Kehf ( Asi Çakıltaşı)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.478
Gösterim
Adı:
Kehf
Alt başlık:
 Asi Çakıltaşı
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
776
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052050040
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dokuz Yayınları
Dışarıda devam eden bir hayat, içimde kalbi duran ufak bir kız çocuğu vardı. Göğsümde bir labirent kurmuş, çıkışa varan tüm yolların sonunu onun mağarasının girişine yerleştirmiştim. Islanmaya başlamış bir kelebeğin kanadını nefesinle kurutamazsın, parçalarsın. Ona bunu anlatamadım. Bana bunu anlatamadı. Üstüme yağmaya, beni ıslatıp nefesiyle parçalamaya yemin etmişti. Üstüme yağmasına, beni ıslatıp nefesiyle parçalamasına izin vermiştim. Sanki bir mezarım vardı, yerini ondan başka kimse bilmiyordu. Bir adam dizlerimin önüne oturdu, yara izlerimi öptü. Bana tıpkı bir mağarayı anımsatan siyah gözlerle baktı. Biliyordum. Kehf benim kanatlarımı ıslatan yağmurdu. Kanatlarımdan ruhuma akıyordu. “Küçücüğüm.”
1k da kitap araştırırken daha önce watpad de okuduğum bu hikâyeye rastladım. Seviyorum bu kitabi yazarın betimlemeleri anlatış tarzı çok hoş. Asi merve ve karan Ali'nin hikâyesi . İlk karşılaşma çok güzeldi karan mervenin okuluna konferansta konuşma yapmaya gelmişti . Öğrencilerden kendisine soru sorulmasını istediğinde Merve de Karana yanlış bir soru sormuştu :)) böylece Karan'in dikkatini çekti. Karan Merve'nin ismini de duyunca ( merve ismi daha dogrusu mervenin anlami karan için özel) küçük kıza bir ilgi besledi ve böylece başladı hikâyeleri. İkisininde aile yönünden yaralari var biri karanlık biride karanlığa adım atan küçük bir asi çakıltaşı... Daha fazla spoi vermemek adina burda bitiriyorum guzel hikaye okunabilir :).
"Kuş uçmadı diye kaybolan bir gökyüzü gördünmü sen hiç?"
Umutsuzluklar karanlıklar içinde kaybolmuş hayatlar.Ve güzel birbirini tamamlayan bir aşk hikayesi Asi ve karan:)
 • Reyc
  9.5/10 (30 Oy)34 beğeni53 okunma44 alıntı1.051 gösterim
 • Kıvılcım
  8.6/10 (45 Oy)50 beğeni84 okunma40 alıntı1.926 gösterim
 • Ateş
  9.0/10 (33 Oy)45 beğeni75 okunma14 alıntı1.024 gösterim
 • Yangın
  9.4/10 (22 Oy)34 beğeni54 okunma4 alıntı800 gösterim
 • Lacivert
  8.8/10 (111 Oy)112 beğeni215 okunma24 alıntı5.643 gösterim
 • Affet
  7.9/10 (43 Oy)31 beğeni96 okunma11 alıntı1.137 gösterim
 • 3391 Kilometre
  9.1/10 (115 Oy)114 beğeni253 okunma160 alıntı4.846 gösterim
 • Meleklerin Kanı
  8.0/10 (93 Oy)71 beğeni184 okunma16 alıntı2.093 gösterim
 • İki Entrika Bir Düğün
  8.7/10 (55 Oy)47 beğeni154 okunma2 alıntı1.421 gösterim
 • Çilek Mevsimi
  8.1/10 (55 Oy)47 beğeni127 okunma10 alıntı3.133 gösterim
İnsanlarda ki ‘ama o Wattpad kitabı’ algısını yıkıp bu kitabı incelemenizi istiyorum. Tamam, artık bütün yayınevleri önüne gelen ne varsa kitap olarak basıyor ama onlara yine de şans tanıyabilirsiniz. Yazarı başka bir kitabından takip ediyordum zaten ve çok beğenerek okuyordum sadece basılı eseri olan ilk serisini okuyamadım ama hedefimde onu da okumak var. Kendisi çok başarılı bulduğum Türk yazarlardan. Kitap ile ilgili görüşlerime gelecek olursak, başroldeki iki karakterimiz de zor şeyler yaşamış ve bunlarla baş etme çabası içinde hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. İlk başlarda aslında kötü ya da karanlık diye tabir edilecek sebepleri yok gibi gelmişti. Sadece öyle olmaları gerekiyormuş gibiydiler daha sonradan karakterleri tanımaya başladıkça yaşadıkları şeyleri okuyunca hak vermeye başladım. Özellikle Karan benim için can alıcı şeyler yaşamıştı. Kitap oldukça kalındı ama çok fazla gelişen yani en azından size aktarabileceğim olaylar olmadı. İlk kitap olması nedeniyle daha çok karakterlere yönelik ve onların ruh hallerini anlayabilmek için gibiydi sanki. Buna rağmen ben okurken sıkılmadım hatta daha fazlası olsa okumaya devam ederdim ama ikinci kitaba artık. Betimlemeler ve anlatımını zaten bildiğim için ve beğendiğim için bu kitabı da beğendim. Gerçekten insana kitaptaki karakterlerin duygularını okuyucuya yaşatabildiğini düşünüyorum. O yüzden bence sizde almalısınız. Şimdi sizin için kitapla uyumlu olduğunu düşündüğüm ve dinlediğimde aklıma onların gelmesine sebep olan şarkılardan bırakıp kaçıyorum. Başka kitaplar ile görüşmek üzere.
Eurielle - City of The Dead
Boy Epic – Wicked
Binnur Şafak Nigiz'in basılan/basılmayan tüm kitaplarında ki dilini gördüğüm kadarıyla söylüyorum; kalemine gerçekten söz yok. Betimlemeleri, olay örgüsünün her daim birbirine bağlı olması ve insanın bu sayede kurgudan hiç bir şekilde kopamayışı muazzam. Bilmeyenler için Watpadd uygulamasında popüler olduktan sonra basılan bir kitap. Watpadd deyince ön yargılarınız belirmesin lütfen, tüm kurgularını ele alarak söylüyorum ki Binnur Şafak Nigiz'in farkı var.
Kehf'e gelirsek Asi Merve adında yalnız bırakılmışlığın sonucu duvarları olan,dobra, dışarıya yıkılmaz profili çizen bir kadın karakterimiz var. Diğer yandan da Karan Ali Çakıl. Karakterlerden çok bahsetmek istemiyorum, kendiniz tanımaya başlayacağınız zaman daha keyifli olmasını isterim.
Tanışma hikayeleri bir romantik kurguya göre baya farklı. İlgimi bu nedenle çok çekmişti. Ancak kitabın diğer zamanlarında klişeler görebiliyoruz, mutlaka. Bu klişeler kitabı okuyamayacak hale getirmiyor tabii ki sadece ben bazı anlar da hafif iç çekmeleri ve göz devirme gibi anlar yaşadım.
Kitap sanırsam 700 sayfayı aşkın 800 de olabilir tam hatırlayamıyorum. Sayfa sayısı gözünüzü korkutmasın, içine alıp götüren bir kitap ki altını çizeceğiniz bir çok cümle de olacağına garanti veriyorum. Bu arada Asi Çakıltaşı bir seri. İkinci kitap Reyc'de yakın bir zaman da çıkacakmış duyduğum kadarıyla, kesinlikle alacağım. Sizlere de tavsiye ediyorum.
harika bir kitap tek nefeste okudum zaten wattpat de okumuştum ama kitap çıkar çıkmazda aldım şu an ikincisini bekliyorum.ilk önce arkadşımda görmüştüm sonra okumaya başladım ve benimle birlikte bir çok arkadaşım keşfetti.
Hayatımda okuduğum ve beğendiğim kitaplar arasında yer alıyor. Karan ve Asi karakterlerine aşırı bir ilgi duyuyorum. Ayrıca kitabı çok seviyorum. Okurken çok keyif almıştım.
Kitap son derece de güzel. Önceden zaten wattpad platformunda okuduğum, benim takip ettiğim bir kitap. Betimlemelerinin en ince ayrıntısına kadar yazılan, insani bazen ağlatan bazen ise güldüren bir kurgusu. Asi Merve ce Karan Ali'nin bir hikayesi. Billur ve Bedirhan, zaten hep ışıldıyorlar gözden Karan olsa da Bedirhan gep ayrı. Simdi diyorsunuz ki bu kız neyden bahsediyor? Kitaptan. Kitabın icindeki benim her an yanında olan karakterlerden. Şiddetle okunmasını tavsiye ederim. Puanım 10 üzeri 100
Kitap bitti fakat bende bittim. Büyük bir boşlukta hissediyorum kendimi. İkinci kitaba başladım ama içimdeki o boşluk hissi çok çok ağır basıyor bazen ağlıyorum bile. Kitap efsaneydi diyebileceğim türden bi kitaptı. Binnur bebeğim çok güzel yazmış kitabı hiç bir şekilde bölümler benim tabirim ile şişirilmemiști bütün bölümler kararındaydı. Hazır ocağıma incir ağacı diken tüyap başladı bi göz atabilirsiniz. Uyarı bence iki kitabi birlikte almanızda fayda var.
Kehf siyah yıpranmış bir yelpazenin yakıcı sıcağa karşı verdiği bir savaş gibi zarar görmüş ancak hala mücadeleyi sürdürmekten vazgeçmeyen. Kehf'in sahip olduğu betimlemeler ruhunuza iğne oyası işlenir gibi büyük bir özenle ince ince işleniyor ipliği, uğursuzluğu iki kat olan bir sayının yumağından sökülüp ruhunuzu bedeninize, bedeninizi ise Kehf'e bağlıyor.
#Kehf
#kitapyorumu

Asi Merve (Çakıltaşı) & Karan Ali Çakıl

Acıları en derininde hisseden yüreği bir gün olsun baba sevgisi nedir bilmemişti. Küçük yaşına rağmen güçlü ve Asi bir kelebekti Merve..

Annesinin gözlerinin önünde intihar ederek ölümü Karan’a daha da karanlık sert bir adam yapmıştır. Sevdiklerini kaybedince güveni kalmamıştır.

Taki Asi’nin okulunda düzenlenen o konferansa kadar ve Asi Karan’a hiç beklemediği bir soruyu sorana kadar....

Onlar İki karanlık, İki Siyah, İki Yaralı..

İliklerine kadar acıyı da, aşkı da yaşadılar. Sığındıkları liman oldular. Asi Karan’ın kollarında baba sevgisini hissetti.
Karan Asi’de anne sıcaklığını buldu.

Ben keyif alarak büyük beğeniyle okudum. Betimlemeler, tasvirler, kurgu her yönüyle mükemmeldi.

Tavsiyemdir mutlaka okuyunuz
Tek kelimeyle harika bir kitap. anlatım aslında biraz ağır gelebilir ama kurgu mükemmel bir akışla sizi götürüyor. Şuan ikincisi çıktı ve onu da almayı düşünüyorum ve kitabı okurken kendimi asiye benzettim. karan sen nasıl bir adamsın ... Herkesin okumasını tavsiye ediyorum :)
Binnur Şafak Nigiz'in kalemine bayılıyorum zaten. Asi Çakıltaşı Wattpad platformunda yazılan bir kitaptı ve betimlerini gayet yerinde. Zaten bu yazarın yazdığı kitaplardan daha güzelini okumadım, henüz.
"Annen ağlıyor mu?"

"Bir süre ağlayacaktır."

"Sonra susar," derken gözleri durgundu.

"Kimse kimse için sonsuza dek gözyaşı akıtmaz."
Binnur Şafak Nigiz
Sayfa 643 - Dokuz Yayınları
“Kehf” döküldü dudaklarımdan. “Sen cennete 26 adım kala, ölü yetimlerin yolunu kaybedip sığındığı o mağarasın. Sığınaksın.”
"Ne kadar çok konuşursan konuş, ne kadar açıklarsan açıkla. Ne kadar bağırırsan bağır. Asıl izah, sustuklarındır."
Binnur Şafak Nigiz
Sayfa 715 - Dokuz Yayınları, Karan Çakıl

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kehf
Alt başlık:
 Asi Çakıltaşı
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
776
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052050040
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dokuz Yayınları
Dışarıda devam eden bir hayat, içimde kalbi duran ufak bir kız çocuğu vardı. Göğsümde bir labirent kurmuş, çıkışa varan tüm yolların sonunu onun mağarasının girişine yerleştirmiştim. Islanmaya başlamış bir kelebeğin kanadını nefesinle kurutamazsın, parçalarsın. Ona bunu anlatamadım. Bana bunu anlatamadı. Üstüme yağmaya, beni ıslatıp nefesiyle parçalamaya yemin etmişti. Üstüme yağmasına, beni ıslatıp nefesiyle parçalamasına izin vermiştim. Sanki bir mezarım vardı, yerini ondan başka kimse bilmiyordu. Bir adam dizlerimin önüne oturdu, yara izlerimi öptü. Bana tıpkı bir mağarayı anımsatan siyah gözlerle baktı. Biliyordum. Kehf benim kanatlarımı ıslatan yağmurdu. Kanatlarımdan ruhuma akıyordu. “Küçücüğüm.”

Kitabı okuyanlar 110 okur

 • Deniz
 • Babygirl
 • aleyna ceylan
 • Fatma Zehra Gümüş
 • Kübra Altun
 • bts
 • Nisa Ay
 • Zeynep Aydın
 • Derya gören
 • Merve Mat

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.6
14-17 Yaş
%61.1
18-24 Yaş
%22.2
25-34 Yaş
%11.1
35-44 Yaş
%0
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.1
Erkek
%1.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%62.3 (38)
9
%9.8 (6)
8
%9.8 (6)
7
%8.2 (5)
6
%4.9 (3)
5
%3.3 (2)
4
%0
3
%1.6 (1)
2
%0
1
%0