Erdal Arslan

Erdal Arslan

Yazar
8.5/10
6 Kişi
·
7
Okunma
·
3
Beğeni
·
421
Gösterim
Adı:
Erdal Arslan
Unvan:
Türk Araştırmacı, Yazar
Doğum:
Kastamonu, Türkiye
Roman ile tarihin gerilimli ilişkisinden yüz akıyla çıkabilmiş bir roman Baltacı…"

Sadık Yalsızuçanlar
Erdal Arslan
Sayfa 210 - Granada Kitap
Mehmet, büyük bir dikkatle dinliyordu Hacı Sefer Ağa’yı. Hoş sohbet ve sıcakkanlı bir adamdı Hacı Sefer Ağa. Konuşurken, bakarken gözlerinin içi gülüyordu. Ve bu adam şimdi annesi ve babası hakkında hiç bilmediği hatıralar anlatıyordu. Kaçarak evlendiklerini biliyordu ama ne annesi Azime Kadın ne de babası Abdullah Usta bu olaydan hiç bahsetmezlerdi.
Erdal Arslan
Sayfa 8 - Granada Kitap
Kastamonu Vilayeti’ nin Osmancık Kasabasının küçük bir köyünden çıkıp İstanbul’ a gelen bir köylü genci ile Litvanya’ nın Kurland köyünden çıkıp bir papazın metresi olarak hayata atılan bir kadının kaderi aynı çizgide yükseldi…
Köylü Mehmet, baltacılıktan Osmanlı Sadrazamı Mehmet paşalığa yükselirken; Martha isimli genç kız da Marienburg şehrinde bir papazın metresi iken Rus Çarı Deli Petro’ nun gözde sevgilisi Katerina olmuştu. Kader çizgisi daima yükselen bu iki insanı Prut Nehri karşı karşıya getirdiğinde; birisi ikbalin zirvesine doğru tırmanmaya devam ederken, diğeri de ulaştığı en yüksek zirveden hızla yere düşüyordu.
Tamamen tarihi belgelere dayanan bu roman, Baltacı & Katerina ilişkisindeki tüm gerçekleri de gözler önüne seriyor. Şimdiye kadar Baltacı ile Katerina hakkında okuduğunuz tüm romanları bir kenara bırakın! Tarihin bu iki şahsiyeti hakkındaki tüm gerçekler bu roman ile hayat buluyor! Hayale, iftiraya, kurguya, asparagasa sığınmayan, tarihi belge ve bilgilerin ışığından sapmayan bir çizgide kaleme alınan Baltacı romanı ile bildiğinizi sandığınız birçok şeyi bilmediğinizi idrak edecek, Baltacı Mehmet Paşa ve Katerina’ yı daha yakından tanıyacaksınız!

Yazarın biyografisi

Adı:
Erdal Arslan
Unvan:
Türk Araştırmacı, Yazar
Doğum:
Kastamonu, Türkiye

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.