Fehmeddin Dindar 

Fehmeddin Dindar 

Yazar
10.0/10
3 Kişi
·
10
Okunma
·
2
Beğeni
·
48
Gösterim
Adı:
Fehmeddin Dindar 
Diyor ki: "Muhabbetten Muhammed oldu hâsıl, Muhammed'siz muhabbetten ne hâsıl?" Muhabbetten Muhammed oldu hâsıl. Yani muhabbetten Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem meydana geldi. Allah Teâla Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'ı sevdiği için onu yarattı, onu meydana getirdi, vücuda getirdi. Yeryüzüne gönderdi Peygamber olarak. Muhammed'siz muhabbetten ne hâsıl. İçinde Muhammed olmayan muhabbetten ne meydana gelebilir ki? Ne beklenebilir ki? Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'den bahsedilmeyen, ona salat ve selam getirilmeyen, bir ortamdan ne beklenebilir ki? Ne hâsıl olabilir ki? Ne bir konuşma bir meclis meydana gelebilir ki? Ne hayır beklenebilir ki öyle değil mi?
480 syf.
Kitap 11 ayrı bölümden oluşuyor. Bu bölümler sırasıyla; İlim ve Niyet, Amel ve İhlas, Hicret ve Riya, İhlas ve İhlası Artıran Unsurlar, Cihad Meydanındaki Problemlerimizden: İtaatsizlik, Akideyi Hayata Tercih Edenler, Yoldaki İşaretler, Kutlu Doğum, Zikir, Kurban, İlim.

Kitap, Şehid (inşaallah) Fehmeddin Dindar hocanın ders kayıtlarından yazıya geçirilmiş. Bu bakımdan, kitapta bazı eksiklikler, tekrarlar mevcut diyebiliriz. Fakat sözlerini kanıyla imzalamış, ilmiyle amil olan, hem alim hem mücahid olan bir şehide muhatab olduğunu bilmek, kitapta geçen her kelimenin değerini kat kat artırıyor. Fehmeddin hocanın -yani yaşayan bir şehidin- dersleri sırasında yaptığı dualara, kitabı okurken "amin" demek büyük bir manevi kuvvet veriyor insana. Derslerde anlatılanlar da günümüzde İslami Hareketin içerisinde bulunan fertlerin hayatında onarıma ihtiyaç olan konulardan seçilmiş.

Seyyid Kutub -rahimehullah- "Kalem sahipleri çok şey yapabilirler ancak şu şartla ki yazdıklarını kanlarıyla imzalamaları gerekir." diyor. Bu kitap da adeta bu sözün kanıtı niteliğinde. İhlasla söylenen her kelimenin nasıl etkili ve kalıcı olduğunun, hedefinden şaşmaz bir ok gibi yerini buluverdiğinin kanıtı niteliğinde.

Güzel şehidin güzel duasıyla bitirelim:
Allah Teala akıllı davranmayı bize nasip etsin, bize basiret nasip etsin, bize furkan nasip etsin, bize anlayış, idrak, ticaret nasip etsin. Gözümüzü açsın. Dünyanın kıymetsiz olduğunu, değersiz olduğunu, Allah katında bir sivrisineğin kanadı kadar dahi değere sahip olmadığını Allah Teala bize göstersin.
Allah Teala, Fehmeddin hocanın, İslam'dan başka din olmadığına, Allah'tan başka ilah olmadığına kanıyla yaptığı şahitliği kabul etsin. Ona ve nice ahdini yerine getiren erlere nasip ettiğini bizlere de nasip etsin.


Derslerin ses kayıtlarına bu hesaptan ulaşabilirsiniz:
https://www.youtube.com/...qav6QDlLGhqEZWQHwzfA

Yazarın biyografisi

Adı:
Fehmeddin Dindar 

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.