Esen Gür

Esen Gür

Çevirmen
8.7/10
166 Kişi
·
486
Okunma
·
0
Beğeni
·
69
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
A
A Percy Jackson ve Yunan Tanrıları'ı inceledi.
400 syf.
·
Selamm
Evet mütüş bi kitaptı. Baya bi komikti. Percy ger zaman ki gibi farkını ortaya koymuş. Tanrıların yaptığıkları şeylere katıla katıla gülerken bazen de öğğ nereye kusuyoz durumlarına girdim. Ama efsanee kitap okumalısınızz.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Percy Jackson’ın bizzat kendi anlatımı ile tüm Yunan mitolojisi! Okurken çok güldüğüm, aşırı keyif aldığım ve daha sonra tekrar okumak istediğim bir kitap.
568 syf.
·Beğendi·6/10
Yaz Kılıcı Rick Riordan’ın Percy Jackson serisindeki Annabeth karakteri ile bağlantılı olan Magnus Chase’in macerasını anlatıyor. Magnus Chase sokakta yaşayan bir ergen olmanın dışında bir yerden İskandinav Mitolojisi ile de bağlantılı. Azıcık spoiler vermek gerekirse kahramanımız daha ilk bölümlerde ölüyor ve kendini Valhalla’da buluyor. Buradan sonra işler trajikomik bir şekilde karışıyor. Keyifli okumalar...
568 syf.
·Beğendi·9/10
Rick Riordan’ ın tüm kitaplarını okudum diyebilirim. Sadece bu seri kaldı, onun da ilk kitabını okumuştum ve paylaşmak istedim. Tabiki yine çok güzel yazılmış ve yorumlanmıştı ancak bir percy jackson olamaz :DD ama yinede çok güzeldi :) diğer kitaplarını okumayı heyecanla bekliyorum.
168 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kaldırım Tarihini inceleyebileceğiniz bir kitap. (okuyanlar espriyi anladı) Ekleyemediğim kitap: Melez dosyaları / Rick Riordan - > Melez Dosyaları (kaldırım tarihi [başka bir espri] ) / 141 sayfa
568 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Percy Jackson ve Olimposlular yazarı Rıck Rıordan bu sefer İskandinav mitolojisini anlatıyor.Açıkçası başta kaygılarım vardı.Çünkü Percy Jackson benim için o kadar özeldi ki onda bulduğum şeyi burda bulamamaktan korktum.Bir de İskandinav mitolojisi hakkında hiçbir şey bilmiyordum.Ama kitabı okumaya başladığımda bunun gereksiz bir kaygı olduğunu anladım.Kitap o kadar güzeldi ki 568 sayfalık bir kitabı 5 günde bitirdim ve daha ince kitapları daha uzun sürede bitirmişliğim var.

Gerçekten çok akıcı ve eğlenceli bir kitap.Rick Riordan bizi İskandinav mitolojisi ile tanışırken bir yandan da güldürüyor,eğlendiriyor.

Her ne kadar edebi bir kitap olmasa da bana İskandinav mitolojisi ve dostluk hakkında güzel şeyler kattı.Okuduğuma asla pişman değilim :)
568 syf.
·1 günde·8/10
percy jackson serisi kadar olmasa da güzel bir kitaptı. iskandinav mitolojine de girerek mitolojik olguları tanıma açısından güzel bir seri. okuyup güzel zaman geçirilebilir
400 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarımız Rick amcanın, Pjo ve HoO'un baş karakteri olan Poseidon oğlu Percy Jackson'ın yorumu ve ağızından Antik Yunan tanrılarnın hikayelerini anlattığı muhteşem bir kitap Percy Jackson ve Yunan Tanrıları sizlerle! Bu kitabı okuduğumda çok keyif aldım. Yazar Rick Riordan'ın espirili anlatışı bu kitaba sizi çok bağlıyor. Kitabı okurken Yunan Tanrıları hakkında pek çok bilgiye sahip oldum. Aslında bütün metket ettiklerim ve kafamın içindeki tanrılar hakkında olan sorularıma cevap oldu. Eğer okumak isterseniz şiddetle ve heyecanla önereceğim bir kitap.
568 syf.
·6 günde·8/10
Magnus Chase tabii ki bir yarı tanrı. Aslında yazın ve bereketin tanrısı olan Frey'in oğlu, ancak ölümlü dünyasında; Küçük yaştayken annesi öldürülmüş ve onu sahiplenen bir akrabası olmaması nedeniyle, sokaklarda yaşayan, kimsesiz, sıradan bir çocuk. 16 yaşına geldiğinde, bir gün; onu arayan birileri olduğunu fark ediyor ve hayatı bir anda değişiyor: Yıllardır görmediği dayısı Randolp ona gerçekte kim olduğunu anlatıyor, peşine ateş diyarının lordu düşüyor,9 diyarın en güçlü kılıcına sahip oluyor -kılıçta ayrı bir olay- ve daha sonra öldürülüyor. Evet tam olarak öldürülüyor! Hayır tabii kı hikaye burada bitmiyor. Aksine tam olarak burada başlıyor çünkü onurlu bir şekilde öldüğünü düşünen bir Valkyrie (kahraman olarak ölenleri Odin'in diyarına taşımakla görevliler) onu Valhalla(Odin'in hizmetinde ki askerlerin cenneti)'ya götürüyor. Burada bambaşka bir düzen karşılıyor Magnus'u: Sınırsız yiyecekler, her şeye sahip olduğu lüks bir oda, bir kaç arkadaş, her gün tekrarlanan ölüm antremanları (burada ölmek diye bir şey yok!) Ancak Magnus'un resmi olarak kabul edileceği günde -kader tanrıçaları sanırım, emin değilim- Valhalla'da beliriyor ve Magnus'un yanlışlıkla seçildiğini, yanlışlıkla öldüğünü, kaderinde Valhalla'nın olmadığını ve Magnus engel olmazsa 9 gün içinde Ragnorak'ın gerçekleşeceğini haber veriyorlar. Bu yüzden Yaz Kılıcını bulmak ve Tüm diyarların(9 diyar var) kıyameti olan Ragnorak'ın gelmesini engellemek amacıyla kahramanımız Valhalla'dan kaçıp dünyada ölürken kaybettiği Yaz Kılıcı'nın peşine düşüyor.

Çok fazla spoiler vermemek amacıyla ve devam edersem sabaha kadar anlatmam gerekeceği için konusunu burada kesmek istiyorum. Ama genel olarak bir yorum yapacak olursam başlarda İskandinav mitolojisine alışkın olmadığımız için yadırgıyoruz, ancak karakterler, diyaloglar, hikayeler o kadar muhteşem kurgulanmış ki bir süre sonra anlayamasakta! alışıyoruz ve hikaye akıyor resmen. Percy Jackson'da olduğu gibi yine eğlenceli bir atmosfer yaratmış yazarımız. Şu kadarını söyleyebilirim ki kahkahalarınıza engel olamayacağınız bölümler var :)
568 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Rick Riordan yine bizi şaşırtmıyor.Okunması oldukça zevkli,esprisi konusu her şeyi yerli yerinde çok eğlenceli bir kitaptı.Ayrıca kapalı ve nişanlı bir karakter olan Sam'de beni oldukça şaşırtmıştı. PJO ve OK serilerini sevenler için mutlaka okunması gereken yeni bir seri.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 486 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 321 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.