Gülşen Mavi

Gülşen Mavi

Yazar
7.3/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
1
Beğeni
·
115
Gösterim
Adı:
Gülşen Mavi
Unvan:
Türk Yazar
artık konuşmalısın benimle
biz seninle aynı savaşta yararlanmıştık
aynı kabustan
kan ter içinde uyanmıştık
hatırlasana
biz seninle aynı suçtan yargılanmıştık
144 syf.
·3 günde·5/10
Kitapta lirik, epik ve pastoral gibi bircok şiir türüne yer verilmişti. Şairin oldukça ağdalı ve yorucu bir dili vardı. Şiirleri okurken konu o kadar hızlı dağılıyordu ki birçok şiirde anlam bütünlüğü yoktu ve dikkatinizi toplamakta zorlanıyorsunuz. Ortada bir emek olduğu bırakmak istemedim ve bitirdim.
408 syf.
·7 günde·10/10
#kitapyorumu
#MustafaTenkerGülşenMavi
#KadınlarveKahıristan
Nasıl yorum yapacağımı nasıl yazacağımı nerden başlayacağımı bilemeyiyorum . İçindeki yazılanlar öyküler öyle bir içimi acıttıki naletler yağdırdım ve şükrettim kendi halime nasıl anlatsam hani derlerya anlatılmaz yaşanır diye bende diyorum ki yazılmaz okunur . Şiddet gören kadınlar para uğruna satılan daha 15 nde gencecik kızlar ve yaşadıkları zorluklar şiddet yüzünden bebeğini kaybedenler hayatı mahfolanlar vs . En çok Zeynep ' in hikayesi mahfetti beni etkisinde çok kaldım nasıl bir anne baba evladına kıyabilir para uğruna satabilir daha fazla anlatmak istemiyor içim hala buruk düğüm düğüm .
10 yazardan oluşan çalışma şiddete maruz kalan kadınları hayatları ele alınmış çokta başarılı olmuş umarım kadına şiddet azalır kadın erkek çocuk farketmez şiddet olmasın artık . Bu kitabı derleyen Mustafa Tenker Gülşen Mavi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum başarılarının devamını diliyorum.
#kitapalıntı
Dünyanın tüm dillerinde şiddete hayırrrr !!
Dikeni gül kokan bahçelere gömdüler bizi
Rengarenk güller açtık , diken kokulu
Çiğneyip ezdiler bizi tek tek .
Bu diyarda herkes kördü. ..
Mustafa Tenker
408 syf.
·4/10
" Kadındım, güçsüzdüm, zayıftım... Hepsinden geçtim bir anneydim.. Avazım çıktığı kadar bağırdım; sesimi duyan bir oğlum vardı, kilitli odanın ardında kapıları minik avuçlarıyla yumruklayan, duvarları "anne" diye gözyaşları ile döven... Çığlığı, sessiz çığlığıma karışan... "

Yazarın biyografisi

Adı:
Gülşen Mavi
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.