Fazıl Şimşek

Fazıl Şimşek

Çevirmen
7.2/10
21 Kişi
·
65
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
330 syf.
·Puan vermedi
Mektup tarzını sevenler için güzel bir eser....İkinci Dünya savaşı yıllarındaki mektuplaşmalarından oluşmakta içsel yolculuğun yanında toplumsal olaylara da değinilmiş.
Biraz evvel filmini izlediğim ve çokça etkilendiğim bir kitap. Filmi izlerken nedense kitaptan uyarlama oldugunu hissedip filmi seyreder seyretmez arastrdm ve gördüm ki bestsellerden biriymiş. Gercekten cok etkilendim ve duygulandım. Şu an baskısı satış dışı olsa da eminim tekrardan basacaklardır ve bu filmi kitap olarak okuma keyfine ulaşabileceğiz biz de.
330 syf.
·Puan vermedi
Bir yazarın nazi döneminde Alman istilası altındaki bir İngiliz adacığında yaşayan bir kişi ile yazıştığı mektuplar yer almaktadır.Mektuplarda istila altındaki insanların umutlu mücadelesini göreceksiniz
Bir gün 2. Dünya Savaşı’nda Nazi işgali altındaki Guernsey adasında yaşayan bir grup insanın kurduğu Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği'nin üyesi olan Dawsey’den bir mektup alır. Mektupta yazılanlardan oldukça etkilenen Juliet, kulübü ve üyelerini merak etmeye başlar. Kulübün ve halkın yaşadıklarının yeni kitabı için harika bir konu olabileceğini düşünen genç yazar, adaya gitmeye karar verir. Juliet ilk iş kendisine mektubu yazan çiftçi Dawsey ve kitap kulübünün diğer eksantrik üyeleri ile tanışır. Kulüp üyeleri ve kentin sakinleriyle konuştukça onlarla arasında güçlü bir bağ kuran Juliet’in hayatının gidişatı sonsuza dek değişecektir.
357 syf.
·9/10
Klasik bir Linda Howard kitabi ido.Macera,aksiyon,ask temalari ile harmanlanmis guzel bir roman idi.Aklima takilan serinin ikinci kitabi imis ancak yayinevi ilk kitabi yayinlamadan ikinci kitaba atlamis...
357 syf.
#okudumbitti
#kitaptanıtım

Gözler Yalan Söylediğinde
Linda Howard
EPSİLON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı: 357

Kimlikler değişecek, iyilik ve kötülüğün sınırında bir dans başlayacak.

Yazarın diğer kitaplarına göre kitabın akışı çok yavan geldi. Sıkılmadan okuyabilirsiniz ama okumasanız da olur.

https://www.facebook.com/...51282/?ref=bookmarks
https://zebramo.com/users/323273809

#kitapokumak #bookstagram #kitap #kitaplar #kitapsevgisi #kitapaşkı #bookworm
#kitapkardeşliği #kitaplayasamak #kitaptutkusu #kitaplarheryerde #kitapsatiskurdu #kitapkurdu #kitapkurduyumben #kitapokuyanlar #kitapönerileri #kitapvekahve #eskikitapkokusu #okuyorum #okuyoruz #kitapokuyorum #kitapsepeti #neokudum #okudumbitti #kitaplaryolda #indirimlikitapsatis #okumadanasla #neokumalı #kitaptavsiyesi #instakitapkurdu
357 syf.
·Puan vermedi
Çok akıcı, eğlenceli, aşkı aksiyonu birarda sunan güzel bir çerezlik kitaptı. Karakterlerin tümü güzel yazılmıştı. Hatta kötü olması gereken adam bile çok hoştu. Onun da bir kitabı olsaymış keşke. Bu sanırım peş peşe okuduğum beşinci Linda romanı oldu ve en tatlılarından biriydi.
357 syf.
Linda Howard okumanın insanı rahatlatan, yormayan bir tarafı var. Bu yüzdendir ki ne zaman bir şeylerden kaçmam, kafamı dağıtmam hasıl olsa sığındığım yazarlardan biridir.

Bu kitabı uzun zamandır kitaplığımda okunmayı bekliyordu. Nitekim rahat okunan bir kitaptı.
Kocasını 5 yıl önce gizli bir operasyonda kaybeden CIA ajanı kızımız kendini sahadan uzak işine kaptırmışken, kocasını kaybettiği operasyonda birlikte çalıştığı ajanla tekrar karşılaştığında hem münzevi hayatı hem de kendini sahadan uzak tutuşu son buluyor.
Edebi anlamda size pek de bir şey katmayı vadetmeyen kitap hoş vakit geçirmenizi sağlıyor.
Bu arada sevgili yayınevine de ufak bir sitemim var. Sevgili yayınevi, bu kitaba redakteyi çok mu gördünüz? Hatadan geçilmiyor. Çeviri üstüne yeni bir okuma yapılmamış gibi

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 65 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 70 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.