F. Dize Sürünme

F. Dize Sürünme

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
49
Gösterim
Adı:
F. Dize Sürünme
Unvan:
Yazar
Zaten şu insanların öğrenme tesellisi yok mu... Başa bela gelir. Bak bu acıdan şunu da öğrendik, olgunlaştık ve piştik tesellisi.
"Sokakta birer kahraman gibi yürürsünüz. Ezmek ve ezilmemek için kıyasıya bir yarışa sokarsınız kendinizi. Yorulana kadar... Sonra deliklere tıkarsınız ruhunuzu, bedeninizi. Çalışırken, güç kazanırken, ego tatmini için savaşırken, vururken ve öldürürken çizdiğiniz görüntüden eser kalmaz mağaralarınızda. Maskeleriniz düşmüştür. Yatağınızla baş başa kalıp kendinize karşı kalkanlar oluşturursunuz. Oysa ne kadar hazindir ki yorganınız gözyaşlarınızla ıslanırken yalnızlıktan ve sevgisizlikten gebermemek için kurduğunuz oyunların cazibes bitmiştir. Şiire, müziğe ya da başka bir gizli sığınağın çatısı altına gizlenip kendinizi izlersiniz. Acizliğinizden gelen acılar nüksetmiştir. Ruhunuzda barınan hastalıkların ne kadar mikrobu varsa, başkalarına bulaştırma planları kurarsınız. "Hele sabah olsun da ben gösteririm insanlara" dersiniz. Bir yerlerde tıpkı sizin gibi kıvranırken çarşafı buruşturan, varlığınızla soluk bulan, siz olmadan yarası kanayan hep biri vardır, onu hiç düşünmezsiniz. İlişkileriniz zedelenmesin , çıkarlarınız suya düşmesin, gücünüz azalmasın, tanrılığınız bozulmasın diye kapatırsınız kapılarınızı ona. Elleriniz kirlenmesin, bedeniniz eskimesin, takacağınız maskeler ve oynayacağınız yeni oyunlar ters dönmesin diye kaçarsınız ondan. Çünkü tanrılığınızı ve tüm gücünüzü ondan gelen ışıkla korursunuz. Yenmek zorunluluğunuzu giderirsiniz. İşyerinizde, caddede, misafirlikte, kahraman gibi davranırsınız. Ama hiç kabul etmesiniz ve ortaya saçmazsınız, yatağınıza girdiğinizde sümük akıttıran yalnızlığı. Yanınızda biri uyuyor olsa bile..."
"Susma! Sustukça sıra sana gelmeyecek. Haykır ve dök içini. Kus kin ve öfkeni. Ama yazarak... Çünkü insanlar konuşulanlara pek kulak asmazlar. Her şeyi kendilerinin bildiklerini zannederler. Ancak okurken anlarlar farkında olduklarının zayıflığını."
"Erkeğim beni bazen çekip çevirecek, hem de bunu beni kısıtlamadan yapacak. Bana çicek değil çikolata alacak, sinemadan ziyade şehirlerarası yolculuğa götürecek. Düzeyli ve dengeli ilişkiye gelemem ki. Kavga edeceğiz ve cam çerceve inse de, her kavgadan sonra hiç kavga etmemiş gibi birbirimizi sarıp sarmalamalıyız. Bana çocuk muamelesi yapıp uyumadan önce masallar anlatacak. Aynı zamanda beni kutsayacak, üzdüğünde kırgınca pişmanlık duyup kendini affettimek için kılıktan kılığa girecek. Bazen karşımda soytarılık yapacak, bazen de ciddi, ulaşılmaz tavırlarla tüm karizmasını gözler önüne serecek. Çocukluğu dışında ki yaşantısından hiç bahsetmeyecek, gelecekten emin olmayacak, sanki az sonra ölecekmişim gibi her yerimi değerlendirmeye çalışacak."
"Bağırırdın bana. Hırsıın geçtiğinde de bana neden bağırdın diye sorardım. Alacağım yanıtı bildiğim halde. "Senden başka kime bağırabilirim ki" derdin."
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
F. Dize Sürünme
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.