Fadıl Akgün

Fadıl Akgün

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Adı:
Fadıl Akgün
Unvan:
Türk Akademisyen ve Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
158 syf.
·Beğendi·9/10
Bu kitap ve diğer Kara delikler üzerine yazılmış bütün kitapları okuyun. Kafanızda tek bir soru canlanacak.

"Süper kütleli bir kara delik nasıl var olabiliyor ?" Evrenin başlangıcından beri var olsa dahi, bütün bir galaksiyi yemiş olsa dahi hatta ve hatta kendisi gibi bir süper kütleli kara deliği yiyip yeni bir süper kütleli kara delik oluştursalar dahi bu büyüklüğe erişemezler.

Peki nasıl oluyor da ? var olabiliyorlar. Ve bunlardan bir tanesi içinde bulunduğumuz galaksimizin tam merkezinde. Kitap kafanızdaki soruları yok etmiyor aksine daha da arttırıyor.
158 syf.
·3 günde·8/10
Evrenin ne kadar büyük olduğunu, bizim ise onun yanında kumsallarda ki tek bir toz tanesinden daha önemsiz olduğunu gösteren eserlerden biridir bu. Dünyanın en önemli bilinmezi hakkında bir kitap. Karadelikler bir süredir insanoğlunun en merak ettiği şeylerin başında geliyor. Zira çekim gücü ile yıldızları, gök taşlarını, gezegenleri, hatta ışığı bile tamamen sömürebilecek kadar güçlü bu oluşumun tam olarak ne gibi etkilere sebep olduğu konusu tartışılmakta ve teoriler üretilmekte. Kitap ise bu teorileri ve karadeliğin bilinen özelliklerini herkesin rahatça anlayabilmesi için sade dille açıklıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Fadıl Akgün
Unvan:
Türk Akademisyen ve Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.