Halime Demireşik

Halime Demireşik

Yazar
9.0/10
30 Kişi
·
120
Okunma
·
12
Beğeni
·
479
Gösterim
Adı:
Halime Demireşik
Unvan:
Türk Yazar
Gerçekten Allah, meleklerine karşı ibâdet eden bir gençle iftihar ederek buyuruyor: " Ey şehvetini Benim için bırakan genç! Ey gençliğini Bana bağışlayan genç! Sen benim nezdimde meleklerimin bazısı gibisin.
"Bir gece O'na yaklaştım, sanki atılmış bir elbise gibi secdeye kapanmıştı. Dinledim: << Bütün varlığım ve hayalim sana secde etti. Kalbim sana îmân etti. Rabbim, işte ellerim, nefsim üzerinde koruyucu değiller. Ey bütün büyük şeyler için kendisine ricâda bulunulan Azîm, büyük günahlarımı bağışla!... >> diyordu.
Secdeden başını kaldırdıktan sonra, bana şunları söyledi:
<<- Cebrâil geldi ve secdede bu kelimelerle duâ et, diye emretti. Öyle ki, bu kelimeleri her kim secdede söylerse, daha secdeden başını kaldırmadan affedilir. >>
Nâmahreme bakmak, şeytanın oklarından bir oktur ki, her kim Benden korkarak onu bırakırsa, zevkine bedel ona öyle bir imân veririm ki, onun lezzetini ve tatlılığını kalbinde duyar.
Hızla gelişen, her geçen gün çeşit çeşit nimetleriyle gözümüzü boyayan teknoloji, bize ten planında büyük bir rahatlık sunmuştu doğru... Ama bu hengâmede bize ruhumuzu unutturdu.

Sâhi, bir ruhumuz var mıydı bizim?
İslâm, bu ve benzeri günahlarda kadınlara sınırlar çizdiği gibi erkeklere de çizmiştir. Kadınlar zina gibi bir harama düştüğünde ne kadar suçluysa, erkekler de o kadar suçludur. Daha açık bir ifadeyle, bu durum kadın için "yüz karası" iken, erkek için "elinin kiri" değildir, olmamalıdır.
Bir erkeği eğitmenin bir kişiyi eğitmek olduğunu düşünüyorum; oysa bir kadını eğitmek bir aileyi, bir kuşağı eğitmektir.
Bugün birçok müslüman, müslüman olduğunu kabul ediyor, fakat müslümanca yaşamayı kabul etmiyor. Bu çok yanlış!... Mutluluğu, huzuru böyle yakalayamazsınız!... "BAL, BAL" demekle insanın ağzı tatlanmaz ki...!
152 syf.
·2 günde·9/10
Değerlendirmeye kitaptaki şu cümlelerle başlayacağım:
Hidayet... Cenabı Hakk'ın bazı kullarına rahmet deryasından sunduğu 'bir testi su' gibidir adeta... Hidayet, rahmet bulutlarından bir sağanak yağmur halinde yağar yüreklere. O taştan da kötü olan yürekler, artık bir gül bahçesine dönmüştür! Kimileri Bu bir testi sudan kana kana içerek ötelere yelken açarken, kimilerinin maâlesf bundan nasibi yoktur. (s.136)

Kitapta farklı farklı ülkelerden Hanım kardeşlerimizin müslümanlıkla müşerref olmaları, hidayet hikayeleri, röportajlarla sunulmuş. Ciddi istifadenize sunulur... Halime Demireşik hanımefendiye teşekkürler...
250 syf.
·Puan vermedi
Meryem Sûresi / 76.Ayet
"Allah, (İslâm ile) doğru yolu bulanların hidayetini (iman gücünü) artırır. (Mü’min kimseden geride) devamlı kalacak sâlih işler, Rabbinin katında sevap yönüyle daha iyi, dönüş yeri(ne hazırlık) olarak da daha hayırlıdır."

Bu kitapta dünyanın muhtelif yerlerinden çeşitli sebepler ile Islâm ile şereflenmiş kardeşlerimiz ile yapılan röpörtajlar göreceksiniz. İslâm ile şereflenmiş derken sadece bir zamanlar kâfir iken müslüman olmuş olanlardan değil de meselâ ülkemizde yaşayıp kimliğinde dini: Islâm yazıp aslında islâm yetimi olanlar.. Okurken bâzı kişilerin isimleri tanıdık geliyor ve "onlar eskiden böylemiymiş?" diye şaşırıyorsunuz..
Her biri ihlas ve samimîyet timsali bu insanlar hep bir ağızdan bizlere şunları söylüyor;
*Allah çalışana karşılığını muhakkak verir (hidayette buna dâhil..)
*Müslüman bir ülkede yaşıyor olmanın gerektirdiği bir şükür vardır eda edilecek hem de her nefeste.
* Her bir gayr-i müslim potansiyel bir müslümandır. Bunu iyi kavramak ve ona göre işler yapmak icab eder..

Yazarın biyografisi

Adı:
Halime Demireşik
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 120 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.