Fuat Kav

Fuat Kav

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
653
Gösterim
Dersim'i severdi, hemde çok severdi Dersim sözü her geçtiğinde bin ah çekerdi..
Fuat Kav
Sayfa 37 - Aram yayın evi
Özgürlükle yoğrulmamış bir yaşam kuru bir ağaca benzer. Eğer yaşamınız boyunca kuru bir ağacın altında ruhunuzdan arındırılmış bir köle gibi oturmak istemiyorsanız özgürlük için savaşın...
Yaşam ağır da gelse, onu seviyorlardı. Zaten güzel bir yaşam için katlanmıyorlar mıydı bütün bu ağır koşullara? Özgür ve onurlu bir yaşam için güncel yaşamlarını sırtlarında ağır bir yük haline getirmişlerdi. Bugünün ağır yaşamını, yarının güzel yaşamının mayası yapacaklardı. Bunu biliyorlardı ve bu bilinçle çıkmışlardı yola.
Eğer bir yerde adaletsizlik bu kadar açık dayatılıyorsa, direniş de en az onun kadar açık olmalıdır.
İstanbul’un kaldırımlarında kaç dilenci sabahlayacak, Beyoğlu sokaklarında kaç çocuk tiner çekecek? Kaç kadın kendi vücudunu izbe köşelerde satışa çıkaracak? Çocuğunun tedavi parasını bulamayan kaç anne ve baba acının pençesinde kıvranacak bu gece? Kalın enseli, şiş göbekli burjuvaların içki masalarında kaç kadın meze olarak sunulacak? Kaç yoksul çocuk, çikolata çaldığı için karakolda sabahlayacak? Şimdi, bu saatlerde Diyarbakır’ın daracık sokaklarında kaç bilge sinsice izleniyor acaba?Ve bu gece Filistin askısında kaç beden asılı kalacak? Bu pürüzsüz gecede, sorgu evlerinde kaç kadının bedeni kirletilecek?
"Saçlarını, sakallarını, bakışlarını bozma. Ne olur ne olmaz ne de olsa hepimiz ölümün eşiğindeyiz. Bari yakışıklı gidelim. En azından sen yakışıklı ol."
Fuat Kav
Sayfa 80 - Aram yayın evi
192 syf.
·10/10
... ve Fuat Kav’a röportaj’da ilk soru şöyle sorulur!..
Yaşamak mı daha zor, yaşadıklarınızı yazmak mı?
Yazmak diyor yazar, yazmak...
Çünkü yazmak yeniden BİN kez daha yeniden yaşamaktır...

Yazarın biyografisi

Adı:
Fuat Kav
Unvan:
Yazar, Gazeteci

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.