Kehf ( Asi Çakıltaşı)Binnur Şafak Nigiz

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.858
Gösterim
Adı:
Kehf
Alt başlık:
 Asi Çakıltaşı
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
776
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052050040
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dokuz Yayınları
Dışarıda devam eden bir hayat, içimde kalbi duran ufak bir kız çocuğu vardı. Göğsümde bir labirent kurmuş, çıkışa varan tüm yolların sonunu onun mağarasının girişine yerleştirmiştim. Islanmaya başlamış bir kelebeğin kanadını nefesinle kurutamazsın, parçalarsın. Ona bunu anlatamadım. Bana bunu anlatamadı. Üstüme yağmaya, beni ıslatıp nefesiyle parçalamaya yemin etmişti. Üstüme yağmasına, beni ıslatıp nefesiyle parçalamasına izin vermiştim. Sanki bir mezarım vardı, yerini ondan başka kimse bilmiyordu. Bir adam dizlerimin önüne oturdu, yara izlerimi öptü. Bana tıpkı bir mağarayı anımsatan siyah gözlerle baktı. Biliyordum. Kehf benim kanatlarımı ıslatan yağmurdu. Kanatlarımdan ruhuma akıyordu. “Küçücüğüm.”
1k da kitap araştırırken daha önce watpad de okuduğum bu hikâyeye rastladım. Seviyorum bu kitabi yazarın betimlemeleri anlatış tarzı çok hoş. Asi merve ve karan Ali'nin hikâyesi . İlk karşılaşma çok güzeldi karan mervenin okuluna konferansta konuşma yapmaya gelmişti . Öğrencilerden kendisine soru sorulmasını istediğinde Merve de Karana yanlış bir soru sormuştu :)) böylece Karan'in dikkatini çekti. Karan Merve'nin ismini de duyunca ( merve ismi daha dogrusu mervenin anlami karan için özel) küçük kıza bir ilgi besledi ve böylece başladı hikâyeleri. İkisininde aile yönünden yaralari var biri karanlık biride karanlığa adım atan küçük bir asi çakıltaşı... Daha fazla spoi vermemek adina burda bitiriyorum guzel hikaye okunabilir :).
"Kuş uçmadı diye kaybolan bir gökyüzü gördünmü sen hiç?"
Umutsuzluklar karanlıklar içinde kaybolmuş hayatlar.Ve güzel birbirini tamamlayan bir aşk hikayesi Asi ve karan:)
 • Küçük Prens
  9.0/10 (10.278 Oy)12.826 beğeni32.796 okunma3.087 alıntı137.590 gösterim
 • Kürk Mantolu Madonna
  8.9/10 (14.562 Oy)18.072 beğeni40.939 okunma2.583 alıntı172.014 gösterim
 • Ölüme Fısıldayan Adam
  9.0/10 (701 Oy)803 beğeni1.477 okunma383 alıntı13.139 gösterim
 • 4N1K
  8.7/10 (888 Oy)1.043 beğeni1.788 okunma199 alıntı29.150 gösterim
 • Yabancı
  8.2/10 (541 Oy)552 beğeni1.346 okunma233 alıntı9.939 gösterim
 • Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
  8.6/10 (5.652 Oy)5.333 beğeni15.386 okunma1.825 alıntı82.586 gösterim
 • Yabancı
  8.7/10 (271 Oy)344 beğeni691 okunma159 alıntı4.075 gösterim
 • Uçurtma Avcısı
  9.0/10 (9.372 Oy)11.041 beğeni27.275 okunma1.471 alıntı143.538 gösterim
 • Reyc
  9.5/10 (24 Oy)25 beğeni41 okunma48 alıntı782 gösterim
 • Satranç
  8.7/10 (8.804 Oy)8.740 beğeni23.914 okunma1.594 alıntı110.850 gösterim
İnsanlarda ki ‘ama o Wattpad kitabı’ algısını yıkıp bu kitabı incelemenizi istiyorum. Tamam, artık bütün yayınevleri önüne gelen ne varsa kitap olarak basıyor ama onlara yine de şans tanıyabilirsiniz. Yazarı başka bir kitabından takip ediyordum zaten ve çok beğenerek okuyordum sadece basılı eseri olan ilk serisini okuyamadım ama hedefimde onu da okumak var. Kendisi çok başarılı bulduğum Türk yazarlardan. Kitap ile ilgili görüşlerime gelecek olursak, başroldeki iki karakterimiz de zor şeyler yaşamış ve bunlarla baş etme çabası içinde hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. İlk başlarda aslında kötü ya da karanlık diye tabir edilecek sebepleri yok gibi gelmişti. Sadece öyle olmaları gerekiyormuş gibiydiler daha sonradan karakterleri tanımaya başladıkça yaşadıkları şeyleri okuyunca hak vermeye başladım. Özellikle Karan benim için can alıcı şeyler yaşamıştı. Kitap oldukça kalındı ama çok fazla gelişen yani en azından size aktarabileceğim olaylar olmadı. İlk kitap olması nedeniyle daha çok karakterlere yönelik ve onların ruh hallerini anlayabilmek için gibiydi sanki. Buna rağmen ben okurken sıkılmadım hatta daha fazlası olsa okumaya devam ederdim ama ikinci kitaba artık. Betimlemeler ve anlatımını zaten bildiğim için ve beğendiğim için bu kitabı da beğendim. Gerçekten insana kitaptaki karakterlerin duygularını okuyucuya yaşatabildiğini düşünüyorum. O yüzden bence sizde almalısınız. Şimdi sizin için kitapla uyumlu olduğunu düşündüğüm ve dinlediğimde aklıma onların gelmesine sebep olan şarkılardan bırakıp kaçıyorum. Başka kitaplar ile görüşmek üzere.
Eurielle - City of The Dead
Boy Epic – Wicked
harika bir kitap tek nefeste okudum zaten wattpat de okumuştum ama kitap çıkar çıkmazda aldım şu an ikincisini bekliyorum.ilk önce arkadşımda görmüştüm sonra okumaya başladım ve benimle birlikte bir çok arkadaşım keşfetti.
Hayatımda okuduğum ve beğendiğim kitaplar arasında yer alıyor. Karan ve Asi karakterlerine aşırı bir ilgi duyuyorum. Ayrıca kitabı çok seviyorum. Okurken çok keyif almıştım.
Kitap son derece de güzel. Önceden zaten wattpad platformunda okuduğum, benim takip ettiğim bir kitap. Betimlemelerinin en ince ayrıntısına kadar yazılan, insani bazen ağlatan bazen ise güldüren bir kurgusu. Asi Merve ce Karan Ali'nin bir hikayesi. Billur ve Bedirhan, zaten hep ışıldıyorlar gözden Karan olsa da Bedirhan gep ayrı. Simdi diyorsunuz ki bu kız neyden bahsediyor? Kitaptan. Kitabın icindeki benim her an yanında olan karakterlerden. Şiddetle okunmasını tavsiye ederim. Puanım 10 üzeri 100
Binnur Şafak Nigiz'in basılan/basılmayan tüm kitaplarında ki dilini gördüğüm kadarıyla söylüyorum; kalemine gerçekten söz yok. Betimlemeleri, olay örgüsünün her daim birbirine bağlı olması ve insanın bu sayede kurgudan hiç bir şekilde kopamayışı muazzam. Bilmeyenler için Watpadd uygulamasında popüler olduktan sonra basılan bir kitap. Watpadd deyince ön yargılarınız belirmesin lütfen, tüm kurgularını ele alarak söylüyorum ki Binnur Şafak Nigiz'in farkı var.
Kehf'e gelirsek Asi Merve adında yalnız bırakılmışlığın sonucu duvarları olan,dobra, dışarıya yıkılmaz profili çizen bir kadın karakterimiz var. Diğer yandan da Karan Ali Çakıl. Karakterlerden çok bahsetmek istemiyorum, kendiniz tanımaya başlayacağınız zaman daha keyifli olmasını isterim.
Tanışma hikayeleri bir romantik kurguya göre baya farklı. İlgimi bu nedenle çok çekmişti. Ancak kitabın diğer zamanlarında klişeler görebiliyoruz, mutlaka. Bu klişeler kitabı okuyamayacak hale getirmiyor tabii ki sadece ben bazı anlar da hafif iç çekmeleri ve göz devirme gibi anlar yaşadım.
Kitap sanırsam 700 sayfayı aşkın 800 de olabilir tam hatırlayamıyorum. Sayfa sayısı gözünüzü korkutmasın, içine alıp götüren bir kitap ki altını çizeceğiniz bir çok cümle de olacağına garanti veriyorum. Bu arada Asi Çakıltaşı bir seri. İkinci kitap Reyc'de yakın bir zaman da çıkacakmış duyduğum kadarıyla, kesinlikle alacağım. Sizlere de tavsiye ediyorum.
Kehf siyah yıpranmış bir yelpazenin yakıcı sıcağa karşı verdiği bir savaş gibi zarar görmüş ancak hala mücadeleyi sürdürmekten vazgeçmeyen. Kehf'in sahip olduğu betimlemeler ruhunuza iğne oyası işlenir gibi büyük bir özenle ince ince işleniyor ipliği, uğursuzluğu iki kat olan bir sayının yumağından sökülüp ruhunuzu bedeninize, bedeninizi ise Kehf'e bağlıyor.
#Kehf
#kitapyorumu

Asi Merve (Çakıltaşı) & Karan Ali Çakıl

Acıları en derininde hisseden yüreği bir gün olsun baba sevgisi nedir bilmemişti. Küçük yaşına rağmen güçlü ve Asi bir kelebekti Merve..

Annesinin gözlerinin önünde intihar ederek ölümü Karan’a daha da karanlık sert bir adam yapmıştır. Sevdiklerini kaybedince güveni kalmamıştır.

Taki Asi’nin okulunda düzenlenen o konferansa kadar ve Asi Karan’a hiç beklemediği bir soruyu sorana kadar....

Onlar İki karanlık, İki Siyah, İki Yaralı..

İliklerine kadar acıyı da, aşkı da yaşadılar. Sığındıkları liman oldular. Asi Karan’ın kollarında baba sevgisini hissetti.
Karan Asi’de anne sıcaklığını buldu.

Ben keyif alarak büyük beğeniyle okudum. Betimlemeler, tasvirler, kurgu her yönüyle mükemmeldi.

Tavsiyemdir mutlaka okuyunuz
Tek kelimeyle harika bir kitap. anlatım aslında biraz ağır gelebilir ama kurgu mükemmel bir akışla sizi götürüyor. Şuan ikincisi çıktı ve onu da almayı düşünüyorum ve kitabı okurken kendimi asiye benzettim. karan sen nasıl bir adamsın ... Herkesin okumasını tavsiye ediyorum :)
#kitapyorumum
#Kehf
#BinnurŞafakNigiz

Kitap Adı: Kehf
Yazarı: Binnur Şafak Nigiz
Yayınevi: Dokuz Yayınları
Sayfa sayısı: 772

Kitabın konusu akıcı ve kendini okutturan cinstendi. Klasik aşk hikayelerine benzemiyordu. Asi ve Karan aşkını iliklerime kadar hissettim diyebilirim. Kitap kendini okutturuyor. Kitapta ailesiyle hiç ilgilenmeyen bir baba ve şiddet vardı. Serinin ikinci kitabını merakla okuyacağım. Asi'nin annesine çok üzüldüm. Yaptığı belki doğru değildi ama kendince doğru olanı yapıyordu.

Kitabı okumama vesile olan Dilek Özdemir ablama çok teşekkürler.
İkince kez okuduğum bu kitap bir Wattpad kitabı. Ama kesinlikle ön yargılı olunmasını istemiyorum. Çünkü Binnur Nigiz çok iyi yazıyor, betimliyor, güldürüyor, kalbini burkuyor.. Nigiz'in bir önceki serisi olan Yangın Mavisi serisi de sık sık açıp tekrardan okuduğum serisidir.
Kehf'e gelecek olursak; Asi Merve ve Karan'ın biraz klişe biraz orijinal hikayesi. Sanki ne söylesem spoiler gibi olacak o yüzden çok bir şey yazamıyorum.
Asi Merve 17 yaşında bir lise öğrencisi, Karan 26 yaşında bir şirket sahibi. İkisi de çok yaralı. Çok yaralı. Tesadüfen karşılaştıkları konferansta Merve'nin Asi yanını görür karan ve her hikayede olduğu gibi tesadüflerin ardı arkası kesilmez. Bir süre sonra Karan bir olaydan ötürü Merve'ye muhtaç kalır aslında bunu ikiside muhtaçlık olarak görmez ama itirafta edemezler. Yer yer içinizin cız edeceği bir roman.
Şöyle bir bakarsak birinci kitapta pekte bir aksiyon yok. Ya da şöyle demeliyiz bir çok soru işareti var ve bu ikinci kitapta da devam ediyor.
Seri üç kitap ve üçüncü 2019'da çıkacak. Asıl her şey üçüncü kitapta çözülecek gibi duruyor.
“Kehf” döküldü dudaklarımdan. “Sen cennete 26 adım kala, ölü yetimlerin yolunu kaybedip sığındığı o mağarasın. Sığınaksın.”
"Annen ağlıyor mu?"

"Bir süre ağlayacaktır."

"Sonra susar," derken gözleri durgundu.

"Kimse kimse için sonsuza dek gözyaşı akıtmaz."
Binnur Şafak Nigiz
Sayfa 643 - Dokuz Yayınları
"Ne kadar çok konuşursan konuş, ne kadar açıklarsan açıkla. Ne kadar bağırırsan bağır. Asıl izah, sustuklarındır."
Binnur Şafak Nigiz
Sayfa 715 - Dokuz Yayınları, Karan Çakıl
"Karanlıkta yaşamaya alışmış,karanlığı seven bir bedene ışık tutarsan,o beden yanardı."
İnsanın tutunduğu dal kırılınca,sağlam olanı da kendisi kırardı fark etmeden.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kehf
Alt başlık:
 Asi Çakıltaşı
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
776
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052050040
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dokuz Yayınları
Dışarıda devam eden bir hayat, içimde kalbi duran ufak bir kız çocuğu vardı. Göğsümde bir labirent kurmuş, çıkışa varan tüm yolların sonunu onun mağarasının girişine yerleştirmiştim. Islanmaya başlamış bir kelebeğin kanadını nefesinle kurutamazsın, parçalarsın. Ona bunu anlatamadım. Bana bunu anlatamadı. Üstüme yağmaya, beni ıslatıp nefesiyle parçalamaya yemin etmişti. Üstüme yağmasına, beni ıslatıp nefesiyle parçalamasına izin vermiştim. Sanki bir mezarım vardı, yerini ondan başka kimse bilmiyordu. Bir adam dizlerimin önüne oturdu, yara izlerimi öptü. Bana tıpkı bir mağarayı anımsatan siyah gözlerle baktı. Biliyordum. Kehf benim kanatlarımı ıslatan yağmurdu. Kanatlarımdan ruhuma akıyordu. “Küçücüğüm.”

Kitabı okuyanlar 92 okur

 • Duha
 • Nur gvn
 • Başak Albayrak
 • Gulbenbalkaya
 • Duygu Ongün
 • İkranur Çırak
 • Elif Yılmaz
 • Mihriban Sönmez
 • Nilay T
 • Tuğçe

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.6
14-17 Yaş
%61.1
18-24 Yaş
%22.2
25-34 Yaş
%11.1
35-44 Yaş
%0
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.1
Erkek
%1.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%59.6 (31)
9
%11.5 (6)
8
%11.5 (6)
7
%5.8 (3)
6
%5.8 (3)
5
%3.8 (2)
4
%0
3
%1.9 (1)
2
%0
1
%0