Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
İfade bulmayan duygular biriktiğinde infilak etmeye mahkûmdur.
"Tehlike Ankara'ya bu kadar yakınken, Temmuz 1921.... Henüz Sakarya Savaşı bile yapılmamışken, TBMM'nin Kayseri'ye taşınması söz konusuyken, memleket diye bir toprağımızın kalıp kalmayacağı bile belli değilken... Maarif Kongresi toplandı! ... Mustafa Kemal...
Yılmaz Özdil
Sayfa 342 - Sia Kitap
İbni Sina (980-1037) : Çocukta ruh ve beden gelişiminin beraber yürütülmesini savunur. Kanun adlı eserinde “Çocuklar bakılmalı, aşırıya kaçmamak şartıyla hareketleri kontrol edilmeli. fıtrî kabiliyetleri desteklenmeli, onu tedirgin edecek şeyler ortadan kaldırılmalıdır. Bu tarz...
İnsan en hassas kabiliyet ve duygulara sahip, yeryüzünün en değerli en şerefli yaratığı. Her şeye hizmetine verilmiş; yaratıklar üzerinde tasarrufta bulunabilen tek mahluk.. Değeri ve önemi ölçüsünde de eğitime muhtaç. Her yaş ve her dönemde farklı eğitimlerden geçmekte.
Kelime dağarcığımız oldukça dar; bu bağlamda retorik/belâgat yok denecek derecede, eskisi gibi ne şiir ne şair yetiştirebiliyoruz.
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.