Adı:
Çocuk Kalbi
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
328
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053848806
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Cuore
Çeviri:
Meryem Mine Çilingiroğlu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Çocuk Kalbi;

Üçüncü sınıfa giden Enrico bir günlük tutmaya başlar. Bu sınıfta yeni bir öğretmeni, yeni arkadaşları vardır. Enrico kısa sürede sınıftaki her çocuğun farklı bir hikâyesi olduğunu keşfeder. Bazılarının ailesi çok zengin, bazılarının ailesi ise çok fakirdir. Enrico defterine yazdıkça, okulda sadece dersleri değil hayatı da öğrenmeye başladığını fark edecektir.
248 syf.
·10/10
Gene muhteşem bir kitap ile anasayfanızda(karşınızdayım) ‍️ Küçük bir çocuğun yaşadığı her gününü değerlendirdiği günce tarzında bir kitap. Yazarımız;İyi bir çocuk olmaktan öte iyi bir insan olmanın güzelliklerini o kadar güzel anlatmış, o kadar güzel öğütler vermiş ki içiniz ısınıyor okurken .. Her kesime hitap eden noktaları da size çok şey öğretiyor . “Arkadaşlarının yanında nasıl sadık bir dost olunmalı, toplumda nasıl iyi bir insan olunmalı, ailede nasıl bir anne - baba olunmalı,okulda nasıl bir öğretmen olunmalı ? “ Sorularını , anlatılan olaylar üzerinde çok güzel cevaplıyorsunuz .. Ve tüm bu cevaplar farkındalığınızı sağlıyor.. Hayatın farklı döneminde okuyup farklı duygular yakalayacağınız , bakış açınızı değiştirebilecek bu kitap ile bence tanışmalısınız ️
192 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap okurken beni fazlasıyla duygulandıran bir kitap oldu. Çocuk kalbini her yaşta okuyabilirsiniz ve her okuduğunuzda farklı dersler çıkarabilirsiniz. Tek üzüntüm daha önceden okumamış olmak.
Yazar bu kitabı kendi çocuğunun günlüklerinden esinlenerek yazmış. Evet, kitabı kendi eklemeleriyle oluşturmuş ancak kitapta 'çocuk kalbini' okurken görmek çok kolay. Sanırım en çokta bu etkiliyor. Bir çocuğun saf ve temiz kalbiyle çıkardığı dersleri okumak. Buna ek olarak kitapta tek bir çocuk tanımıyorsunuz. Günlük tutan baş karakterimiz Enrico, onun tüm arkadaşları ve onların anne babaları ile tanışıyorsunuz.
Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
İncelememi okuduğunuz içinde teşekkürler!
:)
328 syf.
·Beğendi·10/10
harika bir kitap.Küçükken sadece almış olmak için almıştım okuyup çok beğenmiştim. kitap beni çok etkilemişti nedenini hala kesin bir şeye bağlayamadım.belki de Enriko ile aynı yaşta olmamızdan kaynaklanmıştır.Birkaç yıl sonra ev taşıdığımızda kitabı kaybetmiştim ve çok üzülmüştüm.bir iki hafta sonra almak nasip oldu ve sık sık açıp aylık hikayeleri okurum.
192 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Her ne kadar Eğitim bilim uzmanlarinca "dünyanın en yararlı çocuk kitabı " olarak kabul edilmiş olsa da yetişkinlerin de kesinlikle okuması gereken bir kitap. Çünkü insan bu kitabi okurken hayata dair bircok konuda dersler alıyor. Olaylara çocukların bakış açılarını görmek onların yaşadığı zorlukların aslında onlar için ne kadar ağır olduğunu anlamak insanı duygulandiriyor hatta farkında olmadan kitaba göz yaşlarınız damlıyor.
Birçok bölümde farkında olmadan ağladım ve ileride öğrencilerime nasıl davranmam gerektiğini bu kitap sayesinde bir kez daha öğrenmiş oldum. Ve kitapta adı geçen öğrencilere sarılıp onların göz yaşlarını silip o güzel gözlerinden öpmek istedim. Onların taşıdıkları yükleri onlardan alıp, onların güzel bedenleri,beyinleri yorulmasin istedim. Ama yapamadım!İnanin kitabı okurken kendimi o kadar kaptırmışim ki onlara yararım olmadı diye üzüldüm! Sonra dedim ki kitaptaki öğrencilerine yardim edemesen de yardım edeceğin daha birçok öğrencin var. İşte bu benim için iyi bir teselli oldu!
En kısa sürede okumaniz dileğiyle keyfli okumalar dilerim.
360 syf.
·6 günde·Beğendi
Üçüncü sınıfa giden Enrico günlük tutmaya başlar. Bu sınıfta yeni bir öğretmeni, yeni arkadaşları vardır. Enrico kısa sürede sınıftaki her çocuğun farklı bir hikayesi olduğunu keşfeder. Bazılarının ailesi çok zengin, bazılarının ailesi ise çok fakirdir. Enrico defterini yazdıkça okulda sadece dersleri değil hayatı da öğrenmeye başladığını fark edecektir.

Çocuk Kalbi en sevdiğim çocuk kitaplarından biri oldu. Çocuk kitabı gibi gözüksede aslında yetişkinlerinde okuması gereken bir kitap.
Bu kitapta dürüstlük, ahlaklı olmak, dayanışma, çalışmanın erdemi, dostluk, vatan sevgisi, iyi bir yurttaş olmanın koşulları bir çocuk tarafından gözlemlenerek aktarılmıştır. Enrico ile aynı duyguları paylaşacak  ve onunla arkadaş  olup bu muhteşem romanın sonuna gelmeyi asla istemeyeceksiniz.

İyi okumalar :)
328 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
Okurken çok keyif aldım.
Hem beğenerek hem de severek okuduğum bir kitap oldu. Ben en çok Enrico'yu sevdim. Çünkü o karakteri kendime benzettim. Ve ortak yönlerimiz de çok vardı.
Dünyanın en yararlı çocuk kitabı diye düşünüyorum. Bu kitaptan çok şey öğrendim. Herkesin kesinlikle okumasını isterim. Keyifli okumalar:)
328 syf.
·Beğendi·9/10
Eğitici, merhameti, büyüklere saygıyı ve daha bir çok olumlu değeri öğütleyen güzel bir kitap.Tüm çocukların çok beğendiği ve okuduğu bir , kitap
328 syf.
·10 günde·10/10
İleride çocuklarımız nasıl yetişecek/yetiştirilecek?
Bunları hiç düşünmediyseniz bu kitabı alın ve en baştan sorgulamaya başlayın kendinizi.

Kitap sadece bir çocuk kitabı değil. Ben okurken kitaba hiç de geç kalmadığımı farkettim.

Hayata dair o kadar güzel ve yerinde tespitler ortaya konmuş ki. Okurken kendinizi ELEŞTİRİYORSUNUZ. Yaptığımız küçücük bir hatayı bile irdelememizi sağlıyor. "İyi bir insan nasıl olunur?" sorusunun cevabını kitap size buldurtmaya çalışıyor. İnsanlık sadece insan olarak yaratılmak değildir. Aynı zamanda insanlara ve kâinattaki daha nice varlığa saygı ve sevgi duymaktır.
Bu kitabı okuduktan sonra inanıyorum ki birçoğumuz daha hassas ve iyi yürekli olacaktır.
360 syf.
·22 günde·Puan vermedi
-"Kitaplar senin silahların, sınıfın ise bölüğün olsun.Savaş alanı tüm yeryüzü, hedef ise insanlığın uygarlığıdır."

Kahramanımız, ilkokul üçüncü sınıfta olan Enrico, okul zamanında başından geçen olayları kendi ağzından okuyucuya aktarıyor.Enrico, okul, aile ve çevresindeki insanlarla olan ilişkilerden yola çıkarak insanlığa önemli ama unutulmaya yüz tutmuş dersler veriyor.

Olaylar bazen anne babasının bazen de öğretmeninin mektuplarıyla da anlatılıp zenginleştirilmiş.Kitapta ayrıca çeşitli hikayeler de bulunuyor.Özellikle öğretmenin ödev olarak verdiği öyküler, vatan sevgisine vurgu yaptığı için dikkat çekici.

Her yaştan insanın okuyabileceği, zaman zaman tekrar alınıp okunabilecek bir eser.

Beni ilkokul yıllarıma götürmesi de muhteşem bir etki.

Keyifli okumalar.
328 syf.
·29 günde·Puan vermedi
Okurken çok keyif aldım.Aslında akıcı bir kitap ama vakit bulamadığım için bir süre ara vererek okudum.Bu kitabı Herkez okumalı kesinlikle özellikle ebeveynler kesinlikle okumalı tek kelimeyle Muhteşem bir kitap.
328 syf.
·
Çocuk Kalbi kitabının kısaltılmış halini ilkokuldayken okumuştum. İş bankası yayınlarından tam metnini görünce alıp tekrar okumak istedim. Küçük bir çocuğun günlüğü tarzında yazılmış bir kitap. Hayata dair birçok konuda ders verici. Merhameti öğreten, saygıyı, dostluğu, aile sevgisini, vatan ve bayrak sevgisini, öğretmene verilen değeri Enrico'nun gözünden anlatan harika bir kitap. Ebeveynlerinde mutlaka okumasını tavsiye ederim.
Yeryüzünde bir annen vardı; şimdi ise bir yerlerde bir meleğin var.İyi olan her şey, zamanla güçlenir ve yeryüzündeki hayattan sonra da yaşar. *
...sınıf ve servet farklarını küçümse, sadece bayağı insanlar duygularını ve davranışlarını bunlara göre ayarlar.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Çocuk Kalbi
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
328
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053848806
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Cuore
Çeviri:
Meryem Mine Çilingiroğlu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Çocuk Kalbi;

Üçüncü sınıfa giden Enrico bir günlük tutmaya başlar. Bu sınıfta yeni bir öğretmeni, yeni arkadaşları vardır. Enrico kısa sürede sınıftaki her çocuğun farklı bir hikâyesi olduğunu keşfeder. Bazılarının ailesi çok zengin, bazılarının ailesi ise çok fakirdir. Enrico defterine yazdıkça, okulda sadece dersleri değil hayatı da öğrenmeye başladığını fark edecektir.

Kitabı okuyanlar 8.061 okur

  • mne7.8
  • Özlem Ataünal
  • George Bailey
  • Merve Nart Konaş
  • Fatmanur
  • Erdem AYDIN
  • irem kebabcı
  • Eylül Inanç
  • Sercan Yıldız
  • Ece eren

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.3
14-17 Yaş
%12.7
18-24 Yaş
%24.7
25-34 Yaş
%27.9
35-44 Yaş
%16.8
45-54 Yaş
%7.6
55-64 Yaş
%0.7
65+ Yaş
%1.3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%81.9
Erkek
%18

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28.2 (453)
9
%14.9 (239)
8
%17.4 (279)
7
%7.2 (115)
6
%4.8 (77)
5
%2.6 (41)
4
%1 (16)
3
%0.8 (13)
2
%0.7 (11)
1
%0.4 (6)

Kitabın sıralamaları