Filiz Puluç

Filiz Puluç

8.6/10
217 Kişi
·
398
Okunma
·
57
Beğeni
·
3.864
Gösterim
Adı:
Filiz Puluç
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Kars, Türkiye, 1998
1998, Kars Doğumlu bir Türk evladıyım. Elhamdulillah Müslümanım.

Her sabah mutlaka , enerji dolmak için Fenerbahçe Marşı dinliyorum ve bu kesinlikle benim gizli silahım. Enerjik bir gün Fenerbahçe demek!

Uykum gelmeden en az 1 saat önce yatağa girip hayalleriyle konuşan , hikayemin senaryolarını düşünüp gece rüyamda sahneye çıkartan , sabah kalkınca her şeyi unutan ve bütün gün kurguyu hatırlamaya çalışan biriyim.

Veliaht Wattpad'deki ilk hikayem ve haliyle ilk göz ağrım.
"Erkekler de ağlar, bir tanem. Kalbi olan her canlı ağlamalı..."
Filiz Puluç
Sayfa 512 - Agapi Yayınları
Hayallerini bulutlara sakla, hiç değilse yağmur yağdığında üzerine düşme şansı olur.
Kaşları yukarı kalkarken gözlerini gözlerime kenetledi. “Eee?”
Gözlerimi kısarak, “Ne eee? Beni dinlemiyor musun?” dedim ve elindeki kumandayı alıp televizyonu kapattım. “Hikâyemiz son buluyor, Meriç. Ne olsun ismi?”
Memnunca gülümsedi. “Yıldızların denize düşmesinin hikâyesi?”
Kafamı itiraz eder gibi iki yana salladım. “Hayır, olmaz. Çok basit kaldı.”
“Sen söyle o hâlde.”
Biraz düşündüm. “Bu tür şeylerde iyi değilim, Meriç. Yardımcı ol, senin ağzın iyi laf yapar.”
Muzipçe gülümsedi bu kez. “Evet, ağzımı iyi kullanırım,” dedi ve omzuna vurduğumda gülerek, “Ve sen çok fesatsın,” diye ekledi.
“Yav he, he. Hadi söyle ne olsun?” dedim gözlerimi devirerek.
Dirseklerini dizlerine yaslayıp bana doğru eğildi. “Gözlerinde yıldız olan bir kızın, gözlerinde deniz taşıyan bir adama yıldızını bırakması?”
Yutkundum. “N-ne bakıyorsun öyle?” diye kızmaya çalıştım. Gülerek ayağa kalkıp beni de kaldırdı ve pencereden görünen denizi gösterdi. Gecenin karanlığında yıldızlar da belirgin hâle gelmişti.
“Ya da kısaca tam olarak bu manzara,” dediğinde bir yıldız denize doğru kayıyordu.
Gülümsedim. “Seni seviyorum.”
O da gülümsedi. “Biliyorum, güzelim. Ben de seni seviyorum
Filiz Puluç
agapi yayınlar
"Hissiyatta çürümüş birinin canını fiiliyatta yakamazsınız. Canını yakmanız için derine girmeniz gerekir lakin bu kez de siz sağ çıkamazsınız..."
Filiz Puluç
Sayfa 81 - Agapi
624 sayfa olmasına rağmen bir solukta bitti.Duygusal yönleri de vardı.Eğlenceli yanları da.Rüya ve Meriçin atışmaları çok güzeldi.Hele Rüyanın annesi ile konuşma tarzı.Acayip eğlendiğim bir kitap oldu.Sıkıntılardan uzaklaşmak için okunabilecek kitaplardan.
Bir kitaba aşık olmak istiyorsanız kesinlikle okuyun.
Mizah aşk herşey vardı bu kitapta.
Benim hiç uyanmayacağım Rüya'm olur musun?"

Tek kaşımı kaldırarak, "Bir Veliaht'ın güzeller güzeli bir kıza âşık olma hikâyesi nasıl olur?" diye sordum.

Meriç minik bir kahkaha attı. "Komik olur… Biz ona; psikopat bir kızın, yakışıklı bir delikanlıya âşık olma hikâyesi diyelim."

"Ay göçüm! Pabucumun yakışıklısı! Şöyle diyelim o zaman; bir Veliaht'ın 'Rüya' görmesi?"
"Olmaz!" diyerek kesin bir dille itiraz etti.
"Niyeymiş o? Bal gibi de olur."
"Eksik olur, güzelim," dedi tebessüm ederek. "Çünkü benim gördüğüm Rüya'yı sen de görmelisin."
"Ha, anladım, onu kastediyorsun. İyi… Şey olsun… Şey… Bir şey bulamadım…"
"Rüya'mız işte. Fazla kurcalama."
"Royomoz oşto. fozlo korcolomo!"
________________________________
Öncelikle söylemek isterim ki bu kitap çok klişe,fazla bir şey beklemeyin.Beklemezseniz,belki de sevebilirsiniz.Yeni kız klişesi desem çoğunuz bütün hikayeyi anlamıştır bence.Okula yeni başlayan bir kız,ona kötülük yapan bir oğlan ve sonradan filizlenen aşkları...
Kar tanesi kadar eşsiz bir adamin yere düşmesine kıyamayıp avuçlarima aldığımda onu ,bana dayanamayacak kadar sıcak olduğum aklıma gelmemişti . Onu korumak isterken yok etmiştim
Gözlerinde yıldız olan bir kızın, gözlerinde deniz taşıyan bir adama yıldızlarını bırakmasının hikayesi. Meriç ve melisin mutlu sonsuzla biten komik yaşamı da diyebiliriz
İkinci kitap yine birinci kitap gibi çok klişeydi.Gereksiz uzundu açıkçası okurken çok sıkıldım.Arada bir araya bir sorun veya macera giriyor,iki sayfa sonra bitiyor.Buna çok sinir oldum.
veliaht resmen böyle insanı kendine kilitleyen ve saatlerce okusam sıkılmıycak derecede bir kitap ve de meriç kendine hayran bırakıyor insanı tanıdığım en tatlı ve sevdiğim ilk egoist...
Bir süredir okuduğum ve beni en çok etkileyen kitap oldu. Bunun nedeni yeni basım kitapların sahip olmadığı iki şeye sahip olması. Biri inanç diğeri erkek baş karakterin kadın başkaraktere karşı bir üstünlük içerisinde olmaması. Bu kitap yeni basım kitaplarda inancın eksik olduğunu fark ettirdi bana ve bu çok özel bir şey. Yazarın diğer kitabını yarım bırakmıştım ama bu kitabı gerçekten efsane . Arya ve yanmış ruhu nasıl iyilesebilir ? Ateş ateşle söner mi? Kelebek olup yanacağını bile bile ateşe uçmak mantıklı mi? Gözyaşınızı tutamayabilirsiniz ..
En yakın arkadaşım kitabı wattpad deyken okuyodu. Bana sürekli okumam için baskı uyguluyordu ama tarzıma pek uymadığını öne sürerek kitabı okumuyordum. Ama bu sene 15 tatili için kitap seçerken bu kitabı hatırladım ve aldım. Kitap çok iyi. Wattpad seviyorsanız kesin seversiniz ama sevmeseniz bile bir umut var. Hatta büyük bir umut var. Ben bu kitaptan sonra Wattpad i sevdim ve iki wattpad kitabı daha okudum. Zaman zaman radtgele bir sayfa açıp sırıta sırıta okuduğum oluyor. Uzun lafın kısası kitap başarılı okunabilir.
1.kitabından sonra hemen başladım insan bırakamıyor ya melriç beni kendine hayran bıraktın...devamını istiyorum bu kadar kısa olması hiç hoşuma gitmedi bu kadar kısa olmasın ...veiaht 3 de istiyorum..

Yazarın biyografisi

Adı:
Filiz Puluç
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Kars, Türkiye, 1998
1998, Kars Doğumlu bir Türk evladıyım. Elhamdulillah Müslümanım.

Her sabah mutlaka , enerji dolmak için Fenerbahçe Marşı dinliyorum ve bu kesinlikle benim gizli silahım. Enerjik bir gün Fenerbahçe demek!

Uykum gelmeden en az 1 saat önce yatağa girip hayalleriyle konuşan , hikayemin senaryolarını düşünüp gece rüyamda sahneye çıkartan , sabah kalkınca her şeyi unutan ve bütün gün kurguyu hatırlamaya çalışan biriyim.

Veliaht Wattpad'deki ilk hikayem ve haliyle ilk göz ağrım.

Yazar istatistikleri

  • 57 okur beğendi.
  • 398 okur okudu.
  • 56 okur okuyor.
  • 363 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları