1000Kitap Logosu
Gorlassar Lugardis

Gorlassar Lugardis

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.7
3 Kişi
4
Okunma
2
Beğeni
117
Gösterim
"Katilin ne demek olduğunu biliyorsun değil mi?" dedi sinirle, sıska. "Tabii ki biliyordur, hatırlamıyordur sadece." diye araya girdi tombul adam. "Adam, öldüren. Yalni sadece adam değil, kadın çocukta öldüren. İnsan öldüren mi demeliyim kısaca? Hayır belki kalp kırmış olabilirim; bazı kalpler, kendilerini kıranları katili yaparlar değil mi?"
2
"Çok şanslısın," dedi şoför, Gustav çantasını uzandığında, "Hep dört ayak üstüne düşüyorsun." "Bir hayvan değilsen şansın tadını çıkaramazsın. Eller bu deyim için uygun değildir insan ancak iki ayağının ve iki elinin üstüne düşebilir. Bu yüzden şansın getirdiği mutluluğun yarısı ellerin acısına harcanır."
2
"Mutluluğu büyük ve tek bir şey zannedenler ondan asla pay alamazlar. Onun bir cam gibi kırılması ve parçalara ayrılması gerekir. Parçalar hayata saçılır ve insan en uzağa fırlayan saklı kalan küçük parçaları teker teker bulup avucunda biriktirir. Yaşam budur, parçaları toplamak. Mutluluğun hasadı böyle yapılır. Yerde parça kalmayınca mutluluğun tükendiğini sanıp üzülürsün, oysa onun sana görünmeden ayağına batmasından korkarsın. Belki batar battığı yerden çıkarırsın."
1