Enver Behiç Koryak

Enver Behiç Koryak

Çevirmen
7.6/10
23 Kişi
·
47
Okunma
·
0
Beğeni
·
74
Gösterim
Adı:
Enver Behiç Koryak
Tam adı:
Behiç Enver Koryak
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
128 syf.
·Beğendi·6/10
Bu eser,Yazar Guy De Maupassant tarafından yazılan "Tombalak " başta olmak üzere birbirinden ilginç sekiz adet öyküden ibaret.Fransa-Prusya savaşında yaşanan bir yolculuğun konu edildiği "Tombalak",Fransızların kadınlara düşkünlüğünün anlatıldığı " Albayın Görüşleri",ve kısa aşk hikayelerinin konu edildikleri "Kaçık","Yolculukta","Döküntü Gemi","Karım","Bir Resim" ve " El" adlı öykülerden oluşuyor.İyi okumalar dileklerimle..
159 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Birbirinden bağımsız kısa hikayelerden oluşan eserimizin kitaba adını veren hikayesini anlatacağım: iki arkadaş yolda yürürken ak saçlı yaşlı bir yoksul onlardan sadaka ister Joseph de beş frank verir ve nedenini açıklar. Joseph ‘ ın ailesi fakir bir yaşam sürmekteydi bunun nedeni de babasının kardeşi olan Jules amcasının aile servetini boş yere yiğip bitirmesiydi. Aile biranda fakirleşmiş ve Jules amcası Amerika’ya ceza olarak göndermişlerdir. Jules amca da hatasını anlayıp pişman olmuş çok çalışarak para kazanmaya başlamıştır. Bir gün ailesine mektup yazarak Güney Amerika gezisine çıkacağını zengin olur olmaz da hatasını telafi için onlara para yardımında bulunacağını söyler. Aile fakirlikten kurtulacakları için çok mutlu olurlar ve her Amerika’dan gelen gemide Jules olur diye giyinip süslenip onu karşılamaya giderler. Ama elleri boş dönerler. Bir gün kısa bir deniz gezine çıktıklarında gerçekler ortaya çıkacaktır. Keyifli okumalar dilerim.
453 syf.
·18 günde·Puan vermedi
İzmir Kitap fuarında bir sahadan aldığım bu kitabı 3 yıl gibi uzun bir zaman sonra okumak mümkün oldu. Tasarladığım mutluluk ile anlatılan mutluluk arasında çok fark var.

Yazarın biyografisi

Adı:
Enver Behiç Koryak
Tam adı:
Behiç Enver Koryak
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 47 okur okudu.
  • 26 okur okuyacak.