Asi Merve adının hakkını son derece veriyor.Karan Ali Çakılsa belki de okuduğum aşk romanlarının en samimi,sıcak kanlı esas oğlanı...
Kitap wattpad kitabi kesin bad boy masum kız kitabıdır diye düşünmeyin öyle değil aksine oğlanımız paaammuk gibi ama yerine göre sinirli bir insan.Aşk ve gençlik romanı okumak isteyenler bu kitabi okuyabilirler.
776 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
İnsanlarda ki ‘ama o Wattpad kitabı’ algısını yıkıp bu kitabı incelemenizi istiyorum. Tamam, artık bütün yayınevleri önüne gelen ne varsa kitap olarak basıyor ama onlara yine de şans tanıyabilirsiniz. Yazarı başka bir kitabından takip ediyordum zaten ve çok beğenerek okuyordum sadece basılı eseri olan ilk serisini okuyamadım ama hedefimde onu da okumak var. Kendisi çok başarılı bulduğum Türk yazarlardan. Kitap ile ilgili görüşlerime gelecek olursak, başroldeki iki karakterimiz de zor şeyler yaşamış ve bunlarla baş etme çabası içinde hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. İlk başlarda aslında kötü ya da karanlık diye tabir edilecek sebepleri yok gibi gelmişti. Sadece öyle olmaları gerekiyormuş gibiydiler daha sonradan karakterleri tanımaya başladıkça yaşadıkları şeyleri okuyunca hak vermeye başladım. Özellikle Karan benim için can alıcı şeyler yaşamıştı. Kitap oldukça kalındı ama çok fazla gelişen yani en azından size aktarabileceğim olaylar olmadı. İlk kitap olması nedeniyle daha çok karakterlere yönelik ve onların ruh hallerini anlayabilmek için gibiydi sanki. Buna rağmen ben okurken sıkılmadım hatta daha fazlası olsa okumaya devam ederdim ama ikinci kitaba artık. Betimlemeler ve anlatımını zaten bildiğim için ve beğendiğim için bu kitabı da beğendim. Gerçekten insana kitaptaki karakterlerin duygularını okuyucuya yaşatabildiğini düşünüyorum. O yüzden bence sizde almalısınız. Şimdi sizin için kitapla uyumlu olduğunu düşündüğüm ve dinlediğimde aklıma onların gelmesine sebep olan şarkılardan bırakıp kaçıyorum. Başka kitaplar ile görüşmek üzere.
Eurielle - City of The Dead
Boy Epic – Wicked
776 syf.
·Beğendi·8/10
Binnur Şafak Nigiz'in basılan/basılmayan tüm kitaplarında ki dilini gördüğüm kadarıyla söylüyorum; kalemine gerçekten söz yok. Betimlemeleri, olay örgüsünün her daim birbirine bağlı olması ve insanın bu sayede kurgudan hiç bir şekilde kopamayışı muazzam. Bilmeyenler için Watpadd uygulamasında popüler olduktan sonra basılan bir kitap. Watpadd deyince ön yargılarınız belirmesin lütfen, tüm kurgularını ele alarak söylüyorum ki Binnur Şafak Nigiz'in farkı var.
Kehf'e gelirsek Asi Merve adında yalnız bırakılmışlığın sonucu duvarları olan,dobra, dışarıya yıkılmaz profili çizen bir kadın karakterimiz var. Diğer yandan da Karan Ali Çakıl. Karakterlerden çok bahsetmek istemiyorum, kendiniz tanımaya başlayacağınız zaman daha keyifli olmasını isterim.
Tanışma hikayeleri bir romantik kurguya göre baya farklı. İlgimi bu nedenle çok çekmişti. Ancak kitabın diğer zamanlarında klişeler görebiliyoruz, mutlaka. Bu klişeler kitabı okuyamayacak hale getirmiyor tabii ki sadece ben bazı anlar da hafif iç çekmeleri ve göz devirme gibi anlar yaşadım.
Kitap sanırsam 700 sayfayı aşkın 800 de olabilir tam hatırlayamıyorum. Sayfa sayısı gözünüzü korkutmasın, içine alıp götüren bir kitap ki altını çizeceğiniz bir çok cümle de olacağına garanti veriyorum. Bu arada Asi Çakıltaşı bir seri. İkinci kitap Reyc'de yakın bir zaman da çıkacakmış duyduğum kadarıyla, kesinlikle alacağım. Sizlere de tavsiye ediyorum.
776 syf.
Kitapta çok fazla devrik cümle vardı ve çok fazla betimleme yapılmış mesela aldığı nefesi bile şunun şöyle olması gibiydi nefesi fln şeklinde abartılarak betimlenmiş. Yazar yazdığı bazı şeyleri unutmuş hatta mesela kitabın başında dağ evine gidiyor sonra aynı dağ evine ilk defa gidiyor gibi anlarıyor yada arabanın kaputuna yaslı duruyorlarken bir anda arabanın içinden tekrar çıkıyorlar. Kitaptaki herkesin ailevi sorunları var dizilerden filmlerden karakter alıntıları olmuş ama biraz değiştirmişler ve bana göre kitabın ana karakterlerinden Asi Merve şizofren çünkü sürekli içinde yaşayan başka bir Merveden bahsediyor. Ama iyi bir yanı var yazar gerçekten iyi araştırmalar veya okuduğu kitaplardan faydalanmış ve bazı kelimeleri açıklamış mesela Merve nin anlamı gibi.
776 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
harika bir kitap tek nefeste okudum zaten wattpat de okumuştum ama kitap çıkar çıkmazda aldım şu an ikincisini bekliyorum.ilk önce arkadşımda görmüştüm sonra okumaya başladım ve benimle birlikte bir çok arkadaşım keşfetti.
776 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Hayatımda okuduğum ve beğendiğim kitaplar arasında yer alıyor. Karan ve Asi karakterlerine aşırı bir ilgi duyuyorum. Ayrıca kitabı çok seviyorum. Okurken çok keyif almıştım.
776 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap son derece de güzel. Önceden zaten wattpad platformunda okuduğum, benim takip ettiğim bir kitap. Betimlemelerinin en ince ayrıntısına kadar yazılan, insani bazen ağlatan bazen ise güldüren bir kurgusu. Asi Merve ce Karan Ali'nin bir hikayesi. Billur ve Bedirhan, zaten hep ışıldıyorlar gözden Karan olsa da Bedirhan gep ayrı. Simdi diyorsunuz ki bu kız neyden bahsediyor? Kitaptan. Kitabın icindeki benim her an yanında olan karakterlerden. Şiddetle okunmasını tavsiye ederim. Puanım 10 üzeri 100
776 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Kitap bitti fakat bende bittim. Büyük bir boşlukta hissediyorum kendimi. İkinci kitaba başladım ama içimdeki o boşluk hissi çok çok ağır basıyor bazen ağlıyorum bile. Kitap efsaneydi diyebileceğim türden bi kitaptı. Binnur bebeğim çok güzel yazmış kitabı hiç bir şekilde bölümler benim tabirim ile şişirilmemiști bütün bölümler kararındaydı. Hazır ocağıma incir ağacı diken tüyap başladı bi göz atabilirsiniz. Uyarı bence iki kitabi birlikte almanızda fayda var.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 238 okur okudu.
  • 23 okur okuyor.
  • 210 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.