Ercan Ersoy

Ercan Ersoy

Yazar
9.5/10
45 Kişi
·
70
Okunma
·
2
Beğeni
·
410
Gösterim
Ve kursiyere hitabım:
"Otuz yıldır sahadayım ben. Beni iyi dinleyin armutlar! Hiçbir eğitimde benim size anlatacaklarım anlatılmaz tamam mı?"
Ercan Ersoy
Sayfa 34 - Bence Kitap
Silahların hep bir ağızdan patlamalarının ardından çevreyi saran barut kokusu ise en iyi parfümlerden daha iç gıdıklayıcıydı..
Yaptığımız iş gereği - genel kanı olarak - insanlar, Özel Harekatta çalışanları gaddar, acımasız, hisleri olmayan, sadece öldürmeye odaklanmış makinalar sanarlar. Aslında bizim bu toplumun içinden çıkan, diğer tüm bireyler gibi birilerini,bir şeyleri seven, özleyen, saz çalıp türkü söyleyen, şiir yazan, kitap okuyan, sadece vatanını milletini seven, karakolda, trafikte, bir başka şubenin idari bürosunda çalışıp da aynı maaşı alacak imkanı olmasına rağmen gelip burada kelle koltukta, ölümle burun buruna gezmekten korkmayıp şehit olursa Peygamber Efendimize komşu olacağını bilen iman sahibi insanlar olduğumuzu bilmediklerindendir belki ..
240 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Ben haberlere bir kaç dakika sığdırılan, dizi ve filmlerde (Dağ 1-2 hariç) hasılat rekoru kırması için olmadık şekilde insanlara aktarılan hayatları yaşayan kisilerden öğrenmeyi tercih ediyorum.
Bu kitabı bir sabah gözümü açar açmaz siteye girdim ve sayfada ilk karşıma çıkmıştı. Hemen unutmamak için okuyacaklarıma ekledim. Daha önceden arkadaşım ile aramızda sohbet ederken(abisi polis) "abim anlatıyor da PÖH'lerin eğitimleri falan çok zormuş, efsane adamlarmış" diye bir konuşma geçmişti. Bende kitabı görünce hemen sipariş etmek için bir çok kitap sitesine baktım ve hiç birinde bulamadım en son çare nadirkitap.com sitesine baktığımda iki tane sadece olduğunu gördüm ve hemen sipariş verdim. İyi ki almışım dediğim kitaplar arasında.
Gözyaşları içinde okuduğum nadir kitabım. Gözüm gibi bakıyorum en kıymetli kitaplarımdan biri. Her elime aldığımda tüylerim diken diken oluyor. Yaşanmışlıklar ile dolu içi.
İnşallah kitap basılmaya devam eder.
240 syf.
·Puan vermedi
KraῘῘarı tahtında, çakaῘῘarı köşe başında titreten varῘığımız ALLAH’IN biçtiği son nefese kadar zaῘimῘerin ensesinde soῘuyacaktır...
240 syf.
·Puan vermedi
Özel Harekatçılar..Biraz yakınlaştığınızda o çelik zırhın altında nasıl yufka ve kırılgan bir yürek taşıdıklarını,ne kadar duygusal adamlar olduklarını görürsünüz.Yürekleri vatan sevgisi ile dolu kutsal ocağın insanlarını tanıyın diye yazıldı bu anılar.Biz unutmadık,Sizde unutmayın.
240 syf.
·Beğendi·10/10
"Özel Harekatçı Olmak 2" kitabını Özel Harekatçı Olmak kitabını okuduktan hemen sonra sabırsızlıkla beklemeye koyuldum.
20 Senesini ve CANINI vererek ŞEHİT Olan bir Özel Harekat Polisinin 24 Yaşındaki kızıyım. Doğu da yüzlerce görece katılan babamın ağzından bir cümle almak için çok uğraşırdım. Az çok anlattıklarını hayranlıkla,korkuyla dinlerdim. Bunlar KURGU değil arkadaşlar. Gerçekten yaşananlar. Ben bile bu yaşananların çok küçük bir kısmına şahit oldum, çok küçük bir kısmını dinledim.
Bu kitabı okurken daha ilk anıda gözlerimden yaşlar süzüldü. Herkesin aynı duyguları yaşadığını düşünürken Ülkemizin Batı tarafında birçok vatandaşımızın bunlardan bihaber yaşadığını gördüm. Ve bir kurguymuş, gerçek değilmiş gibi dinlediklerine şahit oldum. Okumanızı ŞİDDETLE! tavsiye ediyorum. Sadece okumanızı değil hissetmenizi de.......
240 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bütün gayretler,azimli,kararlı çalışmalar,verilen bedeller,dökülen kanlar her şey vatan için...

Kitabın gelirleri şehit ve gazi aileleri için yapilacak projelerde kullanilacak.
240 syf.
·Beğendi
Her kelimesini aklıma kazıdığım bitmesin diye okumaya kıyamadığım bittiğinde yeni kitaba bile başlayamadığım tek kitap.. öyle bi kitap ki inanın üzerinde bıraktığı etki aylar sonra bile geçmiyor..
240 syf.
·Puan vermedi
Özel harekatçı bir abimin "Komandolar! Bir yola baş koydunuz ve buraya geldiniz. . Burada ter çıkmazsa Doğuda, gittiğiniz yerde kanınız çıkar. " diye söylediği bir söz ..ardından bende durmayıp ''abi kitabın ortasından konuştun yine '' gibi cüme söyledim ...ardından kahkalar geldi '' zaten kitapta yazıyor ''diye .. vebügün o kitap bana hediye olarak geldi.. aldıgım en anlamlı hediyelerden biri.. 22 yılını özel harekata adayıp tek çocugu oldugu halde onunda o teşkilata görev almasına müsade etmiş büyük insan. ''gerçekleri görmek istiyorsan filmleri bırak bu kitabı oku '' sözü ile noktayı koydu !
240 syf.
Ne biçim insan ne biçim bir adamlardır bu Özel Harekatçılar? Panzere ve önümüzdeki araca onlarca mermi atılmıştı. Ama o, taciz deyip geçivermişti.
Kitabi daha okumadim ama muhtesem oldugunu biliyorum insallah Allah bizede nasip eder ozel harekatci olmayi ulkemizi vatanimizi bayragimizi korumak bizim serefimizdir onurumuzdur
240 syf.
·Puan vermedi
Biraz eklemeler haricinde ilk kitapla farkı yok .. aslında anlatilanlarin hepsini internet ortamında veya bir özel harekat polisi ile konuştuğunuzda sahip olabilirsiniz!

Yazarın biyografisi

Adı:
Ercan Ersoy
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 70 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 119 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.