Emirali Ahmedi

Emirali Ahmedi

Yazar
9.8/10
117 Kişi
·
112
Okunma
·
3
Beğeni
·
68
Gösterim
Adı:
Emirali Ahmedi
Unvan:
Yazar
Kader, hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten, "ne yapalım kaderimiz böyle" deyip, boyun bükmek, cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil, sadece yol
ayrımlarını belirler. Güzergah bellidir ama, tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin.
Emirali Ahmedi
Sayfa 52 - Elpis Yayınları
Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda o sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! İstediğini elde edince şükretmek
kolaydır. Sufi, dileği gerçekleşmediğinde de şükredendir.
Emirali Ahmedi
Sayfa 28 - Elpis Yayınları
Aklın kimyası ile, aşkın kimyası başkadır. Akıl temkinlidir, adımlarını korka korka atar, "aman sakın kendini" diye tembihler. Halbuki aşk öyle mi? Onun tek dediği: "bırak kendini, koy gitsin." Akıl kolay kolay yıkılmaz, aşk ise kendini yıpratır, harap düşer. Halbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur. Ne varsa harap bir kalpte vardır.
Emirali Ahmedi
Sayfa 28 - Elpis Yayınları
Yaradanı hangi kelimelerle tanımladığımız, kendimizi nasıl gördüğümüze ayna tutar. Şayet Tanrı dendimi, öncelikle korkulacak, utanılacak bir varlık geliyorsa aklına, demek ki sende
çoğunlukla korku ve utanç içindesin. Eğer, Tanrı dendi mi evvela aşk, merhamet ve şefkat anlıyorsan, sende de bu vasıflardan bolca mevcut demektir.
Emirali Ahmedi
Sayfa 24 - Elpis Yayınları
Şu dünyadaki çatışma, önyargı ve husumetlerin çoğu dilden kaynaklanır. Sen sen ol, kelimelere fazla takılma. Aşk diyarında dil zaten hükmünü yitirir. Aşık dilsiz olur.
Emirali Ahmedi
Sayfa 29 - Elpis Yayınları
237 syf.
·Beğendi·10/10
Farsça ve Türkçe yazılmış Ender kitaplardan. Mevlana, Şems, Ömer Hayyam ve nicelerinin hayata yön veren ince düşünceleri yazılmış. Ben çok beğendim. Bu kitapta insan olması gerekenleri görüyor ve öğreniyor.
237 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı iki gün önce almıştım, Mevlana ve Şems’in bilinmedik Farsçadan çevrilmiş çok güzel rubaileri var. Kitapta İranlı şairlerinde çok güzel yazıları var. Özellikle Ömer Hayyam’ın daha önce çevrilmemiş çok güzel rubaileri ile karşılaştım.
Kitabın bir diğer özelliği ise hem Farsça ve hemde Türkçe olması.
Mutlaka okuyun Hayata dair müthiş şeyler bulacaksınız.
237 syf.
İranlı şairlerin rubaileri ile Mevlana ve Şens'in daha önce görmediğim rubaileri var. Hem Farsça ve hemde Türkçe. Süper olmuş. Özellikle Ömer Hayyam'ın rubaileri efsane. Bilindik Ömer Hayyam dışında bize gösterilmemiş, gizlenmiş rubailer.

Başucu kitabı. Ders niteliğinde güzel anlatılar.
237 syf.
Farsça ve Türkçe hazırlanmış bir kitap, insanı büyülüyor adeta. Mevlana ve Şems'in Rubaileri ile İranlı düşünürlerin en seçkin düşüncelerini burada bulabilirsiniz. Farsça aslından çevrilmiş bu eserde daha önce karşılaşmadığım Mevlana ve Şems rubaileri ile karşılaşmam çok hoş oldu. Ana dilinden okuyuculara efsane bir kitap. İyi okumalar.
237 syf.
Mevlana, Şems, Ömer Hayyam. Mükemmel kitap. Rubeilerde kendinizi bulacaksınız. Eğitici ve öğretici. Kitabın tasarımı Farwça ve Türkçe olarak yapılmış, insanı büyülüyor.
237 syf.
İran'ın ünlü şairleri ile Şems ve Mevlana'nın çok güzel düşünceleri Farsça ve Türkçe olarak verilmiş. Her insanın istisnasız okuması gereken bir kitap. Baş ucu kitabı. Kesinlikle kütüphanelik.
237 syf.
·Beğendi·10/10
Farsça ve Türkçe olması çok güzel. İçerik olarak beklentimin üstünde çıktı diyebilirim. Mevlana gibi Şems gibi düşünen ve yazan ne kadar çok İranlı varmış, şaşırdım doğrusu.

Çok anlamlı ve insanı düşündüren cümleler oldukça fazla. Mutlaka okunması gerekir diye düşünüyorum.
237 syf.
·Beğendi·10/10
Bir yüzü Farsça orijinal metin, diğer yüzü Türkçe. İran'ın en ünlü şairleri ki başında Ömer Hayyam geliyor, en güzel dizeleri burada. Dize derken hayata yön verecek güzel cümleler seçilmiş. Ömer Hayyam'a gelince daha önce ben burada yazılan şiirlerini daha önce görmemiştim. Alışılmışın dışında bir çok şiiri var. Mevlana ve Şems zaten efsane.
Mevlana, Şems ve Ömer Hayyam'ı seviyorsanız mutlaka okuyun derim. İçerisinde çok güzel rubailer var. Üstelik farsça ve Türkçe bir arada yazılmış. İnsanı büyülüyor.
237 syf.
·10/10
Ömer Hayyam, Mevlana ve şemse dair çok güzel bir kitap. Hem Farsça ve hemde Türkçe. Böyle kaliteli Kitaplar maalesef piyasada çok fazla yok. Okunmasını şiddetle tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Emirali Ahmedi
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 112 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.