Gerd Leonhard

Gerd Leonhard

Yazar
8.1/10
12 Kişi
·
25
Okunma
·
2
Beğeni
·
48
Gösterim
Adı:
Gerd Leonhard
Unvan:
Gelecek bilimci
Doğum:
Almanya, 1961
Berklee College of Music
Mutluluk,makinelere programlanamaz,otomatik hale getirilemez ya da satilamaz.Kopyalanamaz,kodlanamaz ya da derin-ogrenilemez.Mutlulugun icimizden fiskirmasi,birbirimizin arasinda buyumesi gerek;teknoloji yalnizca bir arac olarak bize yardim etmek icin var.Bizler teknolojiyi kullanan bir canli turuyuz,teknolojiye donusmek icin var olan bir canli turu degiliz.
224 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Günümüz teknolojileri ve yakın gelecekte yaşanması muhtemel olayların anlatıldığı cesur bir manifesto. Zaman zaman dönüp tekrar okuduğum rehber bir kitap.
224 syf.
·11 günde·9/10
Biraz aynı şeyleri tekrarlasa da genel olarak güzeldi. İnsanın ufkunu açıyor ve yaşadığı çağa bağlıyor. Kitabı okuduktan sonra 20 yıl sonra her şey uçacakmış hissine kapılıyorsunuz.
224 syf.
·Puan vermedi
Sanırım bu tarz kitaplar ve makaleleri çok okuduğum için belki bir tekrar niteliğinde geldi bana. More yasasından yola çıkarak bizi nelerin beklediğini anlatıyor Futurist Gerd Leonhard. Sonununu farklı bağlamış. 2030 a kadar yıl yıl gitmiş ve teknoloji ve ilaç firmaları birleşmiş, 90 yaşına kadar sağlıklı yaşanıyor, herşey dijital ve ağa bağlı tabi insanlarda öyle. Sonunda gelinen noktanın insanlık için oluşturduğu tehlikeden bahsediyor. iyi yönetemez isek bu gücü "Araçlarımızın Araçları olacağız" diyor. Şimdiden gelişen teknoloji konusunda bayrak kaldırmalı insanlığa hizmeti ne, zararı ne netleştirmeli zararları konusunda sesimizi çıkarmalıyız diyor.
224 syf.
·24 günde·Beğendi·10/10
‘İnsanlık, katlanarak büyüyen ve her şeyi saran teknolojik değişimle nasıl başa çıkabilir ?
Gerd Leonhard, mekanik yöntemlerce düşüncenin geliştirildiği çağımıza dair,en kaygı verici sorunlardan bazılarının tam göbeğine dalıyor.İnsanlığımızdan fedakarlık etmeden bu çağın avantajlarından yararlanmak, ‘’kazan-kazan’’senaryosu yazmak mümkün mü ? Biyolojik zihne sahip bizler,makine zihinlere yeni tür bir etiği öğretebilir miyiz ? Peki sevgiyi ?’

Gerçekten bu başlıkları ince dokunuşlarla değinen okunası bir kitap. Tavsiye olunur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gerd Leonhard
Unvan:
Gelecek bilimci
Doğum:
Almanya, 1961
Berklee College of Music

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.