Erika Mcgann

Erika Mcgann

Yazar
7.0/10
44 Kişi
·
75
Okunma
·
2
Beğeni
·
438
Gösterim
Adı:
Erika Mcgann
Unvan:
Yazar,Oyuncu
Doğum:
İrlanda
240 syf.
·1 günde·7/10
Konusu klasik üç harfli olsa da dili basit, akıcı ve güzeldi. 10-17 yaş aralığına hitap etse de büyüklerinde merak edip heyecanlanacağı bölümleri var.
240 syf.
·Puan vermedi
Okurken çok eğlendim,büyünün eğlencesini gördüm bu zamanda. İstedikleri şeyden vazgeçmemeleri ve onunla baş etmeleri çok güzeldi, Yazarın ise hayali hoşuma gitti kendisi bu tür şeyler ile ilgilenmezmiş.
304 syf.
·Beğendi·4/10
Merhabalar. Uzun bir aradan sonra Kötü Ruhlar Defteri serisinin 3.kitabının yorumu ile geldim. Ilk iki kitap benim icin çok eğlenceliydi fakat üçüncüsü için aynı şeyi söyleyemecegim. Hemen konusuna geçeyim

Grace ve diğer kızlar büyü alıştırmaları yaptıkları bir sırada bir anda beliren tuhaf bir güç tarafından yerin altına çekilirler. Gittikleri yerde bazı okulların belirli büyülerde yetenekli öğrencilerin arasında müsabakalar düzenlenir ve yarışırlar. Grace ve diğer beş cadı kızımız ise istemeden bu müsabakalara dahil olurlar. Rachel özel bir büyü yeteneğinden dolayı ayrı bir yere götürülür ve bir süre orada kalır, diğer beş kız ise içine düştükleri bu durumdan kurtulabilmek için yol ararlar.
Içine çekildikleri bu yerden kurtulmanın bir yolunu bulan Grace ise eve dönecekleri kayıkçının istediği ise Madam Üç 'te bulunan bir eşyadır. Kızlar Madam 3'e ulaşana kadar bir çok zorluk yaşamışlardır. Ama en büyük yıkımı onlara yaşatan ise Rachel'in arkalarında kalması olmuştur.
Grace ve diğerleri Rachel için bir şey yapabilecekler miydi?
Rachel eve dönebilecek miydi?
288 syf.
·Beğendi·9/10
Merhabalar efendim. Severek okuduğum Kötü Ruhlar Defteri serisinin ikinci kitabı olan Içi Geçmiş Büyüler kitabının yorumu ile geldim. Gerçekten eğlenceli kitaplar dünde serinin üçüncü kitabının çıktığını gördüm ve hemen sipariş verdim. Birinci kitapta beş kızımızın başı dertte iken burada çoğunlukla Grace'in etrafında döner olaylar.

Grace ve diğer dört kızımız yanlışlıkla serbest bıraktıkları kötü ruhtan kurtulduktan sonra Bayan Gold kızlara çok zor olmayan büyüleri öğretmek istediğini söyler ve kızlar çok mutlu olurlar. Büyü dersleri ilerler ve kızlar zamanla birbirlerine karşı çok acımasız olmaya başlarlar ve bu durum kızların arasına bir uçurum çeker,zamanla Bayan Gold'un geçmişini de öğrenmeye başlarlar ve bu sırada yine başlarını derde sokacak bir şey yapıp geçmişe giderler ve gittikleri geçmişte Grace'in peşine ayna adam takılır. Grace arkadaşları ile arasını düzeltebilecek miydi?

Grace ayna adamın kim olduğunu bulup ondan kurtulabilecek miydi?
240 syf.
·10/10
Bu kitap bana bağımlılık yaptı sanki kendim büyüsüymüşüm gibi hissettim.2-3gün ideal bir süre keşke 2 si çıksa kesin hiç düşünmeden okurum yani. Bunu 10 yaşından büyükler okuyabilir
240 syf.
·Beğendi·9/10
Bugün sizlere uzun zaman önce alıp okuduğum içerisinde büyüler olan tatlı bir kitabın yorumu ile geldim. Okurken o kadar eğlendim ki çok güzeldi. Konusuna gelince
Grace ve dört arkadaşı Rachel,Jenny,Adie ve Una birer cadıdırlar fakat bu onlar için yetersizdir. Başarılı birer cadı olmak isterler. Yaptıkları her büyü ellerinde patlar hepsi ya yarım ya da yanlış olur. Yaptıkları her büyüyü ise not aldıkları bir defter vardır. Bir gün karar verirler ve okudukları okulun kullanılmaya müsait olmadığı bir alanda ruh çağırma seansı düzenlerler. Başta bunun da pek ise yaramayacağı konusunda üzülelerse de öyle olmaz. Çağırılan ruh daha önce yaptıkları büyüleri not aldıkları defterin sayfalarını çevirir ve not alınmış büyülerin altına bir not düşer. O notta şunlar yazıyordur. "DILEGINIZ BENIM ICIN EMIR"dir. Kızlar başta bu olayı pek ciddiye almasalar da ertesi gün bir olay yaşanır bu olayı olağan karşıladıktan sonra her gün farklı bir şeyler olur ve kızlar bunların daha önce yaptıkları büyü olduğunu anlar. Tek sevindikleri konu ise not alınan büyülere baştan değil de sondan başlanıp gerçekleşmesi olmuştur.
Bakalım bu beş kız içerisine düştükleri bu berbat durumu atlatabilecekler mı?
288 syf.
·108 günde·Beğendi·8/10
Aksiyon dolu bir solukta okuduğum mütiş bir kurgu kitabıydı olaylar akışı gerçekten sürükleyici ydi başı biraz sikici olsa da müthişti daha cok bu tarz kitap okunmaya karar verdim bu kitap sayesinde
240 syf.
·16 günde·Beğendi·7/10
Basit bir dille sıkmadan anlatılmış kısa bir kurgu. Eğer atıştırmalık eğlenceli bir hikaye okumak isterseniz bu kitabı tavsiye ederim :)) Ama bundan fazlasını ne yazık ki barındırmıyor içerik, detaylar zayıf kalmış.
Ayrıntılı yorumumu https://birkitapolsam.blogspot.com bloguma en kısa zamanda ekleyeceğim :))
240 syf.
Ne çektiniz be kızlar! Talihsiz serüvenler serisinin paranormal versiyonunu okuyormuş gibi hissettim. Eğlenceli, çerezlik bir kitaptı. Yalnız arka kapak biraz yanıltıcı. Defterin bir suçu yok :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Erika Mcgann
Unvan:
Yazar,Oyuncu
Doğum:
İrlanda

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 75 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.