Gözde Soyan

Gözde Soyan

Çevirmen
5.7/10
59 Kişi
·
180
Okunma
·
0
Beğeni
·
32
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
544 syf.
·6 günde
Peter Robinson' ın okuduğum tek kitabı ilginç polisiye sevenlerin hoşuna gideceği bir roman hikayesi sürükleyici ve bazen sıkıcı yerleri olsada elinizden bırakmayacaksınız
Yine daha önceden yarım bıraktığım bir kitaba şans vermek istedim fakat olmadı ne yazık ki. Aslında buna çok da üzülmüyorum çünkü kitabın orijinal adının ''Bad Boy'' olduğunu öğrendim bu okumamda :D konusu zaten ergen wattpad hikayelerine benziyordu bence. Bir de kitabın arka kapağında Stephen King'in yazar hakkında söylediği sözler sizi ''dediği kadar olabilir mi?'' demeye sürüklüyor fakat ben hiç de öyle olmadığını düşünüyorum. En azından yazarın bu kitabı bana hitap etmiyor.
Çok uzun zamandır kitap incelemesi paylaşmıyorum çünkü çok uzun zamandır bu kitap elimde sürünüyor. Giriş gelişme sonuç yok giriş giriş giriş var ve sonuca varmadan kitabı bıraktım ki yarıda bırakmamak için çok çırpındım ama yok yani gitmedi. İki sayfa betimlememi olur arkadaş diyip 250 sayfa oldu hala mı bir ilerleme olmaz vay arkadaş diye diye baya bi okudum ama sonuna gücüm yetmedi artık. Üzerindeki kitap yorumlarını yazan yazarlarla yazarın arasında bireysel bir yakınlık var belliki yoksa o güzel yorumlar bu kitaba nasıl bırakıldı aklım almıyor. Dil güzel ama akıcılık 0 merak hiç oluşmadı. Yani kitabın ismi ve dışı çok çekici geldi ama gerçekten kötü kitap okumaktan soğudum resmen kitap okuyayım az diye kalbimden geçirirken sıkılma hissederek aldım elime kitabı. Her sayfada kesin şimdi bir şey olacak diye çevirip bir barın betimlemesini okudum. Kitabı yarım bıraktığım için öfke doluyum resmen.
544 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Alağan üstü bir kitap hakkaten hayatları alt üst olan bir hikayeyi anlatıyor. Bu kitabı aldigimda ilkn10 sayfası çok sikıcıydı ondan sonrasi ise aksiyon oldu içinden cikilmaz hale geldi. Okusanız elinizden birakmazsiniz
544 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Dikkat spoiler içerir.
Erin adında bir kız silah bulundurduğu için annesi tarafından ihbar edilir. Silahı almaya gittiklerinde yanlışlıkla babası öldürülür. Komiser Annie Calbot bu işi takip etmektedir. Silah aslında Jaff'indir ve bu silah zamanında Çiftçi lakaplı Fanthorpe adlı mafyanın işine yaş koyan Marlon Kincaid adlı birinin öldürülmesinde kullanılmıştır. Jaff, Başkomiser Alan Banks'in kızı Tracy ile kaçar. Tracy en başta bu işe macera gözüyle bakar ama Jaff Annie'yi kurşunladığında işin seyri değişmiştir. Ancak Jaff Tracy'nin bir polis kızı olduğunu öğrendiği için artık elinde rehindir. Yurtdışında bir geziden dönen Banks olayları duyunca hemen işe koyulur. Acaba Jaff'i yakalayabilecek midir? Kızını kurtarabilecek midir? Annie ile beraber bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.
544 syf.
·Puan vermedi
Açıkçası kapağından dolayı gözümün düştüğü bir kitaptı , aldım , okudum ve oldukça pişmanım.Stephen King'in kitap hakkında yaptığı yoruma kesinlikle katılmıyorum çok acemice yazılmıştı kitabın bir sayfasında full tasvir varken diğer sayfası full diyalogtu..anlatımdan kaynaklanan sorun çevirmene mi ait yoksa yazarın kendisine mi bilmiyorum ama anlatım tek kelimeyle berbattı!Kurgu çok sıradan basit işlenmişti , karakterlerin olay ve durum karşısındaki hal ve tutumları gerçeğe çok ama çok uzaktı (kızı rehin alınmış bir başkomiser olan Banks'ın tepkileri en saçma olanlardı.Tracy'nin Jaff'ın rehini mi yoksa oda arkadaşı mı olduğu da ayrı bir konu olarak değerlendirilebilir.).Polisiye seviyorum diyorsanız kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir kitap zaman kaybı!Belirtmeden geçemem Bad Boy'u Alt Üst diye çevirmenin anlamı ne???
544 syf.
·14 günde·1/10 puan
Bu kitap hakkında yazılan yorumlara katılıyorum çok sıkıcıydı ve beklentimin çok altındaydı.kitapla ilgili olarak söylenecek çok şey varda neyse ;) Bir ara yarım bırakmıştım ama içime sinmeyince devam ettim. Genelde martı yayınlarının kitaplarını çok beğeniyorum ama arada istisnalar çıkabiliyor.Bence almak isteyenler varsa önce kitabın yorumlarına baksın.
çoooook sıkıcıydı sonunu getiremediğim nadir kitaplardan :s halbuki ne heveslerle almıştım elime resmen hayal kırıklığı. Yarısına bile gelemedim kaç kere uyuyakaldım bunu beğenen varsa şaşarım

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 180 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 46 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.