1000Kitap Logosu
Gilly Macmillan
Gilly Macmillan
Gilly Macmillan

Gilly Macmillan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
181 Kişi
398
Okunma
10
Beğeni
1.419
Gösterim
Duhanın Annesi
Karanlıktaki Kelebek'i inceledi.
440 syf.
·
4 günde
·
7/10 puan
Merakla başlayıp hayal kırıklığı ile sonlanan bir kitap oldu. Beklentimi yüksek tutmak istemiyorum artık. O zaman normal düzeydeki kitap bile kötü gelebiliyor. Tabi bu kitap o kadar kötü değildi. Ama tahmin edilebilen sonları sevmiyorum. Konusuna gelecek olursak, Maria geçmişini arkada bırakarak kızı Zoe ile yeni bir hayat kurar. Ama geçmiş asla peşlerini bırakmayacaklarını bilmiyorlardı. Zoe üvey kardeşi ile resital vermeye hazırlamışlardır. Bu Zoe için büyük bir umuttur. Çünkü yıllar önce yaptığı hata yüzünden hayatı yeni yoluna girmiştir. Sahneye çıkarlar ve beklenmedik biri olan adam herşeyi mahveder. Maria'nın kocasının bilmediği sırlar ortaya çıktığı sabah Maria ölü bulunur. Peki kim öldürdü?
Karanlıktaki Kelebek
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Ceren Leon
Karanlıktaki Kelebek'i inceledi.
440 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Hiç bir hayat dışarıdan göründüğü kadar mükemmel değildir. Daha küçük yaşlardan itibaren piyanoya olan yeteneğiyle dikkatleri çeken bir kız. Ve bu kızın asla peşini bırakmayacak bir sır. Geçmişte yaptığınız küçük bir hata ya da yanlış yerde yanlış zamanda bulunmanız size nelere mal olur hiç düşündünüz mü? Kitap yine polisiye havasıyla başlıyor. Ama #dokuzgün adlı kitapta da olduğu gibi muhteşem bi sonla bitiyor. Zaten bu yazarı sevme nedenlerimden biri de bu. Kitaplarının sonu her zaman çarpıcı oluyor. Olay örgüsü karakterlerin yaşantıları ve bağlantıları çok iyi. Sırf #dokuzgün kitabını beğendiğim için alıp okumuştum. Aldığıma da değdi.
Karanlıktaki Kelebek
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
sümeyye kip
Dokuz Gün'ü inceledi.
496 syf.
·
68 günde
·
7/10 puan
Kitabı kısaca özetleyecek olursak kayıp bir çocuğun davası, bu davada bulunan dedektifin olayları ele alışı, annenin kayıp çocuğu ile olan bağı ve hisleri okuyucuya aktarılmış. Kitapta duygular, olaylar gerçekçi bir dille aktarıldığı için hoşuma gitti. Annenin olaylara verdiği tepkiler hayatın içinden ve gerçekçi idi. Kaçırılma planı da mantıklı ve olayların gidişatı düzenli idi. Bir yerden sonra kitap bayağı heyecanlandı. Sürekli acaba şu mu acaba şöyle mi diye kafamda kurmaya başladım Dili akıcı ve sade idi. Bir yandan dedektifin ağzından anlatılırken, diğer yandan anne de olayları kendi bakış açısı ile anlatıyordu. Yani hep olaylara bir polisiye düzeyinde mesleki olarak bakabiliyor, hem bir annenin gözünden ve duygusal yaklaşabiliyordunuz. Zaten kitabın mesleki yönü de olduğu söylenebilir. Çünkü çocuğu kaçırılan anneye uygulanan terapiler, psikolojik eğitimler, mesleki terimler çok fazla hakimdi kitaba. Bu yönüyle eğitici ve öğretici bir kitaptı da diyebilirim. Kitabı genel olarak beğendim. Orta kalitede bir polisiye arayanlar varsa kitabı okumalarını öneririm. Herkese bol kitaplı günler:)
Dokuz Gün
7.6/10
· 320 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11