Halil Uzuntaş

Halil Uzuntaş

Yazar
7.3/10
16 Kişi
·
31
Okunma
·
1
Beğeni
·
1065
Gösterim
Adı:
Halil Uzuntaş
Unvan:
Yazar, Şair
Doğum:
Trabzon
280 syf.
·4 günde·6/10
Ah Be Sevgili Kardeşim, Nasıl Kıydın Kitaba?

Sevgili Yazar Kardeşim,
Gerek var mıydı şimdi bu yaptıklarına? Daha bu genç yaşında Allah sana bir nimet vermiş. Ne güzel kalemini sağlam tutmuş. Belli ki sana akıl nimeti de vermiş. Çok güzel bir olay örgüsü tasarlamışsın. Kitap her ne kadar 280 sayfa olsa bile çok rahatlıkla okunabiliyor. Kitabı bitirdikten sonra insanda ciddi anlamda hoş bir duygu bırakıyor. Bütün bunlar bence sana Allah’ın bir nimeti.

Peki, Sevgili Halil Uzuntaş;
Değer miydi kitabı böyle katletmeye? Gerek var mıydı sayfalarca yazdığın anlamsız ve gereksiz sözlere. Bir yazar yazdığı kitaba bu kadar zulüm eder mi? Doldurmasan o aforizmalarla o kitabı, 280 sayfaya çıkarmasan, sadece yazdığın olaydan ibaret olsa o kitap… Ne kadar hoş olacaktı bir bilsen. Ama sen ne yaptın sevgili kardeşim? Gittin gereksiz gereksiz basit aşk cümleleriyle doldurdun sayfaları ve okunmaz bir hale getirdin kitabı. Eğer yapmasaydın bunu şimdi bu satırları yazarken kesinlikle okuyun başlığıyla yazacaktım incelememi. Gel gör ki kitaba yaptığın bu zulümden dolayı okuyan herkese uzak diyorum işte… Bunu demek zorunda bıraktın ya beni, sana da helal olsun kardeşim.

Sevgili Kardeşim,
Benden sana ufak bir okur tavsiyesi, bir okur olarak kalemini beğendim. İnşallah daha güzel kitaplar yazarsın. Fakat şunu unutma; kitaba yazacağın güzel altı çizilecek bir sözü birçok insan beğenebilir. Sosyal mecralarda binlerce kişi paylaşabilir. Fakat bu etki en fazla 3-4 yıl sürecektir. Yazdığın kitabı yüzlerce yıl boyunca okutacak olansa, basit ama insanın ruhuna dokunan satırlar barındırıyor olması olacaktır.

Bir daha kitap yazarsan şayet gözümüze değil de hayrına gönlümüze dokunacak bir kitap yaz…
280 syf.
·Beğendi·10/10
Bir solukta okuyabileceginiz şiir tadında bir hikaye. Ince şeyleri anlayan kibar ve nazik insanların kitabı. Bu mükellef ötesi yolculuğa bence şimdi sende cikmalisin
Daha okucamsjshsıissznizjsbdosnsosnsksbskdngsdnsndnxnxnökjxnxnxmmnxmxmxmnxnmmxxnxmxmmxmzmzmznxnjxjxjxxnidkslsnsksksnsos snsnsmsmnsKlipleri silmek için kaydırın
310 syf.
·Puan vermedi
Kaç yıl beklerdi kalan gideni?
Ya da giden kaç yıl sonra dönerdi.
İnsan,
Ne kadar kaçabilirdi kendinden?
Ve her kaçışında ne kadar kendinde bulurdu kendini...

İnsan, ne zaman vazgeçerdi...

Yazarın biyografisi

Adı:
Halil Uzuntaş
Unvan:
Yazar, Şair
Doğum:
Trabzon

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.