Ernest Edmondson Ramsaur

Ernest Edmondson Ramsaur

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
9
Okunma
·
1
Beğeni
·
181
Gösterim
Adı:
Ernest Edmondson Ramsaur
Unvan:
Yazar
Harekât,Askerî Tıbbiye öğrencileri arasında hızla yayıldı ve kısa zamanda Harbiye Mektebi, Baytariye,Mülkiye,Bahriye,Topçu ve Mühendishane gibi İstanbul'un devlet okullarına sızdı.
Alt tabakalar hem cahil, hem de mali imkânlardan yoksun olduklarından durumlarını düzeltememektedir, orta sınıflar ise devlet memuriyeti ve askerlik gibi mesleklere yönelmekteler. İktidarı ele geçirmek için yapılan mücadelede atılgan ve dürüst devlet memurları saf dışı bırakılmaktadır. Bu sistem, idarenin başlıca nitelikleri olan yozlaşma ve anarşinin daha da artmasına yaramakta, kişinin özel yaşayışlarına kadar yayılmaktadır.
Ahmet Rıza iyi bir Pozitivist olduğu kadar iyi bir Müslüman değildi! Çünkü Şeyh Comte, müritleri için dünyayı yeniden şekillendirmekle yetinmemiş ve aynı zamanda onların dini inançlarını da tanzim etmiştir.
176 syf.
·1 günde·5/10
Çevirmen faciası olan harika bir kitap:
Abdülhamid'i İslam sembolü olarak gören ve İttihatçıların dış güçlerin etkisi altında olduğunu ispatlamaya çalışan bir ÇEVİRMENin kendini komik duruma düşürdüğü dipnotlar var.....

Yazar Genç Türklerin Masonların ya Avrupalı devletlerin etkisi altında olmadığını belgelerle kanıtlarken komik çevirmen ama onlar masondu diyor :)

Bu kitap ve çevirmenin notlarıyla ilgili bir makale yazmayı düşünüyorum :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Ernest Edmondson Ramsaur
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.