Halit Yazıcı

Halit Yazıcı

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.9
76 Kişi
okuyor-dolu
124
Okunma
v3_begen_dolu
18
Beğeni
goz
395
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Edebiyatçı , Yazar
Doğum
Samsun, 1977
Yaşamı
Halit Yazıcı, Edebiyat, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Doğmadan Ölenler kitabının yazarıdır. Halit Yazıcı kitapları; Dante Kitap aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Halit Yazıcı tarafından yazılan son kitap "Doğmadan Ölenler", Dante Kitap tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.
320 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Gripli geçirdiğim, kapalı ve soğuk bir cumartesi gününden herkese merhaba. 1000kitap.com/halit_yazici abimin kalemi yine bildiğiniz gibi. Güçlü kadınlar, bolca entrika, kafa yakan türden bir yapboz ve gitgide yerli yerine oturan bir konu.. Kumandalık savaşını bitirmeye yeminle Seher ve Meral'i biliyoruz. Lakin bu kitapta Meral'in hastalanması üstüne her şeyi Seher kendine yük ediyor. Tüm kehanetçileri öldürdüklerini sanırken, yeni bir kehanetçi ve yeni bir kehanet ortaya çıkıyor. Yeni bir kumandan.. Ve tam sular duruldu derken, kan gövdeyi götürüyor. Seher bu işin peşine düşerken öyle sırlar, öyle ihanetler ortaya çıkıyor ki, ben bile 'Yok ya bu kadarda değildir' deyip durdum. Bir yandan da Halil'in hastanede can verir durumu, Halil'i kurtarma çabaları. İnsanın 'Ne çektin be Seher'im' diyesi geliyor. Gerçi onuda koruyan, kollayan bir şeyler var. Tepenin Katilleri ve Nermidil nine.. Halil ise olayları farklı bir boyutta yaşamakta ve işin içinden çıkmaya çalışmaktadır. Bu kanlı düzen yine durulacak mı? Halil kurtulacak mı? Tepenin Katilleri kim? Ben normalde zaman geçişli kitapları okumakta zorlanırım. Bu kitapta da yazarımız yine önce sizi karman, çorman ediyor sonrada sanki bunları hiç yapmamış gibi düzlüğe çıkarıyor. Gerçi ne düzlük ama. Yolum sonu yeni dağlara çıkıyor.. Kısacası 3. Kitabın gelecek olma sinyalleri sağlam. Ben ilk kitapta biriktirdiğim soruların bir kısmının cevabını aldım. Kalanının üstüne birde bu kitaptakiler eklendi.‍️ Hadi bakalım hayırlısı...
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
344 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitabın konusundan genel olarak bahsetmek isterim sizlere. Karadeniz bölgesindeki dört köklü ailenin iktidar savaşlarını, kehanet inançlarını ve ataerkil bir toplumda güçlü kadınların varlığını hatırlatan bir konuya sahip. Bu dört büyük aileden Tahiroğulları ve Kasımoğullarının bir toprak üzerine başlayan kan davaları ve büyüklerin bulduğu akıllıca bir çözüm ile başlıyor kitabımız. Yıllarca erkeklerin başında olduğu bu iki aileyi bir anda güçlü kadınlar ele geçirir. Tahiroğulları'nı Meral, Kasımoğulları'nı Seher.. Bu iki güçlü kadından ne kadar merhametsiz olanı Seher gibi gözüksede Meral'de damarına basılınca tırnaklarını sağlam çıkaran bir karaktere sahipti. Güçlü kadınları sevmemek mümkün değil. Lakin kitabı okurken 'Merhamet önemli' deyip durdum. 🍂Seher ne kadar güçlü, karakterli, cesur bir kadın olsa da onunda en büyük eksikliğini hissettiği şey bir evlat sahibi olmamasıdır. Ya karnında ya da doğumdan hemen sonra vefat eden evlatları için sıra sıra küçük mezarlar kazılmıştır. Seher'in güçlü duruşu beni ne kadar etkilesede Meral'e yaptığı baskıyı asla kabul etmeyeceğim. Sırf eski kocasıyla evlendi ve Meral bu arada o adamdan hamile diye bebeğine el koymaya çalışmak! Bu olay zaten kitapta bir dönüm noktası oldu diyebilirim. Kitapta en sevdiğim karakter kesinlikle Halil.. Merhameti, cocuklara olan sevgisi beni çokça etkiledi. 😊 🍂Kitabın başlarında bir oturtamadım konuyu.Her şey parça parça gibiydi ama sonrasında taşlar yerine oturdu ve su gibi aktı gitti kitap. Seher'i öldürmekle, sarıp sarmalamak arasında gittim geldim. 🤭 Kitap 20 yaş üstü dostlarımızın okuması için daha uygun diye düşünüyorum.
kamera
Doğmadan Ölenler
yildiz
9.0/10 · 73 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
344 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
️#cârşâmbâbəgənìsì Merhaba sevgili kitap dostlari Oncelikle kitabını bana ulaştıran yazarımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu kitabı ilk gördüğüm anda yazarımızdan kitabı rica ettiģimde aynı gün elimde olacağını hic tahmin etmemiştim Bugun sizlere 1000kitap.com/halit_yazici_ yazarımızın yazıyla can bulan eseri #dogmadanolenler ile geldim. Arazi yüzünden birbirleri ile kan davalı olan iki aile Kasım oğulları ve Tahir oğulları arasında olan düşmanlıktan kadın ve çocuklar toprak altına girmiştir. İki ayrı aşiret arasındaki para,öfke,kin,hırs,intikam ve bu hırs yüzünden daha doğmadan çocukları öldürülen kadınların çaresizliğini hangi duygularla aktarmalıyım bilmiyorum.Hangi kitapta yazarki daha doğmadan bebeklerin katledilmesi,hangi şeriata uygun,hangi mezhebe helal kılınmış olabilir. İlahi adalet ancak bu kadar güzel tecelli edebilir.Bir kadın düşünün yıllar boyunca kucağına almak istediği bir bebeğin hayali ile yanıp tutuşan.Her gebekiği acı ile biten katlanılması güç dayanılması imkansız duygular.Kalbim ağrıdı acıdan kıvrandım seherle ilgilinokuduğum her satirda.Seher'in tek isteği bir evladının olması ve hayatta kalmasıdır.4 defa hamile kalıp bebegi için bir hayal kurma vakti bile olmadan düşük yapmasında yaşadığı duyguları nasıl dile getireyim. Gözü dönmüş bir kadının şerrinden korkulmalı bence.Seher Tahir oğullarından bir çocuk sahibi olmak ister ve olaylar sonrasında gelişir. Tabiki kitap sadece Seher'in yaşadıklarından ibaret değil ben seher,çok benimsediğim için duygularıma hakim olamıyorum. Dile kolay kalbe zor dedikleri duyguları yaşadığım bir kitap okumakta zorlandım yutkunamadıgım yerleri kelimeye nasıl dökeceğimi bilemeyecek kadar acı hissettiğim bir roman oldu benim için. Günümüzde hala böyle vahşetlerin olabileceğini düşünmek istemiyor ve kalbime kabullendiremiyorum. Editör hataları dışında çok begenerek okuduğum bir kitap oldu.Yazarımıza duygulara tercüme olan satırlarından dolayı teşekkür ediyorum ^evlat dediğin PEYGAMBER ağlatmış bir imtihandır.RABBIM kimseyi evladı ile sınamasın. Dua ve sevgi ile kalın.
kamera
Doğmadan Ölenler
yildiz
9.0/10 · 73 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;