Emrah Kabba

Emrah Kabba

Yazar
6.8/10
17 Kişi
·
36
Okunma
·
2
Beğeni
·
140
Gösterim
Bana hayatını bir cümleyle özetle deseler "sonuca ulaşmayan muhteşem girişimler" derim.
Emrah Kabba
Sayfa 151
Biri seni sen yapan şeylerden ötürü seni küçümsüyorsa, o şeyleri sanki çöpmüş,dikenmiş gibi senden ayıklamaya çalışıyorsa o insanla o ilişkini o saniye noktala.
Emrah Kabba
Sayfa 165
Biri seni sen yapan şeylerden ötürü seni küçümsüyor, o şeyleri sanki çöpmüş, dikenmiş gibi senden ayıklamaya çalışıyorsa o insanla ilişkini o saniye noktala.
Bazı şeyler hayalken çok güzel gerçekleşme ihtimali doğduğu anda ekşiyip, tazeliğini, lezzetini yitiriyor.
Bak çok düşünmeyeceksin işte. Düşünmeyen kazanıyor bu hayatta ben bu yaşıma kadar ne kazandıysam millet düşünürken çoktan harekete geçtiğim için kazandım.
Emrah Kabba
Sayfa 169
Bazı şeyler hayalken çok güzel, gerçekleşme ihtimali doğduğu anda ekşiyip tazeliğini yitiriyor.
Emrah Kabba
Sayfa 135
208 syf.
·5 günde·Beğendi·4/10
Çok küfür içrmesi dışında beni pek rahatsız eden şey olmadı. akıcılığı iyi okunabilir,eğlenceli bir serüven romandan ziyade öykü kıvamında.Sonu çok aral acele bitirilmiş geldi bana baştaki durağanlığı sonlarda hızlıca bitsin tadındaydı sanki sonu biraz daha sakin. Konuları bağlayıp bitirseydi daha çok severdim sanki :).
İyi okumalar.
208 syf.
·22 günde·Beğendi·Puan vermedi
Uzağımda olan çok değer verdiğim bir kız arkadaşım tarafından kargo ile kapıma geldi bu kitap. Allahim nasıl mutlu oldum. Kargoyu açtım filan. Hemen kitabın arka kapağındaki yazıyı okudum. Hoşuma da gitti. Kitap ayracina not filan da yazmış. Nasıl da hoş hareketler canım benim. Kitaba ve ayraca dokundukca hiç görmediğim Sucan'ım sanki gelip yanima oturuyor da ellerimden tutuyor gibi hoş duygulara kapılıyorum falan. Nasıl mutluluk triplerindeyim ama. Çalışmaktan ve finallerden zaman ayırıp okumam çok zor olsa da kitabı büyük bir keyifle okuyup bitirdim. Yine çok uzattım bak. Neyse. Kitap hakkinda bir iki cümle yazayım. (emrah abinin kitaptaki o samimi üslubuyla yazmaya çalıştım:)

Elime kitabı 3. alışım da bitirdim. Tek seferde de okuyabileceginiz bir kitap. Çünkü Emrah abinin muazzör anlatımı ve betimlemeleri ile satırlar su gibi akıp gidiyor. Bol bol kahkaha attım ve hayata dair ufak tefek tavsiyeler aldım. Gülerken öğrendim diyebilirim. Hayatın kargaşasından kopup gidebileceğiniz 207 hoş sayfa. Okuyunuz efenim.

Kitabı okuduktan sonra yazarimizi biraz araştırdım. Emrah Kabba abimiz bir twitter fenomeniymiş. Seveni kadar sevmeyeni de var. Bence samimi, tatli egolari olan hoş bir insan. (hiç olmassa saçma sapan internet fenomenlerinin içi boş kitaplarıni duyup üzüldüğümüz bu zamanda, bilgisi ve anlatacağı hikayeleri olan ve bunu iyi bir şekilde dile getiren birisi) Kitabın ikincisini çıkardığı gibi alıp okuyacağım. Ve kitaplarını filmini de çıkaracağını düşünerek yazdığını yazdığını söylüyor. İlk kitap filmin sadece ilk 15 dakikası olacakmış. Asıl ana fikir ikinci kitaptaymış. Takipteyiz bebeğim.
208 syf.
·1/10
Mizah sevmeme rağmen bir türlü gülemedim. Çok keyifli bir zamanımda okumuştum halbuki gülmeye de hazırdım ama kısmet değilmiş diyelim. Yine de komedi yapması hatırına yazarı tebrik etmek isterim.
208 syf.
·Beğendi·6/10
Kitap güzeldi. Bayağı akıcı ilerledi bana göre ama ben kendisini Twitter’dan da takip ettiğim için daha önce okuduğum floodları okumaktan hoşlanmadım. Tanımasaydım da bütün hikayeleri ilk defa okusaydım daha tatmin olurdum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Emrah Kabba
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.