Gary Yourofsky

Gary Yourofsky

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
Okunma
·
1
Beğeni
·
758
Gösterim
Adı:
Gary Yourofsky
Unvan:
Amerikalı hayvan hakları savunucusu
Doğum:
Detroit, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 19 Ağustos 1970
Hayvanların gözlerini kullanarak gördüklerini, kulaklarıyla işittiklerini, burunlarıyla koku aldıklarını, ağızlarıyla yediklerini, bacaklarıyla yürüdüklerini, tüyleriyle uçtuklarını, yüzgeçleriyle yüzdüklerini, cinsel organlarıyla yavruladıklarını, bağırsaklarıyla dışkıladıklarını hepimiz anlıyorsak, aynı zamanda beyinlerini kullanarak düşündüklerine, hissettiklerine, akılları olduğuna, bilinçli olduklarına ve kendilerinin farkında olduklarına pek çok insanın inanmaması beni her zaman hayrete düşürüyor! Hayvanların vücudundaki her bir organın tam da olması gerektiği gibi çalıştığına, yalnızca beynin buna istisna olduğuna inanmamı mı bekliyorsunuz?
Bazen düşünüyorum ki türcülüğü yok etmenin tek yolu umarsız her insanı besi ünitesindeki bir inek gibi, laboratuvardaki bir maymun gibi ya da sirkteki bir fil, rodeodaki bir boğa ya da kürk çiftliğindeki bir vizon gibi yaşamaya zorlamak. Böylece insanlar bu uyuşuk hallerinden uyanır ve yeryüzündeki en alçak tür tarafından, insan hayvanı tarafından, diğer hayvanlara yaşatılan acıların farkına varır.
Köle, sahip, menfaat, kurban insan ırkına özgü mü?
Bu gaddarlıkların yegane kurbanları zenciler, Yahudiler, çocuklar, kadınlar mı?
Peki inekler köleleştirilmedi mi?
Sizi dininizden koparmaya da çalışmıyorum.
Hiçbir din et yemeyi emretmez.
Dinlerdeki altın kural: “Size nasıl davranılmasını istiyorsanız başkalarına da öyle davranın.”
Ve başkaları kategorisine hayvanlar da giriyor...
Tüm dinlerde en çok gözardı edilen söz ise: “Öldürmeyeceksin”.
Bunların olmasının nedeni sizin o ürünleri almak istemeniz. Artık yeter! Vazgeçin. Bu hoş ya da komik değil; çünkü hayvanlar istismar ediliyor. Buna hakkınız yok! Bunu onlara yapma özgürlüğüne de sahip değilsiniz! Bir başkası özgür değilken; sizin özgür olmanız söz konusu olamaz!
Gelenek ve göreneklerine, alışkanlık ve zevklerine dayanarak hayvanların özgürlüğünü inkar etmek böylece onlara zarar vermek ve öldürmek HAKKIN DEĞİL. Buna hak değil, haksızlık denir. Veganizme karşı hiçbir argüman yoktur. Kabul et. Yaşadığın şekil için özür dile. Kusurları düzelt ve yoluna ilerle.
Ne Tanrı, ne de evrim süreci her sene 150 milyar hayvanı et, süt ve yumurta sektörü katletsin diye yaratmış olamaz; seri olarak hayvanları üretiyorlar, dişilere tecavüz ediyorlar; sen bu döngüden çıkarsan talep de azalacak ve bu kadar hayvanın öldürülmesi bir son bulacak.
İnsanlar diğer canlıları sahiplenip kontrol etmekten ne zaman vazgeçecekler? Bizler aslında şimdiye kadar var olmuş en önemsiz yaratıklarken, bu gezegen üzerindeki en özel canlılar olduğumuz düşüncesinden ne zaman vazgeçeceğiz? İnsanlar bu gezegenden kaybolursa, bu kayboluşunun var olan her şeye fayda sağlayacağının farkında mısınız?
Sömürücülüğün kilit oyuncuları şunlardır: devletler, dinler, medya, büyük şirketler. Bunlar yalan atmakta, propaganda yapmakta ve hilekarlıkta ustalaşarak insanlara istismarcılığı kabul ettirmişlerdir. Örneğin süt ve süt endüstrisi size mutlu ineklerden bahsetmeye bayılır. Fakat tüm o mutlu ineklerin her sene tecavüze uğradığını el ile ya da uzun çubukla vajinalarına öküz spermi yerleştirilerek suni yöntemlerle hamile bırakıldıklarını size söylemezler...
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gary Yourofsky
Unvan:
Amerikalı hayvan hakları savunucusu
Doğum:
Detroit, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 19 Ağustos 1970

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.