Gonca Erkmen Gidenoğlu

Gonca Erkmen Gidenoğlu

Editör
6.9/10
314 Kişi
·
654
Okunma
·
3
Beğeni
·
289
Gösterim
Adı:
Gonca Erkmen Gidenoğlu
Unvan:
Editör
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
640 syf.
·Beğendi·10/10
Kör Talih'in devam kitabı olan bu kitapta Hazal, Arda'yı hastanede terk edip halasının yanına Antalya'ya gidiyor ve orada halasının sahibi olduğu otelde çalışmaya başlıyor. Günleri ağlayarak ve Arda'yı özleyerek geçiren kızımız bir gün otel odasına servis yaptığı esnada sevdiği adamla karşılaşır yani Arda ile ve Arda'nın gözleri artık görmektedir tek fark kızımız Hazal'ı ilk başta tanıyamaz ta ki kokusunu anımsayana kadar ve işte o andan itibaren Arda'nın intikam alma planları başlar. Başlamaz olaydı beni delirtti Kör Talih'te Arda'ya vurulan ben bu kitapta nefret ettim söverken ben yoruldum o kalp kırmaktan yorulmadı kızı öldürseydi daha iyiydi o lafları yedikten sonra yemin ediyorum ben defolup giderdim bırakırdım peşini o adamın elimi sallasam ellisi derdim ama yok kızımız öyle yapmayıp Arda'nın hakaretlerine boyun eğiyor tabi Arda bu hakaretleri ederken kendi canını da yakıyor fakat gururundan ödün vermeyip kızın kalbini kırmaya devam ediyor ta ki Hazal'ın kuzeni adamı karşısına alıp gerçekleri anlatana. Bundan sonrasında kızın gönlünü bir şekilde alıyor ve her şey tam güzel gidiyor derken şok edici bir olay gerçekleşiyor ve işler sarpa sarıyor bu sefer hem Arda'nın hemde Hazal'ın canları çok fena yanar. Nasıl olacak, nasıl düzelecekler derken inişli çıkışlı olaylardan sonra nihayet her şey tekrardan yoluna giriyor tabi nasıl yoluna giriyor neler oluyor bunların hepsini siz okuyup görün efendim :D
400 syf.
·7/10
Kitap mizah, dram ve romantizm içeriyor.
Yazarın dili çok akıcı ve sade ama konular arasında özellikle zamanlarda arada kopukluklar var. Kitapta fazla olay yok ama okunabilecek eğlenceli bir kitap. özellikle mizah sevenlere öneririm.
Romantik komedi okumak için çerez kitap..
İyi okumalar.
640 syf.
·7/10
Talih serisinin ikinci kitabı olan "Baksana Talihe"de Hazal ile Arda'nın hikayesi kaldığı yerden devam ediyor, fakat bu sefer sıkıntı, acı ve üzüntülerle dolu başlayan kitap drama havasında geçerken bir anda o romantik-komedi havasına girecek şekilde olaylar gelişiyor. Romantik-dramadan romantik-komediye, sonra tekrar drama havasına girip ardından yine o eğlenceli denebilecek komedi havasında ilerliyor. Yazar bu konuda güzel bir denge kurmuş, okuru fazla sıkmadan dramadan eğlenceye, eğlenceden de dramaya taşıyor. Açıkçası serinin bu ikinci kitabını ilk kitaptan daha başarılı buldum, tabi bu demek değilki eleştireceğim hiç bir şey yoktu.
- İlk eleştireceğim şey yazılım/tuşlama hatalarının çok olması ve özelliklede ilk sayfalarında Hazalın kuzeni olan Sevil'in ismi Seval olarak arka arkaya defalarca kez değişmiş, -ki bu tuşlama hatasının yapılması okurda bir kafa karışıklığı oluşturabiliyor ilk etapta, çünkü "yeni bir karakter mi girmiş, kim bu Seval" vs vs gibi düşündürtürken olaylar örgüsü aslında sadece bir yazılım hatası sonucu "i" harfinin "a" ile değiştirildiğini anlamamıza neden oluyor. Ve bu hata çok fazla yapılmış olmasına ramen nasıl olmuşta yayınevinin ve yazarın dikkatini çekmemiş, ilginç :-/
- Bir diğer hata ise kitabın son bölümlerinde ikiz çocuklar Narin ile Nazlı'nın sürekli karıştırılması, öyleki kitabın 604. sayfasının başında Nazlı; beyaz tenli, siyah saçlı ve mavi gözlü olarak tarif edilirken, aynı sayfanın ortalarında ikiz kardeşi Narin; sarı saçlı ve kara gözlü olarak tarif edilir. Fakat ilerleyen sayfalarda Nazlı'nın gözleri kara ve saçları sarı, Narin'in gözleri mavi saçları siyah olarak anlatım esnasında karıştırılıyor (bu hata 607. sayfada yapılmaya başlıyor), böyle bir hatanın yapılmasıda özentisiz geldi bana. Kitaplarda ilk baskıda normal mi karşılamak gerek böyle hataları bilmiyorum, fakat eğer ikinci baskı olursa bu hataların düzeltilmesi iyi olur, okuma esnasında okur için bilgi karışıklığı olmaması ve kitaptan keyif alması için gerekli diye düşünüyorum.

Bu arada sanırım talih serisinin üçüncü kitabıda çıkacakmış, fakat bu sefer ilk iki kitaptaki ana-karakterler Arda ve Hazal yerine Arda'nın yakın arkadaşı Timur'un aşk hayatına yoğunlaşılacakmış.. Üçüncü kitabı da çıktığında okumayı düşünüyorum, en azından serinin ikinci kitabı çıkacak üçüncü kitabın da okunmaya değer olduğunu düşünmeme neden oldu..

Herkese keyifli okumalar..
496 syf.
·144 günde·10/10
Sevgili Yasemin Yaman 'nın Benim Küçük Gelinim adlı kitabının ikinci ve devam kitabı olan Göremediğim Sen 'de büyük bir okuma keyfi ile bitirmiş bulunuyorum. ? Bu kitabı çok sevdiği ölen abisinin 7 aylık eşi Yaren ile töre gereği evlenmek zorunda bırakılan Dr. Yağız 'ın mutlu bir aşk evliliğine dönüşen hikayesini okudum. İlk kitaptaki aşırı hüzünlü ve sabır içeriğinden ziyade bu kitapta yer yer romantik komedi tadında gülümseten konu akışı daha bir okuması keyifli geldi bana. Ayrıca görümce ve kayınçonun (Songül ve Cüneyt ) sözde bedel usulü ama aslında onların gizli sevdasına sahip çıkan Yaren 'in bir oyunu olması olayların akışına renk kattı. Her iki kitabı da gayet beğenerek okudum ve tavsiye ederim.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Ne zaman okuduğumu tam olarak hatırlamıyor olsam da Wattpad de yeni bölümün gelmesi için gün saydığım zamanları hatırlıyorum. Şule Terzi nin kitaplarını hep sevmişimdir zaten. Kuralsız ve Adaletsiz kitabını da ayrı bir heyecan ve duygu karmaşası içinde okudum. Gerçekten çok güzel kitaplar yazan bir yazar. Okumanızı öneririm.
288 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Çok keyifle okudum bu güzel kitabı. Ister anlatimi olsun, ister kurgusu ilgimi cezbetmekte gecikmedi ve hemen kucakladı beni. Sevgili Alev Eleyan bu ne guzel bir anlatimdi öyle. O diyaloglar nasil da güzeldi öyleki, kimi yerde bastım kahkahayi. Argo kelimelerin bile bir kitapta boyle sevimli görüneceği hiç aklima gelmezdi doğrusu.
Hele Italyan sipagettisi ve Nuhun Ankara Makarnasi yakıştırmaları çok hoştu.
Gelelim artik bu güzel kitabin konusuna; Eylul dokuz yaşında anne babasi ile birlikte yedi yaşındaki erkek kardesini trajedik bir şekilde kaybeder. Ailesi bir cinayete kurban gitmiş, kendisi ise tesadüf sonucu hayatta kalmıştır. Çok zeki olan Eylül'ü anneanne ve dedesi büyütür. Son alti yılını Italya'nin en büyük şirketlerinin birinde çalışarak geçiren Eylül, dedesinin vefatından sonra anneannesini yalnız bırakmamak için Türkiye'ye döner. Bir gün tesadüfen bir cafede eski ve sıkı dostu Merve ile karşılaşır. Merve'nin ise yaninda ağabeyi Boran da vardir. Boran... Cocukluk aşkı..
Gördüğü ilk gün aşık olduğu adam... Tabi ki onun bu askindan genç adamın haberi olmadigi gibi, karşılaştıklarında Eylül'ü hatırlamaz bile. Merve, Turkiye'ye dönen ve artik işi olmadigini düşündüğü Eylül'ün kendi şirketlerinde çalışması için abisini ikna etmeyi çalışır. Boran ise dili papuç kadar uzun olan bu kizi işe almaya pek hevesli değildir. Tabi ki ilk düşüncesi boyle sonra neler oluyor neler. Italya'daki yakisikli ve zengin patronu Giorgio'nun da arkasindan Turkiye'ye gelmesi ve sirketinin bir şubesini Istanbul'da açmayı düşünmesi ve tabi ki Eylül'e olan aşkı iki erkeği karşı karsiya getirir. Sonrasi mi?... Valla okuyun derim... Ben çok beğenerek okudum.
528 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Baştan sona çok etkileyici bir kitap diye başlamak istiyorum. Daha çocuk denebilecek yaşta evlendirilen Sedat ve Asude 'nin son derece hüzünlü ve töre yasalarına boyun eğen hikayesini okudum. Zavallı Asude sabır taşı olsa bırak çatlamayı un olurdu yaşadıkları karşısında. #spoi içerebilir : Evliliğe alışmak hayli geç olması zaten zorken bi de kısır damgasını yemesi, birbirlerine delicesine aşıkları ruhen çok yormuş, askerliği beklemek ise çektikleri eziyete tuz biber oldu. Tam bebek hasretinin ve asker eşinin hasretinin son bulacağını düşünüp mutluluk beklerken hiç ama hiç ummadıkları durum( ???) ile karşılaşınca koca konak bu aşık çifte, hapisten farksız oldu. ..Taaa kii mutlu sona yıllar sonra kavuşana dek. Yazar romanı çok uzun bir zaman dilimi içerisinde anlatmış, bu da karakterlerin çocukluğundan olgunluklarının sonuna kadar bir dilimi kapsıyor. Böyle olunca da karakterleri ve hikayeyi daha fazla benimsemeyi sağlıyor. Neyse çok detaya girmeyeyim, duygular çok gerçekçi yansıtılmış okura. Bu da kitabı daha bi OKUNASI yapıyor. Sırada yazarın devam kitabı Göremediğim Sen adlı kitabı var.
432 syf.
·6/10
Kitabın yarısından çoğu yavaş bir zamanda anlatılmış ve sonrası da bir karmaşa hali gibi hızlı anlatılmış.Yarısından sonra kafamdakiler tamamen silindi zaten.Okuyan kişiler anlayacaktır nedenini.Fazla beğendiğim bir kitap değildi.Yine de okunabilir.
432 syf.
Ben bu kitabı okudum ama neden okudum, nasıl okudum bilmiyorum. O kadar çok karmaşa vardı ki atlaya atlaya bitirdim. Boşa zamanımı harcamışım. Kesinlikle önermiyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gonca Erkmen Gidenoğlu
Unvan:
Editör

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 654 okur okudu.
  • 37 okur okuyor.
  • 656 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.