Genevieve Cogman

Genevieve Cogman

Yazar
6.8/10
12 Kişi
·
23
Okunma
·
1
Beğeni
·
254
Gösterim
Adı:
Genevieve Cogman
Unvan:
Yazar
Doğum:
Birleşik Krallık
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
464 syf.
·Beğendi·10/10
Babil Taşı: Görünmez Kütüphane serinin ilk kitabı. Kurgu ve akış oldukça başarılı, fakat editasyonu başarısız. Hatalarla dolu... Bu da okumayı oldukça yavaşlatıyor.
464 syf.
·3 günde·3/10
Okurken bir sonraki sayfayı o kadar da merak ettirmeyen bir kitap. Başrolde Irene ve onun çaylağı Kai var. Kütüphaneci olan bu ikili lisanı kullanarak çeşitli fantastik şeyler yapsa da yazar bunu kaleme aktarmayı pek becerememiş. Irene ve kai kaybolmaması gereken bir kitabı bulmak için kaoslu bir boyuta yollanmışlar ancak işler istedikleri gibi gitmiyor. Kitapta periden kurt adama pek çok fantastik yaratık bulunsa da sadece var olarak kalmışlar. Konu olarak güzel olsa da yazar bu fantastikliği gözlerimizin önüne sermekte zorluk yaşamış.
464 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Dikkat spoiler içerir.
Irene boyutlar arasında çalışan ve boyutlardaki nadir kitapları alan bir kütüphanecidir. Bir görev dönüşünde amiri Coppelia, ona başka bir görev ve Kai adında bir yardımcı verir. Başka bir boyuttaki Londra'ya gidip oradan Grimm Masallarını alacaklardır. Ancak eski hocası Bradamant da bu işin peşindedir. Boyuta geçtiklerinde zamanında kütüphaneye ihanet eden Alberich'in de orada olduğunu öğrenirler. Kutuphaneci Dominic Aubrey öldürülür. Kaosun destekçisi olan Periler ve başlarında Lord Silver, Demir Kardeşliği gibi örgütler de Lord Wyndham'ın aldığı ve sonradan öldürüldüğü bu kitabın peşindedir. Irene ve Kai'nin yanında da müfettiş Singh ve meşhur dedektif Vale olacaktır. En sonunda Alberich ile karşılaşan bu ekip acaba kitabı bulabilecek midir? Bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Gelecekte hayat Irene için nasıl şekillenecektir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Genevieve Cogman
Unvan:
Yazar
Doğum:
Birleşik Krallık

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 23 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.