Eva Lundgren

Eva Lundgren

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
269
Gösterim
İlk darbeyi aldığında kadın tepki verir. Şoka girer. Ama karşılığında o da vurmaz, nadiren onu terk eder ve kimseye neler olduğunu anlatmaz. Şiddetin bir kaza olduğu, aslında herhangi bir sebebi olmadığı düşünülür. Şiddet yorumsal bir boşluğa düşer.
Erkek yalnızca kadınların yaşam alanlarını kontrol etmeye ve bu alanları daraltmaya çalışmıyor, aynı zamanda kadın olmanın ne demek olduğunu da kontrol etmeye -yani burada kadınlık olarak tanımladığımız şeyi kontrol etmeye ve kısıtlamaya - başlıyor ve bunu da erkek olmanın ne demek olduğu ile ilişkilendiriyor.
Erkeğin kadını dönüştürmek istediği ideal kadının altı abartılı bir biçimde çizilerek bu yapılır. Bunu daha çok fahişe-bakire ve fahişe-Meryem gibi ayrımlar ve bundan başka pek çok ideal kavram bulunan dini bağlamlarda görebiliriz
Kadının emeğinin görünmezliği, cinsellik gibi noktaların yanı sıra tartışılan kadına yönelik şiddet konusu, feministleri ve pek çok kadını bir araya getiren ve belki de üzerine en fazla feminist söz üretilen alanlardan biri haline gelir.
5) Bilinçsizce hareket etmek - "Öyle yapmak istemedim, bir anda oluverdi" - hafifletici neden olarak kullanılmamalıdır. Tam aksine. Bilinçli ve bilinçsiz davranış arasında kurulacak akıllı bir taktik ile gerçekten etkili bir iktidar taktiği geliştirebilir.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Eva Lundgren
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.