Giulio Galli

Giulio Galli

Yazar
8.5/10
46 Kişi
·
100
Okunma
·
1
Beğeni
·
770
Gösterim
Adı:
Giulio Galli
Unvan:
Yazar
Sanki gözyaşlarına bağlı olan mekanizmayı devre dışı bırakmış gibiydi. Bir seferinde, sırf gözlerinin nemlendiğini hissetmek için aynanın karşısında kendini tokatlamıştı.
336 syf.
·1 günde·6/10
Sürükleyici, hızlı okunan, insanı merakta bırakan bir kitap olmuş. Sonuna kadar katilin kim olduğunu bulamadım.Akıcı bir anlatımı var.
Spoiler içerir
Sıradan yaşamlarından sıkılan bazı insanlar, hayatlarına biraz renk katmak ve sonundaki büyük ödülü elde etmek için bir yarışmaya katılırlar.Ne olduğunu tam olarak bilemedikleri bu yarışma, büyük bir gizlilikle hazırlanmaktadır. Issız bir adaya götürüldüklerinde ise yarışmanın şok edici kurallarıyla tanışırlar: Adadaki bu on kişiden biri acımasız bir katildir ve bu katilin amacı adada geçen her gün bir yarışmacının hayatına son vererek büyük ödüle ulaşmaktır.
İyi okumalar..
400 syf.
·5/10
Issız Ada yazarın yazmış olduğu ilk kitap. Baş karakterimiz olan Harry monotonlaşan hayatından sıkılıp, hayatına renk katmak için Bahamalar'da bir yarışmaya katılır. Halbuki bu yarışma dediği şey insan avından başka bir şey değildir ve tek kurtulan o olmuştur. Organizasyonu düzenleyen kişi onu öldürmek için planlar yapmaya başlar.
Kitap oldukça sürükleyici ancak yarışma kısmından neredeyse hiç bahsedilmiyor. Sadece birkaç cümleyle geçilmiş ki kitabın can alıcı noktası orası olmasına rağmen. Onun dışında kaçma kovalama sahneleri çok sıradan. Zaten bu tarz korku, gerilim sınıfına dahil olan kitapların içine haddinden fazla aşk giriyorsa artık o kitap özelliğini kaybediyormuş gibi geliyor bana. Kitabı o kategoride düşünmezseniz daha rahat okuyabilirsiniz. Onun dışında polisiye seven biri için ideal değil.
400 syf.
·2 günde·7/10
Son Hedef gerilim ve benzeri türlerde okuma yapmayı sevenler için uygun bir kitap.
Serinin ikinci kitabıydı. Heyecan , merak ve gerilim olduğu yerden devam ediyor. Akıcı bir dili ve anlatımı var. itabın en güzel yanı ilk kitabını okumamış olsanız bile hiç sıkıntı yaşamadan kolayca adapte olabileceğiniz bir kitap.
Yazar kitabın sonunda 3.kitabın sinyalini verdi, umarım devam kitabında konuyu toparlar. İyi okumalar...
336 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Tesadüfen seri olan kitabın önce ikincisi elime geçti. Tabi ki önce yorumlara bakıp okumaya başlama gibi bir huyum olduğu için ikinci kitap olduğunu öğrendim. Sonra bir de baktım ki İlk kitabın yani bunun şuan basım veya satışı yok hiç bir sitede. Sonra böyle durumlarda başvurduğum @nadirkitapcom sağolsun en temizinden ve uygun fiyatı ile bu kitabı temin etmemi sağladı.iyi ki de okumuş ve sahip olmuşum. Soluksuz okunan merak ve tahminleri bire türlü tutturamayacağınız polisiye gerilim kitabıydı. Klâsik katil kim konusu olduğu halde elimden bırakmadan okudum bitirdim. Sıra ikincide.
336 syf.
·Beğendi·10/10
Tam anlamıyla bilinmezlikle dolu bir kitap. Kitabın son sayfasını okuyunca yüzünüzdeki o şaşkınlık ifadesi uzun bir süre yüzünüzden ayrılmayacak. Kesinlikle devamı olması gereken bir kitap
336 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Bu kitabı çok beğendim.Eğer benim gibi gerilim tarzı kitapları seviyorsanız tam size göre bir kitap. Kitapta gayet akıcı bir dil kullanılmış ve katili bulabilmek için kitabı elinizden bırakamayacaksınız.iyi okumalar
336 syf.
·9/10
Gerçekten okurken zevk aldığım ve çok güzel bir kitaptı. Reality showa gittiğini sanan, aralarında 1 kişi katil olan 10 kişilik bir grupla ıssız bir adaya gönderiliyor karakterlerimiz. Katil hakkında tekrar spoi yiyip katili öğrensemde kitabı okurken katili bir ara unuttum bile. Sürükleyici bir hikâyeydi. Cinayet romanları sevenler için ideal bir roman. "Ses" favorimdi bu arada.
400 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Issız Ada serisinin ikinci kitabı Son Hedef de yine aksiyon ve merak uyandıran olay akışıyla muhteşem bir romandı. İlk kitabın adrenalini tam olarak hissedemesem de kesinlikle okunmaya değerdi. Bu defa ıssız bir adada yaşanmıyor olaylar,aksine Roma, Macaristan, Norveç gibi bir çok bölgede koşuşturma tüm hızıyla devam ediyor. Silver kod adlı Haryy 'in kabusu maalesef bitmiyor , sevgili yazarın da bir önceki paylaşımıma yaptığı yorumdan ( instagram ) ve bu kitabın finalinden de anlaşılacağı üzere üçüncü kitap geliyor. Büyük bir merak ve beklenti içerisinde olduğumu belirtmek ile birlikte polisiye gerilim tarzı severim diyen herkesin okumasını tavsiye ederim
400 syf.
·9 günde·7/10
Öncelikle bu kitabı bir serinin ikinci kitabı olduğunu bilmeden alıp okudum. Allah'tan ilk kitabını okumadan da olaylar anlaşılıyor, bir sıkıntı yaşamıyorsunuz yani. Kitap çok sürükleyici ve bazen gerilim hissi oluşturuyor. Kitapta en üzüldüğün şey çok sevdiğim bir karakterin ölmesi (çok fazla karakter var spoi içerdiğini düşünmüyorum). Okunmasını tavsiye ediyorum. Yazar kitabın sonunda serinin üçüncü kitabının sinyalini vermiş, nasip olursa onu da bir ara okuyabilirim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Giulio Galli
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 100 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 60 okur okuyacak.