Gary R. Renard

Gary R. Renard

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
204
Gösterim
Adı:
Gary R. Renard
Unvan:
Yazar
Doğum:
6 Mart 1951
Bir nefreti barındırmak kim olduğunu unutmaktır. Nefret barındırmak, kendini bir beden olarak görmektir. Bir Nefret Barındırmak egonun zihnine hakim olmasına izin vermek ve bedeni ölüme mahkum etmektir… Belki de nefret barındırmanın zihnine neler yapacağını tam olarak kavramış değilsin. O seni kaynağından ayırır ve seni O’ndan farklı yapar görünür. O seni geldiğini sandığın noktada O’na benzediğine inandırır, çünkü kimse yaratıcısını kendinden farklı tasavvur edemez.
Bu düşten uyanışın tek yolu, yanılsamaya inanmayı bırakmak, ona tepki vererek gerçeklik kazandırmamak, yani bağışlamaktır. Ama bunu seçmen gerekir. Dışarıda gördüğün her şey için: ''Sen gerçekten orada değilsin. Suçlu olduğunu ya da problemin sebebinin sen olduğunu düşünüyorsam ve seni ben uydurduysam, o zaman hayali suçluluk ve korku benim içimde olmalı. Tanrıdan ayrılış asla olmadığına göre, her ikimizi de gerçekte yapmadığımız şey için bağışlıyorum. Artık yalnızca masumiyet var ve tanrıyla huzur içinde birleşiyorum.'' düşüncesini seçmen gerekir.
Bir robot gibi kontrol ediliyorsun, sana ne yapacağın söylenmiş ve kararları bu düzeyde verenin gerçekte sen olduğuna inanmaya programlısın. Programlayıcı zihin, seni beden olduğuna ikna edebilmek için, aslında mevcut olmayan bir dünyada gezinmeye ve yaşamaya yöneltiyor. O beden bazen istediğini alıyor, ama genelde fiziksel ya da psikolojik yönden bir şeyler eksik kalıyor. Bu yoksunluk hissi, tanrıdan ayrı olmayı sembolize ediyor. Sorunlarının sana dışarıda, gerçekte orada olmayan bir evrende oluyor gösterilmesinin nedeni ise, bu sorunların aynı ayrılış yüzünden hissettiğin bilinçaltındaki gizli suçluluk duygusu için günah keçisi görevi yapmalarıdır.
Unutma, tanrı dünyada değil, orada olmayan bir dünyada nasıl olabilir ki? O senin zihninin içindedir. Burası hem problemin, hem de cevabın olduğu yer. Sadece seçim yapman gerekiyor. Her zaman, bunun senin düşün olduğunu ve düşteki figürlerin senin için sahneye çıktıklarını hatırla. Dünyadaki sözde adaletsizlik ya da kızdığın insanlar gerçekte yok. Eğer onlar orada mevcut değilse, suç senden başka nerede mevcut olabilir? Ama tanrıdan ayrılış hiç olmadıysa, sen de suçlu değilsin. Böylece bağışlama, kardeşinin sana yaptığını düşündüğün şeyin gerçekleşmediğini kabul eder. O günahları kabul ederek onu gerçek hale getirmez. O günahın olmadığını görür.
Her gün ve her günün her dakikası, bu dakikadaki her saniye, dehşet zamanının sevginin yerini aldığı o tek bir anı yeniden yaşıyorsun. Ve her gün yeniden yaşamak için ölüyorsun, ta ki geçmiş ve geleceğin arasındaki boşluğu geçene kadar, ki aslında arada böyle bir boşluk yok. İşte her yaşam böyledir; doğum ölüm ve tekrar hayat arasındaki sözde ara, uzun süre önce giden ve yeniden yaşanamayacak olan bir anın tekrarı. Ve zamanın tümü yalnızca, biten bir şeyin hala burada ve şu anda olduğuna dair kaçık bir inançtır. Geçmişi bağışla ve bırak onu gitsin, çünkü o zaten gitti.
Cennet bir yer ya da durum değildir. O en basit şekliyle kusursuz birliğin farkında olmak ve ne bu birliğin dışında, ne de içinde, başka bir şeyin olmadığını bilmektir. Farkında olacak başka herhangi bir şey varsa, birlik kusursuz olamaz. Gerçek birlik halinde yalnızca tanrı vardır ve asla başka bir şey olamaz. Tanrıda ne başlangıç, ne de son vardır, onun evreni kendisidir. Gerçeğin karşıtı yoktur, başlangıcı ya da sonu yoktur; sadece vardır
Ayrılık olmadan dışarıdaki hiç kimse senden ayrı var olamaz. Ve tanrıdan ayrılma sadece bir yanılsama olduğu için, hiç gerçekleşmediği için, gördüğün kişinin, hatta ikinizin de birey olarak var olmanız mümkün değildir. Gördüğün şey gerçekte orada değil. Onun tamamen suçsuz olduğu tavrını benimseyerek, masumiyetin ya da gerçek algılamanın farkına varabilirsin. Onu gerçekten olmayan şey için bağışlayabilirsin. Ve böylece kendini gizliden gizliye suçladığın her şeyi, aslında kendini bağışlar serbest kalırsın.'
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gary R. Renard
Unvan:
Yazar
Doğum:
6 Mart 1951

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.