Geir Tangen

Geir Tangen

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
31
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
376 syf.
·Puan vermedi
Yabancı Yayınları'nın kitaplarından uzak durmaya karar vermiştim. Belli bir yaş grubuna ait kitapları çıkardığı için. Bu kitabı da kaç kez sepete ekleyip çıkardım bilmiyorum. Alsam mı? Kitap çok pahalı, bunca parayı vermeye değer mi? Ya sevmesem diye düşünüp durdum. Çünkü artık aynı kurgu üzerine dönen kitaplardan fena halde sıkılmaya başladım. Seri katil, peşine takılmış polisler ve gram heyecan duymadığım satırlar. İşte bu kitabın konusu da öyle. Ama bu farklı. Hiç gereksiz detay yok. Her şey dozunda. İnanılmaz akıcı. Sade, yormayan, net. Dün başladım, ufak bir uyku molası verip sabaha karşı kitabı bitirdim. Anlatımı, olayların gelişimi, hepsi bambaşka bir güzellikte yazılmış. Hep ne oldu, ne olacak, işin içinden kim çıkacak diye düşünüp durdum. Hem sonunu merak edip bitsin istedim, hem de keske biraz daha uzun olmasıydı diye bitmesin. Sanki nadide şarap içermiş gibi yudum yudum başlayıp, sonra da o şahane tadı almak için bir an önce kadehin bitmesini istermişcesine. Çok çok sevdim. Tüm polisiye severlere şiddetle tavsiye ederim...
376 syf.
İlk defa bir iskandinav gerilim / cinayet romanı okuyorum. Başlarda konuya girmekte zorlandım, ancak daha sonra kitap sizi içine alıyor. Bu türleri değerlendirmekte anahtar nokta olan tahmin edilebilirlik seviyesi vasatın üzerinde. Bu tür kitapların hayranıysanız, okumaya değer bir yapıt olduğunu düşünüyorum.
376 syf.
·3 günde·8/10
#Maestro bitti, ve benim beğendiklerim arasında yerini aldı.
Kitap, gazeteci Viljar Gudmundson'a, bedeli ödenmemiş suçları olan bir kadını öldüreceğini söyleyen birinden gelen e-mail ve akabinde bu kişinin cinayeti gerçekleştirmesiyle başlıyor . Sonrasında da bu e-mailler devam ediyor ve maalesef ölümlerde.

Yazar hikayeyi gerçekten iyi bir şekilde oluşturmuş ve biz okuyucuları son sayfalara kadar hiç bitmeyen bir kafa karışıklığı ile zirveye taşımış, çünkü hikayede bizleri yönlendirdiği o kadar çok yanlış yol vardı ki katili anlayabilen arkadaşları tebrik ediyorum. Karakterler kurguya tamamen doğal bir şekilde bağlanmış, kitapta nedensiz şekilde uzatılmış betimleyici sahneler yoktu, her şeyin bir sebebi ve bağlandığı bir durum ya da kişi vardı.

Bence bir şans vermeli ve okuma listenize dahil etmelisiniz :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Geir Tangen
Unvan:
Yazar
Doğum:
Norveç

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.