Halit Bağmancı

Halit Bağmancı

Çevirmen
5.8/10
5 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
96 syf.
·1 günde
Bir Kutu Kitap’ın ekim ayı Büyü kutusuna ait bir seçkiydi Gece Uçuşu. Exupery’nin meşhur eseri Küçük Prens’i bilmeyen yoktur. Burada farklı bir hikaye okuyoruz. Güney Amerika’dan Avrupa’ya ilk yapılan gece uçuşlarından, havayolu kargo şirketinin bir uçuşu anlatılıyor. Uçağa binerken bile tedirgin olanlar vardır ki, bu uçuşları organize etmek, pilotluk bence en zor mesleklerden biri. Yazar gerçekte de bir savaş pilotuymuş. Pilotluk vs ile ilgili olanlar için güzel bir eser olabilir. Bana pek hitap etmedi açıkçası. Okumasaydım da olurmuş diye düşündürdü bana.
Ayrıca Kutu Yayınları 1.baskısı dolayısıyla mı bilemiyorum çok fazla yazım hatası vardı. 10-11 olmuştur dikkatimi çeken. Umarım sonraki baskılarda bu hatalar giderilir.

Youtube kanalım : https://www.youtube.com/user/ayseum
Adapte olamadım bir türlü fransız edebiyatı bana göre degil sanirim ya da okumak için yanlış bir zaman. Küçük prenste de böyle olmustum herkes cok begenmis demek ki olağanüstü bir seyler vardir dedim beklentim cok yüksekti sanırım olmadi. Olmayınca olmuyor.
96 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Birkutukitap’ın ekim kutusunda yer alan ‘Gece Uçuşu’ Antoine De Saint Exupery’nin Küçük Prens’ten sonra en çok bilinen 2.kitabıymış. Bir gece uçuşu seferinde yaşananları ele alıyor. Henüz altı haftalık evli olan Fabien’in karısı eşinin her zaman geldiği saatlerde eve dönmemesiyle endişeleniyor. Yazarımızında çocukluğundan beri uçaklara ilgisinin olduğu, bir çok kere ölümden döndüğünü, eserlerinde de hayatını, uçuşunu ve karşılaştığı insanları konu aldığını giriş bölümünden öğreniyoruz. Akıcı bir dille yazılmış, kurgusu başarılı. Keyifli okumalar dilerim.

“Seçimlerimizi yaptıktan sonra kaderimize razı geliriz.”

“ Hayat öylesine çelişkilerle yüklü ki insan elinden geldiğince bundan kurtulmaya çalışıyor. Ama devam etmek, ama yaratmak, ama fani bedenine karşılık bir şeyler bulmaya çalışmak...”