Gene D. Matlock

Gene D. Matlock

Yazar
7.8/10
16 Kişi
·
40
Okunma
·
1
Beğeni
·
741
Gösterim
Adı:
Gene D. Matlock
Unvan:
Amerikan Tarihçi
Türkçe "uzak" anlamında, "Aleman" denirdi. Günümüzde Almanya olan Alemania ismi burdan gelir. Pek çok "German kavmi" mavi gözleri, geniş elmacık kemikleri ile belirgin biçimde Kıpçak görünüşlüydü ve runik yazılarında, adetlerinde ve halkın hafızasında da gösterildiği gibi Türkçeyi konuşuyorlardı. Onlar uzak Altay'dan gelen kişilerdi!
Ruhsal cehaletinde, modern İnsan bu gezegeni büsbütün kargaşaya sürükledi. Geri kalmış ve barbar teokrasiler bile kitle imha silahları geliştiriyor ve bunları kullanmaktan korkmuyor artık.
Ancak hiç kimse hiçbir biçimde kutsal kitapları doğru şekilde anlamıyor, hatta dünyadaki bütün kutsal kitapları araştıran ben bile. Herkes kendi tarzında yorumda bulunuyor.
Öğretmenlik yaptığım sıralarda şunu keşfettim; eğer biri bir konuyu gerçekten tam olarak öğrenmek istiyorsa, elindeki az olanla "soğukkanlı" başlamalı ve onu bir başkasına öğretmeye çalışmalıdır. Bir öğretmen olarak meslek hayatıma başlamadan uzun süre önce, öğreniyor olduğum şeyi bir başkasına öğrettiğimi hayal edersem, çok daha kolay öğrendiğimi keşfettim.
Evlaa
Evlaa Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz'ü inceledi.
328 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Kitabın ismine bakınca epey merak etmiştim ve beklentim bir şekilde ele geçirilen mektuplar belgeler ile ıspatlanmaya çalışılan tarihi bir anlatım idi. Ancak öyle olmadı. Harika bir genel kültür yüklüyor insana,orası tartışılmaz. Ve anlaşılması için kesinlikle sessiz sakin ortamda sakin kafayla okunması gerek. Durup durup geri saracağınız ya da kapatıp üzerinde düşüneceğiniz cümleler hatta sayfalar var. Gece herkes uyurken başlayıp kimse uyanmadan bitirmem benim avantajıma oldu. Kitapta sevemediğim bir şey,her anlattığını neredeyse hristyanlık ile ilgili şeylerle desteklemeye çalışması ki kitabın en başında zaten teslis inancına dayalı olarak anlatacağını belirtiyor. Aslında okunası bir kitap ama benim beklentim farklı olduğundan hayal kırıklığı oldu bana. sizlerden ricam, beklentiye girmeden okuyun ve keyfini çıkarın. kitapla kalın.
328 syf.
·Beğendi·10/10
İlginç bir yaklaşım tarzı var okunmaya değer bir eser. Kayıp bir uygarlığın sırları dünyayı değiştirebilir mi? Gene matlock un özel araştırması ile hazırlanmış. Tüm dinlerin Tengri dininden türemesi tüm insanların arasının türküler olması gibi ilginç bilgilere hazırmısınız

Yazarın biyografisi

Adı:
Gene D. Matlock
Unvan:
Amerikan Tarihçi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.