Erdal Güntürkün

Erdal Güntürkün

Yazar
7.5/10
6 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
534
Gösterim
Adı:
Erdal Güntürkün
Unvan:
Yazar
Çünkü o dümdüz bir adamdı.ne zaman boş bir defter sayfasına çizilmiş düz bir çizgi görsem,onu görmüş gibi olurdum.Girintisiz,çıkıntısız,noktasız,virgülsüz.
Sanki benden önce kimseler kötülük yapmamış. Hişşşt memur bey,orospu bu dünya,el değmemiş bakire muamelesi yapma ona.
Erdal Güntürkün
Sayfa 15 - Hiç yayınları-127 sayfa.- Toplam 14 öykü -
128 syf.
·Beğendi·7/10
Dünya'nın bir iyi bir de kötü yanı vardır. Ölüm ise genelde hep kötü yanındadır çoğunluğa göre. Erdal Güntürkün'ün kaleminden çıkan bu 14 öykülük betikte temel konu hep ölüm. İçerisinde hem kurgusal hem de günlük yaşamdan olaylar olan öykülerin bitişi ise kimisinde kesin ölüm iken kimisinde ölümü okuyucuya bırakmış. Anılması bile birçoğumuzun yeterince tadını kaçıran ölümün, aslında etrafımızda ne de çok gerçekleşen ve de bu dünya için ne de sıradan bir eylem olduğuna da tanık oluyoruz. "Korkunun ecele yararı yok." sözünün gerçekliğini bir kez daha sindire sindire anlıyor okur. Ama kesinlikle öyle kıyım tarzı anlatımlar yok. Hep arkadan sezdiriliyor.

Benim en sevdiğim ve gerçekleşme olasılığı en çok olan öykü "Canım Oğlum" oldu. Oldukça duygusal da. Bir anne babanın çocuğunu anlatan bir öykü. Günlük yaşamda da olduğunu bildiklerinizden.

En aykırı öykü ise dişi bir vampirin Tanrı ile konuştuğu öykü: "Isır Boynumu Kıldan İnce". Gerçekten, yaratılışa çok değişik bir bakış açısıydı. Tamamen düşlemsel.

Kara öykü seviyor iseniz ya da yeraltı öyküleri, okumanızı öneririm. Toplamda 127 bet. Akıcı biçemi var.

Neden okunmalı: Kişilerin yaşama ve ölüme olan bakış açısına etkisi olabilir.
128 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Ölüme değişik açılardan bakan öyküler..İçinizi burkan,biraz sert söylemli,yer yer mizah olsa da hüzün ağırlıklı öyküler... Kısa sürede okunuyor ama yüreğinizde açtığı yaralar tazeliğini uzun süre koruyor. Öyküler sizi sarsıyor çünkü hayatın ta içinde-biri hariç- her zaman rastlayabileceğiniz ölümlerin perde arkasını anlatmış .. Son öyküde hüzünle beraber bir gülücük te takılıyor dudaklarınıza..

Yazarın biyografisi

Adı:
Erdal Güntürkün
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 1 okur okuyacak.