Halime Demireşik

Halime Demireşik

Yazar
9.0/10
3 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
171
Gösterim
Papazların, bizlerin günahlarını bir çırpıda affetmesi kabul edilebilir bir şey miydi? Yani daha işlemediğimiz bir günah için bile affedilme garantisi vardı.
İşte o zaman bir şeyi daha anladım ki, kaç yaşında olursan ol, hangi şartlar altında bulunursan bulun, hiçbir zaman hayata yönelik umudunu kaybetmemelisin. Nefes alıp verdiğin her an hakikatin peşinde koşmaya devam etmelisin! Bu senin ne kadar zamanını alırsa alsın...
İslâm, anne olarak benim işimi çok kolaylaştırdı. İslam'da bir ebeveynin evladına vermek istediği her şey emir ve yasak olarak belirlenmiş.
Değerlendirmeye kitaptaki şu cümlelerle başlayacağım:
Hidayet... Cenabı Hakk'ın bazı kullarına rahmet deryasından sunduğu 'bir testi su' gibidir adeta... Hidayet, rahmet bulutlarından bir sağanak yağmur halinde yağar yüreklere. O taştan da kötü olan yürekler, artık bir gül bahçesine dönmüştür! Kimileri Bu bir testi sudan kana kana içerek ötelere yelken açarken, kimilerinin maâlesf bundan nasibi yoktur. (s.136)

Kitapta farklı farklı ülkelerden Hanım kardeşlerimizin müslümanlıkla müşerref olmaları, hidayet hikayeleri, röportajlarla sunulmuş. Ciddi istifadenize sunulur... Halime Demireşik hanımefendiye teşekkürler...

Yazarın biyografisi

Adı:
Halime Demireşik
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.