Fisun Yurdusever

Fisun Yurdusever

Yazar
8.5/10
14 Kişi
·
26
Okunma
·
3
Beğeni
·
450
Gösterim
Adı:
Fisun Yurdusever
Unvan:
Yazar
İnsan, aradığı umudun tükendiği gerçeğiyle karşı karşıya kaldığında ömrünün en büyük korkusuyla yüzleşiyor. Aynı insan yeni bir ümit aramaya çıkıyor. Dağların, deryaların arasında olsa da umudun peşinden gitmekten vazgeçmiyor
Sevmek sadece sevmek..
Önce kendimi sevmekle başlayıp ama herkesi ayrım yapmadan, karşılıksız, çıkarsız, çocuğumuzu sever gibi sevmeliyiz.
İnsan, aradığı umudun tükendiği gerçeğiyle karşı karşıya kaldığında ömrünün en büyük korkusuyla yüzleşiyor. Aynı insan yeni bir umut aramaya çıkıyor. Dağların, deryaların ardında olsa da umudun peşinden gitmekten vazgeçmiyor.
224 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir kitabı incelerken nelere değiniriz? Dili, kurgusu, ifade ediş şekli, olaylar arası ilişkiler belki... Kitapta yazanlar kurgu değilse ve yazan 21 yaşında hevesi kadar ömrü olmayan bir genç kız ise durum biraz değişiyor. Fisunu sosyal medyadan o hayattayken tanımıştım, ölümünden sonra notlarının yer aldığı kitap yayınlanır yayınlanmaz almıştım. Bu sıralar tahammülsüzleştiğimi hissettiğim için tekrar okudum. Yeni yıl için çok da güzel bir başlangıç oldu. Ölümü, yaşamayı, sevgiyi yeniden düşünmek için tavsiyemdir. Bazen sıradan bir günde sıcak yatağımızda uyumanın mutluluğunu yaşatırken bazen de buz gibi bir günde yürüyüş yapmanıza sebep olup soğuğu hissedebilmenin mutluluğunu yaşatıyor.
224 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Derler ya içime öküz oturdu diye tam anlamıyla öyle oldu. Gözleriniz dolu dolu okuyacaksınız. Ne zor hayatlar, ne zor şartlar var diyeceksiniz..
Belki yine şükretmeyeceksiniz halinize.
İyi ki bu dünyadan geçtin güzel gözlü Fisun.

Saliç anneden bu kitabı temin edebilirsiniz. Kanser hastalarına az da olsa yardımımız oluyor.
224 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Kitapla beni tanıştıran sevgili kitap kardeşime binlerce teşekkürler. Sosyal medyayı o kadar kullanmama rağmen Fisun’la nasıl tanışamadığımı aklım almıyor. O bize her gün şükretmemiz için çok nedenimiz olduğunu çok iyi anlatıyor.
224 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap bitirdiğim gece yastıkla buluşunca uykuya dalamadım ilk defa uyuyamadım ağlamaktan bir hâl oldum yutkun yutkun kurudu boğazım..
Bir haftadır musallat olan mide ağrım daha şiddetli oldu nefesim kesildi soluksuz okudum okurken anı yaşadım..
Fisun yazarken yanıbaşındaymışım gibi hissettim ne de güzel yakışmıştı kırmızı ruj sana o nasıl içten gülümsemeydi beni aldın uzaklara götürdün..
Ne az şükür ediyormuşum ben dedirttin..
Hayatta dış görünüş takıntısı olan insanları bir çırpıda sildirdin bana ve el açıp çok içten duâ ettirdin dün gece..Ne çok yazmak istiyorum sana kelimeler şuan o kadar boş ve o kadar anlamsız ki boğazım düğüm düğüm..
Şuan bile yazarken istemsizce gözyaşım akıyor tutamıyorum kendimi sessizce ağlıyorum neye biliyor musun sana,senin umutlarına,yaşam sevincinin kursağında kalmasına o pamuk elleri öpülesi annene..
Daha fazla heybemden çıkmıyor kelime fisunum rabbim sana cennette öyle bi köşk versin ki bu yalan dünyada yaşadıklarını unuttursun..Peygamberimiz komşun olsun.Cehennem ateşi uzak dursun senden..
Ve sevdiklerine rabbim ferahlık versin..
Seni ne çok sevdim be fisun çok iyi geldin bana resmen yüzüme öyle bi tokat attın ki acısını yüzümde değil kalbimde hissediyorum..
Lütfen okuyun okutun belki şu hayat telaşında gereksiz şeyler istediğinizin farkına varırsınız..
224 syf.
·2 günde·10/10
Bu kitap bize çok şey katabilir..Hatta bu kitabı alarak bir kanser hastasına ilaç olabiliriz.Ya da aşevi çorbası kaynayabilir.21 yaşında kanser hastalığına yenik düşen Fisun, bu kitabın gelirinin durumu olmayan kanser hastalarına,hacıbektaş veli derneğine gelen misafirlere harcanmasını vasiyet etmiş.Bu kitapta hayata kahretmemeniz ,üstüne üstlük şükretmeniz için çok şey var.Buarada unutmadan #kırmızırujençokfisunayakışıyor ....Mekanı Cennet olsun güZel kalpli,güZel gözlü,güzel gülüşlü,güZel yürekli Fisun'un ... :'(

Yazarın biyografisi

Adı:
Fisun Yurdusever
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.