Esin Uslu

Esin Uslu

Çevirmen
9.3/10
30 Kişi
·
96
Okunma
·
0
Beğeni
·
48
Gösterim
Adı:
Esin Uslu
Esin Uslu Robert Kolej’den sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Çocukluğundan beri tam bir kitap kurdu. Hâlâ kitapçılardan ve kütüphanelerden çıkmıyor, çok okuyor, çok yazıyor. Pek çok çocuk kitabı çevirdi.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
304 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Masalları ve mitolojiyi, efsaneleri ne kadar çok sevdiğimi söylemiştim. Yunan Mitolojisi isimli bu güzel kitap bana çok keyif verdi. Bu mitoloji hakkında bilmemiz gerekenler hikâye şeklinde verilmişti bize bu kitapta. Aynı zamanda çok güzel görsellerle de süslenmişti.

Kitabın son kısımlarında yazan ayrıntılar da ayrıca hoşuma gitti. İlk tanrılar, kahraman kadınlar, kötü kaderli insanlar, canavarlar ve bunlar gibi pek çok şeyden kısaca bahsedilmiş; ayrıca bir harita da verilmişti. Yani hangi olayın nerede yaşandığını rahatça görebilmemiz sağlanmıştı. Daha çocuksu tarzda yazılmış bir kitap ve bu durum kitabı daha çok sevmeme neden oldu çünkü masalsı tarzı seviyorum.

Yunan mitolojisindeki karakterlerin Roma mitolojisine uyarlanmış versiyonundan da kısaca bahsedilmesi çok güzeldi. Mutlaka tavsiye ederim. Eğer mitolojiyi araştırmak isterseniz bir bakın bence. Keyifli okumalar:)
304 syf.
·Beğendi·10/10
*KESİNLİKLE OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUM!*
Yunan Mitolojisini olayları yorumlama ufkum gelişsin ve hayalgücüm daha da genişlesin diye küçüklükten itibaren okumaya başladım. Tabii o zamanlarda asıl mitoloji kitabı benim için çok ağır gelmişti bende bu daha açıklayıcı, öz ve resimlerle de desteklenilmiş kitabı tercih ettim. Yunan Mitolojisi kendine o kadar hayran bırakacak bir hayalgücü ile yazılmış ve düşünülmüş ki, inanamazsınız. Ben bu kitap için hayatımda okuduğum en güzel kitap diyebilirim ve uzun zaman aralıklarıyla 4-5 kez daha kitabı bitirmişliğim vardır.
304 syf.
·Beğendi·10/10
mitolojiye herzaman bir merakım vardı oynadığım oyun sebebi ile de gittim bu kitabı aldım çok fazla beyaz sayfa da yoktu hepsi renkliydi ve canınız sıkılmazdı okurken hem eğelendim hem de birkaç efsane okudum sizede tavsiye ederim
304 syf.
·9/10
Küçükken öylesine aldığım bir kitaptı, sonrasında ise mitolojiye ilgi duymamı sağladı. Yunan Mitolojisindeki olayları kısa hikayelerle anlatan ilgi çekici bir kitap. Özellikle mitolojiye ilgi duyanların beğenebileceği türden. Hikayelerin resimlerle desteklenmiş olması da ayrı bir güzel.
36 syf.
·10/10
Okul öncesi öğretmeni olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Çizimleri ve sade anlatımı ile güzel. Ödüllü bir kitap olması da artı. 3-7 yaş için gayet uygun, kalın kapaklı.
304 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
yunan mitolojisine mükemmel bir giriş kitabı. çocuk kitabı olarak yazılmış ancak küçük çocuklardan çok yetişkinlere daha uygun bile denebilir. hem büyüklere, hem küçüklere...
36 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Arkadaşlık, dostluk, yaşlılara saygı(bu önemli günlerde), fedakarlık ve işbirliği konuları ile ilgili bu kitabı tavsiye ederim.Unutmayın iyi çocuk edebiyatı kitabının yaşı yoktur. İ

Yazarın biyografisi

Adı:
Esin Uslu
Esin Uslu Robert Kolej’den sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Çocukluğundan beri tam bir kitap kurdu. Hâlâ kitapçılardan ve kütüphanelerden çıkmıyor, çok okuyor, çok yazıyor. Pek çok çocuk kitabı çevirdi.

Yazar istatistikleri

  • 96 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 150 okur okuyacak.