Genco Akın

Genco Akın

Çevirmen
5.9/10
15 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Adı:
Genco Akın
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
104 syf.
·7 günde·2/10 puan
Kitap 10 Bölüme ayrılmış , her bölümde farklı bir Konudan bahsediyor. Mesela 1. Bölümde kader, 2.Bölümde din konusu ele alınmış. Bir cümle bir cümle yazar o konularda ne düşünüyorsa dile getirmiş. Ama ben çok sevemedim. Okumasam da olurdu dediğim bir kitap oldu. Bir de beni yazarın aşırı Alman milliyetçiliği yapması çok etkiledi.Bu kitapta da çok baskındı. Adam Alman tabi ki kendi milliyetini övecek diyebilirsiniz ama bunu direk göze sokarak değil de alt metinlerde süsleyerek verseydi daha okunabilir olurdu. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı son olmayacak. Başka bir eserine de şans vermek istiyorum. Bakalım o eserinde de bunları hissedecek miyim . :) İyi akşamlar...
104 syf.
·2 günde·8/10 puan
İlk defa okuduğum ve yayınevi sayesinde tanıştığım bir yazar oldu. Bence Oswal Spengler çok kaliteli bir düşünür. Bu kitabında da bizi düşüncelerinin içine koyuyor ve bizimle sohbet edip tartışıyor. Konu başlıklarına göre ayrıldığı için ve tam bir düzyazı biçimde de olmadığı için biraz farklı gelebilir. Ama okunmaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum.
50 syf.
Bu kitap Robert Musil'in bir konuşmasından derlenmiştir. Konuyu döndürüp dolaştırarak ve uzatarak sıksa da aptallığın nedenleri üzerine güzel bir sorgulama olduğunu düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Genco Akın
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.