Babil Taşı Görünmez Kütüphane

7,0/10  (6 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
230 gösterim
Büyük dedektifler, zeplinler, periler ve ejderhalarla dolu yeni bir dünya...

Gizli ajanlar, çalıntı kitaplar, kaosun hüküm sürdüğü bir dünya... Doctor Who'yu casus kütüphacilerle beraber düşünün!

Gizemli bir kütüphanenin casuslarından Irene, yardımcısı Kai ile birlikte alternatif bir Londra'ya düştüğü zaman aradığı kitabı bulmanın başına bu kadar bela olacağını düşünmemişti.

Tehlikeli bir görev, kaosun hüküm sürdüğü bir dünya, olağanüstü yaratıklar ve öngörülemen sihrin içinde sırlarla dolu bir hikaye...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786050822274
 • Çeviri:
  Müge Bayyurt
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Büşra T. 
23 Oca 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 3/10 puan

Okurken bir sonraki sayfayı o kadar da merak ettirmeyen bir kitap. Başrolde Irene ve onun çaylağı Kai var. Kütüphaneci olan bu ikili lisanı kullanarak çeşitli fantastik şeyler yapsa da yazar bunu kaleme aktarmayı pek becerememiş. Irene ve kai kaybolmaması gereken bir kitabı bulmak için kaoslu bir boyuta yollanmışlar ancak işler istedikleri gibi gitmiyor. Kitapta periden kurt adama pek çok fantastik yaratık bulunsa da sadece var olarak kalmışlar. Konu olarak güzel olsa da yazar bu fantastikliği gözlerimizin önüne sermekte zorluk yaşamış.

Serdar Poirot 
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Irene boyutlar arasında çalışan ve boyutlardaki nadir kitapları alan bir kütüphanecidir. Bir görev dönüşünde amiri Coppelia, ona başka bir görev ve Kai adında bir yardımcı verir. Başka bir boyuttaki Londra'ya gidip oradan Grimm Masallarını alacaklardır. Ancak eski hocası Bradamant da bu işin peşindedir. Boyuta geçtiklerinde zamanında kütüphaneye ihanet eden Alberich'in de orada olduğunu öğrenirler. Kutuphaneci Dominic Aubrey öldürülür. Kaosun destekçisi olan Periler ve başlarında Lord Silver, Demir Kardeşliği gibi örgütler de Lord Wyndham'ın aldığı ve sonradan öldürüldüğü bu kitabın peşindedir. Irene ve Kai'nin yanında da müfettiş Singh ve meşhur dedektif Vale olacaktır. En sonunda Alberich ile karşılaşan bu ekip acaba kitabı bulabilecek midir? Bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Gelecekte hayat Irene için nasıl şekillenecektir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.