Evin Kantemir

Evin Kantemir

Çevirmen
7.3/10
6 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
26
Gösterim
Adı:
Evin Kantemir
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
214 syf.
·2 günde·3/10
Kendi değerlendirme sistemimde

Akıcılık: 1
Konu: 3
Hayatımı etkileme oranı: 0

( Bütün maddeler 3 üzerinden değerlendirilmiştir. Yani 3 en yüksek değeri oluşturuyor )

Bireylerin klasik teorilerde olduğu gibi saf çıkar üzerine hareket etmediği konusunda yazarla hemfikirim. Bu iddiayı kanıtlarla ele alması da hoşuma gitti. Bu kadar bilgiyle ve teoriyle dolu bir kitabın akıcı olması çok fazla beklenemez zaten fakat yazarın kendisi de akıcılık konusunda sıkıntılarının olduğunu ve bu amaçla çaba gösterdiğini de belirtmiş. Fazla makale yazıp okuyan insanlarda bu normal bir yan etkidir.


Verilerin güncel olmaması kitabın konusunu bir miktar gölgelemiş açıkçası. Youtube' un para kazandırmadığı bir dönem yazılmış ama şuan bir çok kişi için ekmek kapısı. Ayrıca sadece YouTube değil Tiktok gibi bazı uygulamalardan da para kazanmak mümkün. Gönüllük üzerine kurulmuş olsalar da uygulamalar artık kazanç kaynağı. Instagramda bile direkt olarak para kazanılmasa bile çok takipçili hesaplara gelen reklamlar ve bunun üzerinden sağlanan bir para akışı var. Bu da konuyu derinden etkiler ve kanıtların bir kısmının yok hükmünde olduğu anlamına gelir.

Ayrıca bilgi yerine "enformasyon" kelimesinin kullanımı beni rahatsız etti ama terim anlamda kullanılmış olabileceğini göz önünde bulunduracağım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Evin Kantemir
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.