Fatma Neşe Tuna

Fatma Neşe Tuna

Yazar
8.1/10
16 Kişi
·
36
Okunma
·
0
Beğeni
·
167
Gösterim
Adı:
Fatma Neşe Tuna
Bir yeniden diriliş, bir hesap, bir azap ve mükâfat olduğuna inanan kimselerin Allah'ın emir ve yasaklarına bu kadar kayıtsız kalabilmesi nasıl mümkün olur? Nasıl bir ahiret inancıdır bu? İnsan ateşte yanacağını bile bile nasıl bu kadar günah işleyebilir?
Fatma Neşe Tuna
İman gerek bize, derin bir iman...
Resûlullah (as) buyuruyor:
" Kişi dostunun dini üzerinedir. Öyleyse her biriniz kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin."
" İyi arkadaşla kötü arkadaşın misali, misk taşıyanla, körük çeken insanlar gibidir. Misk sahibi sana ya kokusundan verir veya sen ondan satın alırsın. Körük çekene gelince ya elbiseni yakar yahut da sen onun pis kokusunu alırsın." (Buhari/Müslim)
• Anne, artık sadece kendisi değildir. Yüklendiği emanete kendi hatası yüzünden bir zarar gelmemesi için çok dikkat etmelidir.

• Allah'ın razı olmayacağı gıybet, dedikodu, yalan, boş ve lüzumsuz konuşmalardan ve görüntülerden, midesine gidecek haram, mekruh ve şüpheli şeylerden kaçınmalıdır.

• Anne, beslenmesine ve zaruret dışında ilaç almamaya özen göstermelidir.

• Çocuğun edebinde eksiklik olmaması için, anne kendisini haram bakışlardan korumalıdır.
270 syf.
Kitabın ismine bakarak beklentimi yüksek tuttum galiba .. Biraz hayal kırıklığına uğradığım bir kitaptı. Çok yalın bir dille ele alınmıştı konular. Sevemedim
270 syf.
·10/10
" İnsana seçme özgürlüğü verilmiş olması her istediğini yapabileceği anlamına gelmez."
Allah’ın senin için seçtiği yer sana dar gelmemeliydi.

Sana yakîn (ölüm) gelinceye kadar Rabbine ibadet etmeyi sürdürmeli, emrolunduğun gibi dosdoğru olmalıydın.
Zekeriyalar hizmetine verilmişken, hizmet alanın belirlenmişken, başka hizmetkârlar veya görev alanları aramamalıydın.
Rızık endişen hiç olmamalıydı Meryem!
Senin O’na ibadetlerin karşılığında, hem dünyada hem ahirette Rabbinin seni rızıklandıracağını unutmamalıydın.
Bulunduğun yerde, olduğu kadar imkanlarını kullanmalıydın Meryem; başka/uzak arayışlara girmemeliydin.
270 syf.
·65 günde·Beğendi·Puan vermedi
Nerde kaldı Meryem’ler kapılar arkasında sindi kim olduğunu ne olduğunu ne yapmak amacıyla yaratıldığını unuttu. Peşinden gelen nesile de unutturdu. Kalkıp sahip çıkmamız gereken davamızın farkına varmadan giden hayatlarımız. Kalk Meryem ve davana sahip çık.
İşte tam olarak bu dirilişi hatırlamak için neden dirilmemiz gerektiğini anlatan Harika bir kitap her hanım kardeşim okuması gereken ve şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap.
270 syf.
·5/10
Bir Nureddin Yıldız takipçisiyseniz bu kitabı sevemezsiniz. Çünkü Nureddin hoca biz kızların gönlünü "Ey Mücahide! Ey Âsiye!" hitablarıyla fethettiği için bu kitabın isminden mütevellit aynı şekilde "Ey Meryem!" diye karşılanmayı bekliyor insan ister istemez. Ama fakat gel gör ki kitapta "Meryem", "mabed" kelimelerini bulmanız için bir hayli bakınmanız gerekiyor :) Kitabın ismiyle içeriğinin birbirinden alakasız olduğunu birçok okur size söyleyecektir. Ben aynı yorumu tekrarlamak istemiyorum. Nitekim kitabı bitirdikten sonra ismiyle bir çıkarımda bulunabilirsiniz.
Kitaba başlar başlamaz "ben bunu evlenince okuyayım" deyiveriyorsunuz. Daha çok yeni evlilerin ve genç annelerin okuması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yazar aile hayatı ve çocuk yetiştirme konusuna ağırlık vermiş.
Bu kitap yazarın daha önce yazmış olduğu yazılardan derlediği bir toplama. Kitaptaki en güzel şey ise her yazı başlığının üzerinde bir ayet, hadis veya özlü söz bulunması. Akıcı bir kitap. Bir oturuşta bitirilebilir ama okumasanız da bişey kaybetmezsiniz..
270 syf.
·18 günde
İsminden kaynaklanıyor olsa gerek, büyük beklentiler içinde başladığım ve üzerimde sağlam etki bırakacağını düşündüğüm bir kitaptı.Ancak bu yöndeki beklentimi karşılamadı. Kitap mini mini yazılmış deneme türünde yazılardan oluşuyor denilebilir. Elinize alıp tek seferde okuyup bitirmektense, her gün iki ya da üç bölüm okuyarak insanlık, dünyadaki vazifeleriniz, aile vb. daha pek çok konu ile ilgili nasihatler alabilir, böylelikle bazı önemli konularda kendinize hatırlatmalar yapmış olabilirsiniz.
Son olarak: kitabın dili son derece hafif, kolaylıkla okunabilecek türde.

Yazarın biyografisi

Adı:
Fatma Neşe Tuna

Yazar istatistikleri

  • 36 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.