Evren Jülide Koç

Evren Jülide Koç

YazarDerleyenÇevirmen
8.5/10
11 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
36
Gösterim
Adı:
Evren Jülide Koç
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
120 syf.
·15 günde·Puan vermedi
Ne kadar da güzel bir kitaptı.. Ne kadar da ders çıkarılacak bir kitaptı.. 7den 70e diye boşa dememişler.. Okuma bilen herkesin muhakkak okuyup bir yerden kendine ders çıkarabilecek bir kitaptı. Değerler eğitimini son derece veren bir kitaptı. Okuyacaklara hatta okumayacaklara bile tavsiyemdir. Mutlaka okuyup okutturulması gereken bir kitap...
120 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Edmondo de Amicis tarafından ömrünün sonlarına doğru, oğlunun ilkokulda yazdığı günlüklerinden yararlanarak yazılan kitaptır. Bir çok dile çevrilen kitap eğitimciler tarafından da önerilen en yararlı kitaplar arasında yer almakta.
Kitap, çocuklar için "mutluluğun anahtarı" olarak adlandırılmakta.
Okuyun ve çocuklarınıza okutun mutlaka ❤
120 syf.
·10/10 puan
Bu kitabı 9 veya 10 yaşımda okumuştum aradan 5 yıl geçti tamı tamına 5 yıl ve bütün detaylarını hatırlıyorum. Bu kitaptaki karakterleri her zaman ozaman ki sınıfımla özdestirmeye çalışırdım... Çocuk zekası işte kendim de Derossi idim sınıfın çalışkan olanı garip olsa da o dönem gerçekten çalışkandım. Anladığınız gibi bu kitabın bende çok büyük ve özel bir yeri var. Bir çocuğun gözünden bazı olayları anlatıyor evet biraz sade bu sizi sıkabilir ama kesinlikle çok güzel ve önemli bir eser olduğunu düşünüyorum. Kısacası kesinlikle almanızı tavsiye ederim. Kitabı bir kez daha okumak istedim yorumu yapmak için okudum sizinle değerli ve özel bir anımı paylaşmış oldum. İçimi döktüğüm için mutluyum :) Bir gün bir çocuğum olursa yahut yeğenim ona bu kitabı armağan edip okumasını öğüt edeceğim...
312 syf.
·Puan vermedi
Içinde birbirinden güzel masallar olan bir kitaptı. #ziyagökalp çocukluğumun yazarı. Çok severim kendisini. Kitaptaki masalların çoğunu da etrafımdaki kişilerden duymuştum. Tekrardan okuyup hatırlamak benim için güzel oldu. En çok sevdiğim masallar: Kuğular, Yılan Bey ile Peltan Bey oldu. Zaten ikisini daha önceden de biliyordum. Kısacası çok güzel bir kitaptı. Çocuklarımız için de gayet uygun bir kitap.

#parlakmeltemkitapligi
120 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Her çocuğun hatta her yetişkinin okuması gereken, içerisindeki anlatılarla birçok ahlâkî kuralı çocuğun gözüyle yansıtan güzel bir eser. Özellikle de öğretmenlik mesleğine gönül veren meslektaşlarıma tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Evren Jülide Koç

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.