1000Kitap Logosu
ÜMİT YILMAZ
ÜMİT YILMAZ
ÜMİT YILMAZ
TAKİP ET
ÜMİT YILMAZ
@UMUT24
337 okur puanı
03 Ağu 2015 tarihinde katıldı.
775
Kitap
194
İnceleme
117
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
ÜMİT YILMAZ
bir alıntı ekledi.
Her gün Gutenberg Galaksisi'ne, yani matbu metinler evrenine yeni yeni kitaplar ekleniyor malum olduğu üzere. Okur için hem iyi hem de kötü bir zenginleşme bu aslında; okumaya asla ömrünüzün yetmeyeceğinin biliyorsunuz ve ölümlü olduğunuz hatırınıza geliyor. Hipokrat'a atfedilen sözde de denildiği üzere "sanat uzun,hayat kısa," maalesef.
1
6
ÜMİT YILMAZ
Edebiyatın Tesirli Parçaları'ı inceledi.
160 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Daha önce okuduğunuz yazarları ve kitaplarını bir de Ali Lidar'ın notlarından okumak bambaşka bir pencere açıyor önünüzde. Her anlattığı yazarda daha önce okurken neleri atlamış olduğunuzu görüyorsunuz. Yazarı o kısacık notlarda daha iyi tanıyorsunuz. Ali Lidar'ın notlarını bitirip son sayfayı kapattığınızda elinizde uzun bir okunacak kitaplar listesi oluyor. Her iyi kitap okurunun Ali Lidar'ın Kişisel Edebiyat Atlası,Hayata Rağmen Edebiyat ve serinin üçüncü kitabı Edebiyatın Tesirli Parçaları'nı okuması gerektiğini düşünüyorum.
Edebiyatın Tesirli Parçaları
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
ÜMİT YILMAZ
Nasreddin'i inceledi.
232 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Hüsnü Arkan yıllarca atların nalları altında inleyen, ölüm çığlıkları dinmeyen Anadolu'nun kadim topraklarını anlatmış. Hace'nin Akşar'ı -Nasreddin Hoca'nın Akşehir'i- kah Moğollar kah Selçukluların eline geçiyor. Savaşanlar değişse de ezilenler hiç değişmiyor. Bu hayhuyun içinde aşk da oluyor, sevda da, dostluk da.. Bir yanda cinayet de oluyor insanın insana zulmü de... Taciz de var, sığınmacılar da.. Bazen gülümsüyor ama çokça hüzünleniyorsunuz. Usta işi okunası bir roman olmuş. Su gibi akıp gidiyor.
Nasreddin
8.3/10
· 57 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2