Gökçe Bilgin

Gökçe Bilgin

Yazar
8.5/10
4 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
31
Gösterim
Adı:
Gökçe Bilgin
Unvan:
Yazar
Doğum:
Adıyaman, Türkiye, 1984
Bianet ve Oggito gibi sitelere kültür, edebiyat ve gezi yazıları yazdı. İstanbul’da yaşıyor.
Kitaplara bağlandığımı, onlara uzun anlamlar yüklediğimi biliyorum. Ama kitapların beni başkalaştırdığını ve hayatımı çekilir kıldıklarını da biliyorum.
"Kitaplara bağlandığımı, onlara uzun anlamlar yüklediğimi biliyorum. Ama kitapların beni başkalaştırdığını ve hayatımı çekilir kıldıklarını da biliyorum."
"Kendin hakkında ne kadar çok ayrıntıya girersen o kadar çok muğlaklaşırsın, bunu sakın unutma. Ama kitapların seni değiştirdiğini söyleyebilirsin."
Gökçe Bilgin
İletişim yayınları
Kendin hakkında ne kadar çok ayrıntıya girersen o kadar çok muğlaklaşırsın, bunu sakın unutma. Ama kitapların seni değiştirdiğini söyleyebilirsin.
Gökçe Bilgin
Sayfa 10 - İletişim Yayınları, 1. Baskı, 2021
Kendime yüklediğim bunca anlamda, kapı kapı gezip durmaktan, açıkçası herhangi bir yere ait olmamaktan yoruldum. Herhangi bir yere ait değilsem, o zaman ben her yerdeyim.
Gökçe Bilgin
Sayfa 97 - iletişim yayınları
Bazı kitapları ilk sayfasından itibaren yüreğimle okuduğum için yalnızlaştığımı ve ne kadar uğraşırsam uğraşayım kalabalığa karışmadığımı da söylesem mi?
Gökçe Bilgin
Sayfa 10 - İletişim Yayınları, 1. Baskı, 2021
Kitaplar sayesinde insanların iyi yanlarına da kötü yanlarına da alışmayı öğrendim. Kitaplar sayesinde sabahları yollarda olmayı düzgün cümlelerle ifade edebilmeyi öğrendim. Kitaplar sayesinde yalnızlığımı unutmuş, mutluydum.
Gökçe Bilgin
Sayfa 59 - İletişim Yayınları, 1. Baskı, 2021
Ben açıkçası yüceltmelerden kaçınırım. Yüceliğin ayaklar altına alınabilecek korunaksız bir mertebe olduğunu düşünürüm. Sağ olsun içine doğduğum hayatta hep bunun örneklerini gördüm. Neyi yüceltiyorlarsa bir süre sonra, hatta bazen aynı anda daha yüceltirken onu ayaklar altına alıp ezdiklerini gördüm. Ben yüceltmelerden sakınırım.
Gökçe Bilgin
Sayfa 158 - İletişim Yayınları, 1. Baskı, 2021
“Kitaplara bağlandığımı, onlara uzun anlamlar yüklediğimi biliyorum. Ama kitapların beni başkalaştırdığını ve hayatımı çekilir kıldıklarını da biliyorum.”
Gökçe Bilgin
Sayfa 58 - İletişim Yayınları
164 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10 puan
Porselen Bir Mevzu, bir ilk roman. İlk eserleri okumayı ayrıca sevdiğim için hemen okuma listeme dahil ettim ve büyük beğeniyle okudum. Yazar Gökçe Bilgin özgün bir üslup ile Zümrütlerin hikayesini anlatıyor. Kurgusu başarılı, okuyanı pişman etmeyecek, düşündürecek bir roman. İç içe geçmiş karakterler nedeniyle kafa karışıklığı olabilir, o nedenle sakin bir zihinle okumanızı dilerim. Yazarın dilini çok beğendiğimi ifade edebilirim.
164 syf.
·21 günde·Puan vermedi
Sanıyorum yazarın ilk kitabı. İlkleri okumayı her zaman sevmişimdir. Daha duru, daha tazedir her zaman.
Altını çizdiğim, cebime anlar* eklediğim bir kitap oldu.
Kadın olmayı, farklı hayatlarda savrulsak bile hep aynı varolma savaşı verdiğimizi, üzerimize yüklenen onca aynı kalıbı, değer görmemiz için kalıplara ihtiyacımız olmadığını...

İsimleri aynı olan üç farklı karakter, üç farklı hikaye, üç farklı dünya, 3 farklı kadından bahsediyor sevgili @gokce_bilgin . Kurgusu, nahif dili, okuru içine çeken o duygusuyla çok sevdiğim bir kitap oldu. Yoğun bir okuma zamanıma denk geldiği için tadını alamadım bile diyebilirim. Sessiz, sakin, başka hiçbir şey düşünmek istemeyeceğin bir günde okumanızı tavsiye ederim o yüzden.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökçe Bilgin
Unvan:
Yazar
Doğum:
Adıyaman, Türkiye, 1984
Bianet ve Oggito gibi sitelere kültür, edebiyat ve gezi yazıları yazdı. İstanbul’da yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.